Відкрито експозицію «Небесні янголи»

29 серпня, у День пам’яті захисників України, у Білій Церкві було відкрито експозицію «Небесні янголи», присвячену загиблим воїнам у російсько-Українській війні. Експозиція буде постійно діючою. За кожним експонатом – ціле життя. Життя Героя, патріота, людини з великої літери.

Годинник, «кікімора», шарф, піксель, ніж, штурманські карти, нагороди… Ще зовсім недавно цих речей торкались люблячі руки дружини, доньки та синочка… Ще вчора над ними виплакали всі сльози матусі й татусі… Сьогодні ж вони стали нагадуванням про мужність кожного українця, який зі зброєю в руках став на захист Батьківщини. Всі представлені речі належали полеглим захисникам України, їх передали родини загиблих і вони стали основою експозиції «Небесні янголи».

Представлена виставка демонструє громаді доблесть і звитягу військових, їхній внесок у захист мирного життя, щоб усі знали імена наших Героїв. Виставлятиметься вона у новому приміщенні інформаційно-краєзнавчого відділу централізованої бібліотечної системи ім. П.Красножона за адресою: вул. Олеся Гончара, 11.

До створення цього простору долучилося багато небайдужих людей і організацій. Ініціативу громадської організації «Небесні янголи» підтримала Білоцерківська міська рада, і завдяки спільній роботі управлінь капітального будівництва, архітектури та містобудування, культури і туризму та громадської організації «Небесні янголи», ми маємо місце для збереження історичної пам’яті, що в наш час має величезне патріотично-виховне значення.

Присутній на заході секретар Білоцерківської міської ради Володимир Вовкотруб зауважив:

«Відкриваючи цю виставку, як влада ми виконали бажання ініціаторів, і це маленька краплинка того, що ми як влада можемо зробити. Я впевнений, що у нас великі грандіозні проєкти попереду. Сьогодні проходить збір інформації, і до цієї роботи залучено багато людей – наші історики, працівники управлінь та відділів міської ради. За результатами співпраці із сім’ями загиблих ми зробимо ще багато задля увіковічення пам’яті Героїв, які поклали найцінніше – своє життя, аби ми могли жити в незалежній, суверенній державі. Низько вклоняюся всім вам, організаторам, які проявляють ініціативу. Зі свого боку, ми її підтримували, підтримуємо та будемо підтримувати.

Ця експозиція – це той маленький внесок, який ми зможемо зробити в наші наступні покоління і вже сьогодні показувати дітям, що таке війна і якими є виклики наших неблагополучних, віроломних сусідів. Ми маємо пронести це крізь століття. Ми не забудемо і не пробачимо цього ніколи в житті. Дякую всім, хто долучився і хто буде долучатися до цієї роботи з увіковічення пам’яті наших захисників. Слава Героям!»

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять всіх загиблих Героїв.

Голова громадської організації «Небесні янголи» Любов Румянцева звернулася до присутніх, зазначивши, що у цей день, який є дуже важливим і дуже сумним, є вагомим те, що відкрито експозицію «Небесні янголи»: 

«В експонатах цієї виставки збережені наші серця і наша пам'ять. Кожна краплинка – це спогад про людину, яка є нескінченно дорогою для нас, і кожна річ в цій краплинці, – те, що нагадує нам щоденно про нашу втрату.

Але ми не хочемо забувати і ми не хочемо, щоб українці забули, якою ціною оплачується їхнє мирне життя, їхня можливість працювати, любити, усміхатися.

Ця експозиція – яскравий приклад того, що муніципалітет може знайти можливість піти назустріч родинам загиблих воїнів. Я вдячна кожному, хто долучився до цієї справи і допоміг нам знайти місце, де буде гідно вшанована пам’ять наших Героїв.

Допоки ми пам’ятаємо – Герої живуть у наших спогадах!

Слава Україні!

Вічна пам’ять загиблим Героям!»

Своїми враженнями від експозиції поділився історик, краєзнавець, дослідник, провідний редактор інформаційно-краєзнавчого відділу Білоцерківської централізованої бібліотечної системи ім. П. Красножона Сергій Бурлака.

«Коли я побачив виставку вже в завершеному вигляді, я переживав подвійне відчуття: з одного боку – мороз по шкірі, а з іншого – гордість, що я в одній спільній капсулі із загиблими Героями. Тут особлива атмосфера, і те, що зробили організатори, – це неймовірна робота. Таке враження, що вони відправили нейрони своєї пам’яті, які пройшли за межі цього невеликого експозиційного простору. У радянські части часто вживали термін «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», коли говорили про події Другої світової війни. Насправді, багато що забули і багатьох забули. Мені та моїм колегам з історико-краєзнавчого відділу доводилося відновлювати ці сторінки історії. А якщо це стосувалося українців, які брали участь в ОУН-УПА, то доводилося практично писати все заново. Багато подій тієї вже далекої від нас війни, було формалізовано. А коли заходиш до цього приміщення, до цієї експозиції, таке враження, що тут не може бути формальної роботи, настільки тут все живе! Коли дивишся в очі хлопцям, хочеться, в першу чергу, звернутися до них, незважаючи на те, що вони фізично не з нами. Але вони тут, з нами, адже їхня форма буття – пам’ять, яку про них створили. Хочу побажати їм і всім нам одного – Перемоги, яка обов’язкового настане! Слава Україні!»

Про графік роботи експозиції буде повідомлено додатково.

Відкрито експозицію «Небесні янголи»


Опубліковано: 30 серпня 2024 року
Поділитися