Відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

4 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради.

Під час засідання у зв’язку із необхідністю забезпечення безоплатним гарячим харчуванням здобувачів освіти Терезинської гімназії-початкової школи були внесені зміни у рішення виконавчого комітету від 15 жовтня ц.р., яким  урегульовувалася організація такого харчування учнів 1-4 класів у всіх навчальних закладах громади. 

Доповідаючи питання начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик повідомив: «Врахувавши рішення Уряду про безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій, які отримують безкоштовне харчування, можемо сказати, що кількість таких дітей значно зростає.  Якщо на початку навчального року харчувалося півтори тисячі дітей, то зараз майже вісім тисяч. Відповідно, було ухвалено рішення про збільшення штату працівників харчоблоків. Але, навіть на той час було 5 вакансій, з цим рішенням додалося ще 54 вакансії. На жаль, людей, які хочуть виконувати цю роботу за мінімальну заробітну плату, немає. Зараз спостерігаємо масовий перехід працівників харчоблоків із шкіл до інших установ. Ми провели роботу із Центром зайнятості та навчальними установами, які навчають таких фахівців та вивчили ринок фахівців, які, можливо, шукають роботу. Допоки бажаючих зайняти ці посади немає». 

Тому,  у зв’язку із нагальною потребою забезпечення гарячим харчуванням здобувачів освіти Терезинської гімназії-початкової школи (до відновлення самостійної організації харчування закладом освіти шляхом приготування страв на харчоблоці) прийнято рішення забезпечувати організацію харчування шляхом надання кейтерингових послуг. Вартість харчування для учнів 1 - 4 класів цієї школи становитиме 70 грн на день,  а для вихованців дошкільного структурного підрозділу  - 73 грн 50 коп. на день. 

Другим було розглянуто рішенням про організацію та забезпечення життєдіяльності постраждалих від наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру місцевого рівня, яка виникла 30 березня 2024 р. за адресою: провулок Грузинський, 23. 

Рішенням затверджено протокол спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру місцевого рівня, яка виникла 30 березня ц.р. у вищезазначеному будинку. Протоколом визначено, що експлуатація ряду квартир, які постраждали від вибуху, до завершення відновлювальних робіт категорично заборонена через неналежний технічний стан будівельних конструкцій і внутрішніх інженерних мереж. Проте, для забезпечення санітарних норм, збереження майна людей та для ліквідації наслідків НС необхідно забезпечити теплопостачання з урахуванням заборони проживання в даних квартирах.  Відтак КП БМР «Білоцерківтепломережа» доручено забезпечувати послугу з постачання теплової енергії у квартири, які постраждали (відповідно до укладених договорів), а також здійснювати щомісячний облік вартості послуги.

По закінченню опалювального періоду на розгляд міської ради буде винесено питання щодо компенсації витрат Білоцерківтепломережі за надані послуги теплопостачання. 

У ході засідання члени виконавчого комітету у закритому режимі розглянули два рішення, якими надали дозвіл на проведення заходів освітнього напрямку.

Під час засідання у різному члени виконавчого комітету обговорили трагічний випадок, що стався у мікрорайоні Гайок увечері, 3 листопада, – ДТП, внаслідок якої загинула 19-річна дівчина. Як було зазначено, ця ДТП сталася на повороті на Гайок, на відрізку дороги Н-02 загальнодержавного значення, яка підпорядковується Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України.

Поблизу нерегульованого перехрестя були збудовані магазини, збільшилася кількість транспорту, тобто зросло навантаження на дорогу та пішохідний перехід біля зупинки громадського транспорту. 

«Межа нашої громади проходить саме по цій дорозі – зліва Біла Церква, справа – с.Фурси. Коли збудували ряд магазинів, постала необхідність для людей, які проживають у Гайку та в гуртожитку, переходити дорогу йдучи до них. Виник більший потік пішоходів, для якого дорога не розрахована», - зазначив під час засідання Володимир Вовкотруб.

Ситуацію прокоментував заступник міського голови Анатолій Кравець: «Мешканці збирали підписи, зверталися до місцевої влади, а також безпосередньо до Державної агенції з відновлення та розвитку інфраструктури України, яка надала їм відповідь про те, що відсутнє фінансування на встановлення світлофорного об’єкта на даному відрізку дороги. Від міської влади мешканцям була надана відповідь стосовно того, що територіально цей інфраструктурний об’єкт не належить Білоцерківській громаді, і ми не можемо виконувати там роботи, оскільки це буде нецільове використання коштів. На жаль, люди не зовсім зрозуміли зміст цього поняття, і в соцмережах поширюється судження, що місцева влада вважає, що на цьому складному відрізку дороги  недоцільно встановлювати світлофорний об’єкт. На жаль, Державне агентство на звернення патрульної поліції і на наше звернення не відреагувало, і ми маємо трагедію, яка сталася». 

Секретар міської ради Володимир Вовкотруб дав протокольне доручення підготувати повторне звернення за його підписом до Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України з викладенням цієї проблематики і відправити його цього ж дня. 

Члени виконавчого комітету також наголосили на доцільності звернутися до прокуратури щодо неналежного виконання своїх обов’язків Державним агентством з відновлення та розвитку інфраструктури України, адже воно надало погодження щодо схеми руху під час будівництва закладів торгівлі.


Опубліковано: 04 листопада 2024 року
Поділитися