Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Природі – ковток повітря, білоцерківцям – місця для дозвілля

Можна народитися у якомусь місті, якійсь країні і не мати до них ніяких відчуттів, бути байдужим до місць, вулиць, парків, людей, традицій, життя Батьківщини в цілому. Навіть не перейматися розвитком тої місцини, яка народила, зростила та викохала, вивчила тебе, дала квиток в успішне майбутнє. Та Білій Церкві пощастило мати не лише рідних дітей - патріотів, а й синів далеких, земель, які на сьогодні сприймають наше місто як другу Батьківщину, щиро люблять його та турбуються, аби тисячолітня краса не затьмарилася, зберігалася, а разом з тим – тримають руку на пульсі сучасного життя.

 

Такою небайдужою людиною є народний депутат України Хвича Мепарішвілі. Він уже протягом багатьох років допомагає Білій Церкві. За його сприяння для міста надійшли вкрай необхідні близько 150 мільйонів гривень з державного бюджету, які були спрямовані на капітальні ремонти та реконструкцію навчальних закладів, установку лічильників тепла та електроенергії, капітальний ремонт вулиць міста та інше. Хвича Надарович переймається й екологічним станом наших „Олександрії”, річки Рось, інших водойм міста, допомагаючи відновлювати ці природні об’єкти.

Так, до кінця року за сприяння народного депутата буде реалізовано проекти, які мають поліпшити гідрологічний режим та екологічний, санітарний стан обвідного каналу навколо Острова дитинства і озера поблизу церкви Покрови Божої Матері. На оздоровлення цих водних об’єктів із державного бюджету виділено близько 9 млн гривень.

Нещодавно народний депутат Хвича Мепарішвілі разом з представниками Держводагентства та місцевих органів влади провели огляд стану виконання робіт на цих об’єктах. “У рамках втілення проектів від аварійних дерев та чагарників розчистять захисну прибережну смугу обвідного каналу. Крім того, буде виконано поглиблення та роз- чищення від мулу русла, а також джерел, які наповнюють канал”, – повідомив парламентарій. Водночас, за словами Хвичі Мепарішвілі, поблизу церкви Покрови Божої Матері буде розчищено від мулу й очерету озеро, укріплено його береги та облаштовано доріжки навколо. Водойму з’єднають з річкою Рось, аби забезпечити постійну циркуляцію води.

Замулення та заростання водойм чагарниковою рослинністю сповільнюють їхню течію, зменшують здатність до самоочищення, призводять до погіршення якості води. Тому за ріками й озерами необхідно доглядати, якісно чистити, укріплювати слабкі береги, аби замулення не відбувалося за рахунок їхнього руйнування. Це складний, тривалий та недешевий процес. Утім, якщо не здійснювати заходів для поліпшення стану водойм, ризикуємо їх втратити”, – підкреслив Хви- ча Мепарішвілі. Нині лише на Острові дитинства працює близько десяти одиниць спецтехніки комунального підприємства, що спеціалізується на реконструкції і капремонті гідротехніч- них споруд та водойм. Від аварійних дерев і чагарників роз- чищується захисна прибережна смуга каналу, відбувається відновлення замулених джерел. За словами парламентаря, в перспективі острів стане рекреаційною зоною, де містяни проводитимуть своє дозвілля, а обвідний канал – тренувальною базою спортсменівбайдарочників. „Цей об’єкт передбачався для спорту і відпочинку, але за останні 25–30 років канал заріс чагарником і замулився, а мальовничий острів перетворився на смітник. Тож завдяки зусиллям із оздоровлення водойми та благоустрою прибережної території вже незабаром Острів дитинства стане справжньою окрасою Білої Церкви, місцем культурного відпочинку містян”, – зауважив народний обранець. Варто наголосити, що Хвича Надарович має на меті не зупинятися на відновленні цих об’єктів, а планує залучити кошти й на очищення водойм парку „Олександрія”.

 

Вікторія Власенко

Природі – ковток повітря, білоцерківцям – місця для дозвілля


Опубліковано: 12 грудня 2018 року
Поділитися