Як зберегти систему теплопостачання міста в умовах викликів війни

Сьогодні ми всі живемо в умовах підвищених загроз через намагання ворога вразити нашу інфраструктуру і спричинити глобальні проблеми в сферах електро-, тепло- та водопостачання.

Ми бачимо, що відбувається не тільки в містах, наближених до активних бойових дій, а й по всій Україні. Приклад Тернопільщини – це привід для всіх бути якнайбільш підготованими до нештатних аварійних ситуацій, коли  цілі райони опиняються в умовах часткових блекаутів без світла, води і тепла.

Фахівці електрозабезпечення вимушені застосовувати графіки відключень електрики, щоб збалансувати галузь, не допустити критичних ситуацій та зберегти енергосистему України в робочому стані. На сайті ДТЕКу кожного дня оновлюється інформація щодо відключень споживачів. Ці відключення так само стосуються і всіх наших котелень – коли певна група споживачів відключається від електропостачання, котельні, які перебувають у цій групі, також вимушено зупиняються. Але, як ви знаєте, ці відключення наразі не є довготривалими, а температура повітря (відсутність суттєвих морозів, почасти навіть плюсова температура) дозволяє системі теплозабезпечення міста перенести ці відключення електрики без втрат для котельного обладнання та мереж. 

Тепер потрібно зауважити, що теплове господарство міста підготувалось до можливих загроз в зимовий період, коли вороже влучання може призвести до блекауту, причому надалі не виключене значне зниження температури. Адже ви можете собі уявити, що означає відсутність електрики для котельні при морозі в 15-20 ℃. Тому на цей випадок всі котельні міста оснащені генераторами. Ви розумієте, що генератори на котельнях зовсім не схожі на ті маленькі помічники, які вмикаються на вулицях міста для забезпечення роботи торгових мереж, банків та інших закладів в період відсутності електропостачання.

Котельні оснащені потужними генераторами, здатними забезпечити роботу об’єкта, що подає теплоносій по трубопроводах на великі житлові будинки, лікарні, школи, дитсадочки та інші об’єкти критичної інфраструктури міста в період блекауту. Адже якщо в мороз не підтримати температуру теплоносія, це призведе до його замерзання, і тоді можуть бути знищені мережі та дороговартісне котельне обладнання.

Як ви всі розумієте, робота таких генераторів потребує великої кількості дизпалива – так за добу вони «з’їдають» близько 30 тонн пального. Вартість гігакалорії тепла за умови роботи котлів не на природному газі, а на дизпаливі зростає в рази.

Тому ще раз зазначимо, що всі котельні міста оснащені генераторами, і якщо раптом трапиться аварійна нештатна ситуація, яка спричинить довготривале відключення електрозабезпечення, ми зможемо втримати місто хоча б на мінімальному теплозабезпеченні, чим збережемо і мережі, і котельне обладнання, і не дамо замерзнути споживачам. 

Сьогоднішня ситуація дозволяє нам підтримувати систему в нормальному стані, не задіюючи потужні генератори, які забезпечують нам здатність врятувати систему у період можливих зимових блекаутів. 

Дякуємо всім споживачам за розуміння.  

- За інформацією КП БМР «Білоцерківтепломережа»


Опубліковано: 28 листопада 2024 року
Поділитися