05 Призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю

Закон України від 20.03.2023 № 2980-IX “Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України” (далі – Закон № 2980), визначає основні положення щодо підтримки деяких категорій осіб, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії російської федерації проти України в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а у разі загибелі (смерті) зазначених осіб – на підтримку членів їхніх сімей.

Частиною першою статті 1 Закону №2980 визначено коло осіб, які мають право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю (далі – одноразова грошова допомога), зокрема такими особами є працівники об’єктів критичної інфраструктури.

Умови та механізм призначення одноразової грошової допомоги визначено Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1396 (далі – Порядок).

Отримувачі, які мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права (пункт 8 Порядку).

Заява про призначення одноразової грошової допомоги реєструється головним управлінням Пенсійного фонду України в областях та м. Києві (далі – територіальні управління) за умови надання заявником необхідних документів, перелік яких визначено пунктом 10 Порядку.

Згідно з пунктом 11 Порядку для підтвердження факту віднесення об’єкта інфраструктури, на якому працювала особа, до об’єкта критичної інфраструктури працівник територіального управління надсилає до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури письмовий запит щодо надання інформації про включення об’єкта до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об’єкта критичної інфраструктури.

Після надходження відповіді територіальні управління приймають рішення за результатами розгляду заяви та наданих документів протягом 10 робочих днів.

Опубліковано: 30 вересня 2024 року