Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

ЮО, що користується пільгою зі сплати земельного податку, має сплачувати податок у разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель, споруд (їх частин)

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.269.1 ст.269 ПКУ платниками плати за землю є, зокрема, платники земельного податку, а саме власники земельних ділянок, земельних часток (паїв).

Згідно з п. 284.3 ст. 284 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) - п. 287.7 ст. 287 ПКУ.

Тобто, юридичні особи, які користуються пільгами зі сплати земельного податку та надають в оренду земельні ділянки, будівлі, споруди чи їх частини, земельний податок за надані в оренду площі сплачують на загальних підставах - з дати укладення договору оренди земельної ділянки, або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Опубліковано: 28 серпня 2023 року