Кожна дитина має зростати у люблячій родині

Тиждень тому у Центрі ВПО Білоцерківської громади, що на масиві Незалежності, відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Благодійною організацією «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» та Білоцерківською міською радою.

 

Було визначено наміри про партнерство між сторонами – тобто проведення низки спеціальних заходів, аби не допускати потрапляння дітей до інтернатних закладів, покращення доступу до соціальних послуг найбільш вразливих категорій населення з числа постраждалих та внутрішньо переміщених сімей з дітьми, які через військові дії втратили дім, роботу, соціальну підтримку. Не оминатимуть також потреби та проблеми прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, опікунські сім’ї тощо. Детальніше про цю подію ми писали тут: https://www.bc-rada.gov.ua/node/16127

 

А вже 15 квітня представники Київського обласного відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» презентували всім потенційним надавачам соціальних послуг, сфери захисту дітей, що функціонують у Білоцерківській громаді та першому заступнику міського голови Інні Новогребельській проєкт під назвою: «Підтримка в психосоціальному відновленні та відбудові нормального життя сімей з дітьми в Київській та Чернігівській областях України».

 

Зокрема, локальний менеджер проєкту Юлія Шовкун, аби присутні зрозуміли ідеологію та можливості Благодійної організації (далі – БО), чому і як саме вони допомагають українським родинам вже протягом 21 року, детально розповіла про історію виникнення організації, заходи та потужності різних напрямків роботи у низці громад України.

У громадах Київської області функціонують Центри Укріплення сім’ї, які надають підтримку сім’ям з дітьми стаціонарно у Києві, Броварах, Бородянці, Ірпені, Фастові. Також на базі Центрів Укріплення сім’ї діють мобільні групи, які виїздять в громади для надання соціальних послуг цільовим категоріям сімей. До складу мобільних груп входять фахівці із соціальної роботи, психологи, соціальні педагоги, логопеди.

До прикладу, у Фастівському районі за 2022-2024 рр. фахівці Центру Укріплення сім’ї охопили 1418 родин, які отримали допомогу (це 6698 людей в цілому); відкрили 2 сенсорні-ігрові кімнати; налагодили позитивну роботу із 6 громадами Фастівського району.

Серед планів на 2025-2027 рр.: БО планує працювати у Фастівському та Білоцерківському районах і охопити 4,5 тис. родин, до яких входитимуть 16 тис. громадян (з них 11,5 тис. – дітки). У І кварталі ц.р. 1240 осіб уже отримали послуги, з яких - у Білій Церкві охопили 154 родини, до складу яких увійшли 501 особа.


 

Для білоцерківських фахівців отримати будь-яку допомогу, що укріпить та покращить стан вразливих категорій родин у яких є діти - важливо та актуально. Тому за «круглим столом» із великою зацікавленістю спеціалісти не просто дізналися про умови діяльності, а у жвавому обговоренні з’ясовували механізми та можливості залучення БО до психологічної та педагогічної допомоги їхніми спеціалістами, а також надання матеріальної і гуманітарної допомоги та ін.

 

Варто зауважити, що допомогу у межах проєкту можуть отримати родини:

  • місцеві та внутрішньо переміщені сім'ї з дітьми до 18 років, які особливо вразливі до негативних наслідків війни, які можуть зіткнутися з труднощами в доступі до освіти, охорони здоров’я та інших основних соціальних послуг;

  • сім'ї з дітьми до 18 років, які безпосередньо постраждали від конфлікту, включно з тими, хто втратив домівку або живе у тимчасових модульних містечках через зруйноване житло, стикаються з нестабільністю, фінансовими труднощами та емоційним стресом;

  • прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу та сім'ї опікунів, які здійснюють догляд за дітьми, які не можуть проживати з біологічними батьками;

  • сім'ї з дітьми, яким загрожує втрата дитиною батьківського піклування через економічні труднощі, соціальні проблеми чи інші проблеми;

-місцеві громади, надавачі соціальних послуг, надавачі освітніх послуг.


