Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Роз’яснення щодо етапів фінансування допомог від Фонду

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області опікується майже 280 тис. працюючих мешканців Київщини, кожен з яких у разі хвороби або травми має право на виплати за лікарняними листками.

Як дізнатись, коли Фонд профінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності?

- Допомога по тимчасовій непрацездатності – це оплата за лікарняними листками, яка повністю або частково компенсує працюючим втрачений заробіток за час лікування.

- Її розмір прямо залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% середнього доходу (якщо стаж до 3-х років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

- Аби отримати виплату, необхідно передати листок непрацездатності своєму роботодавцю – зробити це потрібно упродовж не більш ніж 12 місяців з дня відновлення працездатності.

- На підставі лікарняного листка комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства приймає рішення щодо призначення допомоги. Відповідно до закону, таке рішення має бути прийнято упродовж 10 календарних днів з моменту подачі вами документів роботодавцю.

- Згідно з рішенням комісії роботодавець розраховує суму допомоги, після чого оформлює та передає відповідну заяву-розрахунок на фінансування до Фонду соціального страхування України. Це має бути зроблено не пізніше 5 робочих днів після прийняття рішення комісією.

- Саме від дати подачі до відділення обласного управління заяви-розрахунку залежить час виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнатись її можна на своєму підприємстві чи відділенні у місті Біла Церква управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області за телефоном: (04563) - 6-36-18.

- Зазвичай строк виплати складає не більше 10 робочих днів з моменту прийняття Фондом заяви-розрахунку.

- Однак, сьогодні через недоотримання частки ЄСВ від плану строк фінансування складає понад 15 робочих днів, тобто затримка у виплатах становить 5 робочих днів. Усі вони здійснюються у повному обсязі.

- Тривалість такої затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду – по мірі сплати ЄСВ роботодавцями, кошти одразу направляються Фондом на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат.

- Після того, як буде профінансовано дату, у яку подано вашу заяву-розрахунок, кошти надійдуть на рахунок роботодавця.

- Роботодавець здійснює виплату допомоги своїм працівникам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. Водночас, закон не забороняє здійснювати такі виплати раніше, одразу після надходження коштів від Фонду.

Відділення у місті Біла Церква управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Київській області


Опубліковано: 08 травня 2020 року
Поділитися