Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Профілактика йодозалежних захворювань.

Нині майже все населення України, в тому числі Білоцерківського району,  потерпає від йододефіциту. Дефіцит йоду дуже негативно впливає на розвиток людини. Фактично за йододефіцит розплачується нація в цілому, втрачаючи від зобу, кретинізму, тощо цілі покоління.

Йод бере участь практично в усіх життєво важливих процесах в організмі. Доведено, що йод знешкоджує дію радіації, має антимікробні, антивірусні та протигрибкові властивості.

Проте дефіциту йоду дуже легко уникнути. Варто тільки додати йод до щоденного харчового раціону людини, і певних негативних наслідків йододефіциту вдасться позбутися.

Попри те, що вживання йоду є досить простою і недорогою справою, через нестачу йоду в організмі людини під загрозою опинився фізичний і психічний розвиток багатьох дітей у нашій країні. Кожен мешканець України вживає йоду менше, ніж потрібно для організму. Це ставить під загрозу здоров'я нинішнього та майбутнього поколінь. Медична статистика свідчить про сумні факти: слабкий імунітет, швидка втомлюваність, дратівливість, проблемні вагітності, зниження коефіцієнту розуму, на жаль, все це наші проблеми. Є ще й проблема споживання: далеко не все населення розуміє ступінь небезпеки захворювань, пов'язаних з йододефіцитом, і важливість їх профілактики. На сьогодні сотні тисяч українців мають захворювання щитовидної залози. Тисячі жінок безплідні, сотні наших дітей отримали діагноз - кретинізм, мають вади слуху. З продуктами харчування жителі України споживають 35-40 мкг йоду на добу, тоді як добова норма 200 мкг, а для вагітних жінок і матерів, які годують немовлят, - 250 мкг. Навіть якщо вас обійшли тяжкі хвороби, пов'язані з йододефіцитом в організмі, такі, як зоб, розумова відсталість, імпотенція, безпліддя, наслідок нестачі йоду ви відчуєте в зниженні імунітету, особливо у весняно-зимовий період, також у зниженні працездатності, швидкій втомі та погіршенні сну. В ранньому дитинстві йодний дефіцит шкодить розвитку мовлення і слуху, органів руху, уповільнює психічний розвиток дитини. Всім цим хворобам можна запобігти.  Найпростішим і найдавнішим способом позбавлення йододефіциту вважають вживання йодованої солі.  Можна погодитись, що йодована сіль - один з найдешевших шляхів боротьби з йододефіцитом.

Підприємства торгівлі забезпечені йодованою сіллю згідно з потребами споживачів. Але, на жаль, існує проблема споживання йодованої солі у зв’язку з нехтуванням даною проблемою населення.

Згідно з чинним законодавством покупець має право вибору між йодованою та не йодованою сіллю.

Ми – за йодовану сіль!

Опубліковано: 08 квітня 2021 року