Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Верховна Рада розширила страховий захист за кошти держбюджету на медиків приватних лікарень

Фонд соціального страхування України здійснить одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету у разі смерті або набуття інвалідності внаслідок профзахворювання на COVID-19 для медичних працівників закладів охорони здоров’я усіх форм власності та ФОП. Здійснення виплат буде розпочато після внесення відповідних змін до постанови КМУ від 17.06.2020 № 498.

Державний страховий захист відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» було поширено на зазначених працівників рішенням Верховної Ради України від 17.11.2021. Відповідний закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, раніше надання одноразових страхових виплат за кошти держбюджету здійснювалось для медичних працівників закладів охорони здоров’я державної власності, або членам їх родин у разі смерті медичних працівників.

Відповідно до внесених змін виплати будуть здійснені Фондом соціального страхування України також для тих медиків і членів їх сімей, страховий випадок яких настав до моменту прийняття зазначеного закону.

Нагадаємо, окрім одноразових допомог за кошти державного бюджету, у разі стійкої втрати працездатності або смерті медика внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19, ФССУ здійснює також одноразові і щомісячні страхові виплати за кошти загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Такі страхові виплати за кошти ФССУ для працівників закладів охорони здоров’я здійснювались і продовжуватимуть здійснюватись для застрахованих осіб незалежно від форми власності підприємства. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Опубліковано: 22 листопада 2021 року