65 Сесія БМР: затверджено нові програми на три роки - спортивну та молодіжну

Так, програма розвитку фізичної культури і спорту визначатиме заходи, що планують проводити у громаді протягом наступних років із спрямуванням на розвиток сфери фізичної культури і спорту, на створення умов для забезпечення розвитку олімпійських та не олімпійських видів спорту. Вони також сприятимуть фізичному і духовному розвитку молоді, максимальній реалізації здібностей юнаків і дівчат у дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень та виховання їх у дусі олімпізму тощо.

Дана програма також має детальний аналіз реалізації попереднього документу, за яким працювали профільні структурні підрозділи.  

Забезпечувалося стабільне функціонування  шести ДЮСШ, у спортивних секціях яких

займається понад 3,5 тисячі дітей. Для залучення представників різних верств населення, у тому числі дітей та підлітків, до регулярних занять різними видами спортивної роботи працюють Льодовий стадіон, Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву «Промінь» з велоспорту, Київський обласний ліцей фізичної культури і спорту, філії обласної дитячо-юнацької-спортивної школи та Центр інвалідного спорту «Інваспорт». 

У громаді також працює понад 20 громадських організацій та федерацій фізкультурно-спортивного напряму. Розвивається 36 видів спорту. 

У сфері фізичної культури та спорту працюють понад 150 штатних тренерів з олімпійських та неолімпійських видів спорту. До складу збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту входить близько 50 білоцерківських атлетів. Щорічно в регіоні проводиться понад 200 спортивно-масових заходів, а кращі спортсмени гідно представляють громаду на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Одним із методів стимулювання майстерності спортсменів є призначення Стипендії міського голови кращим спортсменам громади та їх тренерам, котру отримують щомісяця 20 спортсменів та їхні тренери. Переможці, призери й учасники різних змагань щомісячно преміюються як кращий спортсмен місяця громади; відзначають і його тренера.

Для занять фізичною культурою і спортом у Білоцерківській громаді діють 1 стадіон, 5 плавальних басейнів, 2 спортивні споруди зі штучним льодом, 57 спортивних залів, понад 140 спортивних майданчиків і майданчиків із тренажерним обладнанням, серед яких 22 з синтетичним покриттям.

Проте досягнутий рівень розвитку фізичної культури і спорту в громаді не забезпечує повністю оптимальної рухової активності кожного мешканця впродовж усього життя, поліпшення стану здоров’я, профілактики захворювань та фізичної реабілітації. Отже, робота у цьому напрямку продовжуватиметься.

Метою програми сприяння соціальному становленню, розвитку та національно-патріотичному вихованню дітей, підлітків і молоді, підтримки сім’ї є забезпечення системної та комплексної реалізації державної політики на місцевому рівні щодо створення можливостей для самореалізації та розвитку потенціалу молоді, підвищення рівня її самостійності, життєстійкості, конкурентоспроможності та активної участі в суспільному житті.

Не оминатимуть і національно-патріотичне виховання молоді, підтримку сім’ї, її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей.

Окремим напрямком роботи передбачається забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок, протидії насильству в сім’ї та торгівлі людьми на  території Білоцерківської громади. Для цього розроблено перелік заходів, які планують реалізувати. 

Затверджений документ також містить інформацію про результати виконання поточної Програми, яка діяла протягом 2021- 2024 рр.

Ці роки здійснював свою діяльність Молодіжний центр міста Біла Церква, ним було реалізовано 1 194 заходи, до яких було долучено 2 456 осіб, які відвідали Молодіжний центр 9 501 раз.

З метою залучення молоді до спільного прийняття рішення та участі в реалізації молодіжної політики в громаді діють міська студентська рада та молодіжна рада при Білоцерківській міській раді. 

За звітний період 21 молодий лідер отримав досвід роботи в молодіжній раді при Білоцерківській міській раді, 16 студентських лідерів – у міській студентській раді. 21 молодіжна організація отримала фінансову підтримку в реалізації проєктів за підсумками проведених конкурсів, 84 студенти – іменну стипендію міського голови.

Білоцерківська МТГ - одна з небагатьох в Україні, де робота з дітьми та підлітками за місцем проживання не лише збережена, а й розвивається. У цьому напряму безпосередньо працює КЗ  позашкільної освіти БМР  Об`єднання клубів за місцем проживання «Дивосвіт». Заклад об’єднує 12 клубів за місцем проживання, які розташовані в різних мікрорайонах міста та продовжує працювати в умовах воєнного стану. Додаткову освіту за інтересами у 43 гуртках закладу щороку отримують понад 1240 дітей і підлітків громади, ще близько 9 тис. дітей охоплені заходами за місцем проживання.

Значна увага приділяється  організації змістовного дозвілля дітей із особливими потребами. 

У межах Програми забезпечувався соціальний захист сімей, у яких народилися двійні, шляхом надання дарунків – дитячих візочків. За період дії Програми у громаді відзначено 41 таку родину.

За період 2021-2023 років матеріальну допомогу отримали 67 сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах на загальну суму 714 тис. 800 грн. У 2024 році на ці цілі передбачено 350 тис. грн. (17 сімей допомогу вже отримали).

Програми -  це наміри-пропозиції профільних управлінь, реалізація яких залежатиме від можливостей фінансування. 

 

65 Сесія БМР: затверджено нові програми на три роки - спортивну та молодіжну


Опубліковано: 28 листопада 2024 року
Поділитися