 

Проєктом передбачено така соціальна підтримка та послуги :

-комплексна гуманітарна та медична допомога дітям із родин у складних життєвих обставинах: відповідно до потреб сім’ї, їм надають продуктові набори, засоби гігієни, постільну білизну, посуд, канцтовари, одяг та взуття для дітей, меблі та побутову техніку, необхідну для навчання та забезпечення нормальних умов життя дитини. Також здійснюють оплату медобстежень та придбання медикаментів для дітей за призначенням лікаря;


 

-розширення доступу до якісної освіти для дітей шкільного віку, що включає: проведення неформальних освітніх заходів; проведення профорієнтаційних заходів для молоді та сімей; проведення соціально-педагогічної індивідуальної та групової роботи з дітьми до 6 років; надання логопедичної підтримки дітям; проведення індивідуальної та групової роботи зі старшими підлітками та молоддю, спрямованої на підготовку до самостійного життя; підготовка до НМТ;


 

-соціально-психологічний компонент спрямований на особистісний розвиток, інтеграцію та емоційну стабілізацію, передбачено такі види діяльності: групова робота з дітьми та батьками бенефіціарами проєкту та членами місцевої громади за методикою Playbus (ігрові та консультаційні заходи на відкритому просторі); проведення індивідуальної та групової роботи психолога з батьками та дітьми, молоддю та підлітками; проведення груп взаємодопомоги та підвищення батьківського потенціалу, тренінгів та семінарів для дітей та батьків (охорона дітей, батьківські навички, сексуальне та репродуктивне здоров'я).

 

Також у роботі БО передбачені заходи із підвищення економічної стійкості родин: оплата короткострокового професійного навчання членів сім'ї (наприклад, оплата курсів манікюру, 1С, курсів дизайну тощо) і закупівля базових інструментів чи інвентарю для організації робочого місця після навчання.

Здійснюють і взаємодію та підтримку партнерів (працівників соціальних установ, педагогів, поліції, медиків тощо) шляхом організації тренінгів, вебінарів, семінарів, супервізій за запитом. Додатково Проєктом передбачено підтримку місцевих служб, які опікуються родинами із дітьми в складних життєвих обставинах. Фахівці БО можуть долучатися до мультидисціплінарних команд, що ведуть кейси таких родин, надавати додаткові (погоджені із місцевими спеціалістами) консультації та допомогу таким сім’ям. Наявність у Проєкту автотранспорту може допомогти підвищенню оперативності соціальної допомоги вразливим категоріям родин у місті Біла Церква.

 

Отож, присутні, отримавши розгорнуту інформацію, обговорили питання, які їх цікавили. Зокрема: графіки ти умови роботи з конкретними закладами; приміщення, де працюватиме БО; механізми визначення первинних потреб родин, чи окремих дітей та подальше налагодження роботи з ними; потреби у підвищенні кваліфікації, супервізії для місцевих фахівців та ін.

Перший заступник міського голови Інна Новогребельська наголосила, що для фахівців соціальної і освітньої сфери - це вагома і якісна підтримка їхньої роботи, висловила переконання в успішній реалізації проєкту, враховуючи досвід роботи БО на Київщині та за 3 місяці у нашому Центрі ВПО. Відмітила, що представникам різних установ, які опікуються родинами з дітьми з визначених категорій необхідно розпочати безпосередню роботу у найкоротші терміни і такі родини мають бути якнайшвидше поінформовані про нові можливості.

 

 

Для довідки:

Благодійна організація «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» (далі — БО «КОВ «БФ «СОС Дитяче містечко»), є членом Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна і є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International (SOS Kinderdorf), представлена в 136 країнах світу.

З додатковою інформацією щодо діяльності організації можна ознайомитись на сайті СОС Дитячі містечка https://sos-ukraine.org/ .

Та на сторінках у Фейсбук та Інстаграм

https://www.facebook.com/groups/sos.cv.ua.kyivregion/

https://www.facebook.com/sos.cv.ua?locale=uk UA

https://www.instagram.com/sos су ukraine?igsh=bTVOODY5YzV2dmEl

 

Кожна дитина має зростати у люблячій родині


Опубліковано: 18 квітня 2025 року
Поділитися