Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

2.Використання РРО/ПРРО є обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ – IV груп

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє платників податків, що  01 серпня 2023 року набрав чинності Закон України від 30.06.2023 №3219-ІХ, яким внесені зміни, зокрема, до Закону України від 06.07.1995 №265 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" ( далі – Закон №265).

Звертаємо увагу, що добровільне виконання вимог Закон №265 не лише звільняє від відповідальності, а ще й усуває ризики, що можуть стати підставою для проведення фактичних перевірок. ДПС використовує виключно ризикорієнтовну модель організації та здійснення контрольно-перевірочної роботи, а тому не проводить безпідставних перевірок платників податків.

Обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій  набрав чинності ще із 01 січня 2022 року. Проте  під час воєнного стану Законом України від 15.03.2022 № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» доповнено п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону №265, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону №265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Відповідно до внесених Законом №3219 змін, з 01 серпня 2023 року відповідальність за порушення Закону №265 застосовується не тільки до торгівців підакцизними товарами, але й до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор – п.12 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону №265.

З 01.10.2023 відповідальність буде застосовуватись до всіх категорій платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Додатково інформуємо, що не зважаючи на прийняття Закону №3219, реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються:

-  платниками єдиного податку І групи;

- ФОП, які продають на ринку текстиль, вживані речі, продукти власного підсобного господарства;

- фіскалізації не підлягають розрахунки, здійснені з використанням реквізитів поточних рахунків, відкритих в установах банків.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

 

ГУ ДПС у Київській області


Опубліковано: 30 серпня 2023 року
Поділитися