Золотий фонд міста

Поділитися

Місто Біла Церква славиться великою кількістю видатних людей. За їх особистий внесок та значні заслуги у розвитку науки, культури, освіти, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, промисловості, будівництва, транспорту і зв'язку, торгівельного обслуговування, забезпечення законності і правопорядку, суспільного і державного будівництва та соціально-економічного розвитку міста Біла Церква вони були нагороджені званням "Герой Радянського Союзу", "Герой Соціалістичної праці", "Почесний громадянин міста" та мають звання Герой України, "Заслужений працівник (відповідної галузі, професії) України".

 

Почесні громадяни міста Біла Церква


Рiшення шістдесят восьмої  сесії Білоцерківської міської ради VI скликання від 23 грудня 2014 року №1373-68-VI Про затвердження Положення про звання «Почесний громадянин міста Біла Церква» в новій редакції

 

Яригін Єфрем Денисович – пенсіонер. З 1944 по 1964 рік працював на посаді першого секретаря Білоцерківського міськкому Компартії України. Почесне звання присвоєно за заслуги у відбудові зруйнованого в роки Великої Вітчизняної війни народного господарства і його післявоєнного розвитку та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

 

 

 

 

 

 

Попович Павло Романович – льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу. Почесне звання присвоєно за активну участь в громадсько-політичному житті міста та військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

 

 

 

 

 

Проценко Володимир Михайлович – пенсіонер, Заслужений будівельник України. Почесне звання присвоєно за заслуги в розвитку народного господарства та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

 

 

 

 

 

 

 

Ковбасюк Григорій Дем’янович – Заслужений лікар України. З 1990 по 1998 рік працював завідуючим хірургічним відділенням міської лікарні №2. Почесне звання присвоєно за заслуги по поліпшенню медичного обслуговування населення та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

 

 

 

 

 

 

 

Слободяник Валентин Кузьмич - пенсіонер, Заслужений будівельник України. Почесне звання присвоєно за заслуги в розвитку народного господарства та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

 

 

 

 

 

 

 

Злобінський Семен Йосипович – Заслужений будівельник України. З 1964 по 1996 рік працював генеральним директором Білоцерківського. Почесне звання присвоєно за заслуги в соціально-економічному розвитку міста, активну участь в громадському житті.

 

 

 

 

 

 

Залєвський Василь Павлович – пенсіонер. З 1973 по 1988 рік працював на посаді голови виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Почесне звання присвоєно за заслуги в соціально-економічному розвитку міста, активну участь в громадському житті.

 

 

 

 

 

Красношапка Юрій Олексійович – пенсіонер. З 1974 по 1990 рік працював на посаді першого секретаря Білоцерківського міськкому Компартії України. Почесне звання присвоєно за великий вклад у вирішенні питань соціально-економічного розвиту міста та з нагоди 60-річчя з дня народження.

 

 

 

 

 

Гудима Андрій Дмитрович – доцент Білоцерківського державного аграрного університету, письменник, член спілки письменників України. Почесне звання присвоєно за вагомий внесок у розвиток культури міста, зміцнення духовності, громадську педагогічну діяльність та в зв’язку з 60-річчям.

 

 

 

 

 

 

Соломаха Іван Петрович – з 1971 по 2007 рік був начальником підприємства «Київоблводоканал». Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні соціально-економічних питань, розвитку міста, громадську діяльність та велику шефську допомогу дошкільним та навчальним закладам.

 

 

 

 

 

 

Міняйло Віктор Олександрович – письменник, член спілки письменників України, лауреат літературних премій ім. Андрія Головка, державної ім. Т.Г.Шевченка, член і почесний голова Білоцерківського міського відділення Національної спілки письменників України.

 

 

 

 

 

 

Шуліпа Геннадій Володимирович – З 1988 по 2006 рік працював на посаді міського голови. Почесне звання присвоєно за особливий внесок у вирішенні питань соціально-економічного розвитку міста, збереження та зміцнення соціальної інфраструктури міста, розвиток культури, освіти, охорони здоров’я, конструктивну взаємодію з політичними партіями та громадськими організаціями.

 

 

 

 

Власенко Володимир Максимович - академік. З 1977 по 2005 рік працював ректором Білоцерківського аграрного університету. Почесне звання присвоєно за особливий внесок у розвиток університету, збагачення аграрної науки і практики новаторськими розробками, за видавництво наукових праць, підручників та навчальних посібників, за активну участь у громадській роботі та високий рівень виконання депутатських обов’язків.

 

 

 

 

Сергеєва Галина Лаврентіївна – пенсіонер. З 1969 по 1988 рік працювала на посаді секретаря Білоцерківського міськкому Компартії України, а з 1988 по 2002 рік – на посаді заступника голови виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні питань соціально-економічного розвитку міста, активну громадську діяльність, значні заслуги перед територіальною громадою міста.

 

 

 

Берман Харитон Абрамович – голова міського товариства єврейської культури ім. Шолом –Алейхема. З 1955 по 1998 рік працював лікарем Білоцерківської міської лікарні №1. Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні питань соціально-економічного та культурного розвитку міста, активну громадську діяльність, значні заслуги перед територіальною громадою міста.

 

 

 

 

 

Дуднік Василь Іванович – з 1981 по 2006 рік працював на посаді голови Білоцерківської районної ради. Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні соціально-економічних проблем міста, активну громадську діяльність, значні заслуги перед громадою міста.

 

 

 

 

 

Павленко Юрій Прокопович – Заслужений працівник культури України. Працює на посаді директора Білоцерківської школи мистецтв№1. Почесне звання присвоєно за особливі заслуги перед містом Біла Церква в сфері культури.

 

 

 

 

 

 

Павленко Тамара Павлівна – Заслужений діяч мистецтв України, педагог Білоцерківської школи мистецтв №1. Почесне звання присвоєно за особливі заслуги перед містом Біла Церква в сфері культури.

 

 

 

 

 

 

Медвідь Олександр Васильович – президент Європейського комітету Міжнародної федерації боротьби. Уродженець м. Біла Церква, триразовий Олімпійський чемпіон, семиразовий чемпіон світу, триразовий чемпіон Європи, дев’ятиразовий чемпіон СРСР з вільної боротьби. Почесне звання присвоєно за визначні заслуги перед громадою міста біла Церква.

 

 

 

 

 

 

Опанасенко Ніна Петрівна – поетеса, член Національної спілки письменників України. Почесне звання присвоєно за визначні заслуги перед громадою міста Біла Церква.

 

 

 

 

 

 

 

Панічкін Михайло Степанович – військовий льотчик, генерал-майор авіації, Герой Радянського Союзу. Почесне звання присвоєно за визначні заслуги перед громадою міста Біла Церква.