02 Безпечне купання на Водохреща!

Хрещення Господнє є святом, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи різні хвороби, тому традиційно в цей день люди купаються у водоймах.

Кілька порад громадянам щодо правил безпеки під час купання:

- занурюйтеся в обладнаних та перевірених рятувальниками на безпеку дна місцях. Варто розпочинати «хрещенські розваги» в місцях, де є представники медичної та рятувальної служб;

- пірнання дітей у холодну воду здійснюється під наглядом батьків чи дорослих;

- не пірнайте у воду безпосередньо із криги;

- у жодному разі не пірнайте у воду – заходьте в ополонку повільно й обережно;

- уникайте великого скупчення людей біля купелі, дотримуйтеся черги та обережно підходьте до ополонки.

Всім відвідувачам хрещенської купелі необхідно знати: рекомендований час перебування у холодній воді становить не більше 10 секунд, а пірнати можна не більше трьох разів, – після чого потрібно перевдягнутися у сухий теплий одяг і піти в підготовлене обігріте приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.

Опубліковано: 03 січня 2024 року