Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку на початку грудня у Міжнародний день інвалідів уся світова спільнота ще раз переосмислює все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами.  Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, що потребують захисту та підтримки. Люди з особливими потребами – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

На сьогодні головним завданням Фонду соціального страхування  є збереження життя та здоров'я працівників під час виконання ними трудових обов'язків.  Соціальна захищеність застрахованих осіб, передбачених чинним законодавством, - ще один важливий напрям роботи відділення: відшкодування шкоди, пов'язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати або відповідної її частини під час виконання трудових обов'язків, надання їм соціальних послуг у зв'язку з ушкодженням здоров'я, а також у разі смерті - здійснення страхових виплат непрацездатним членам їх сімей; роз'яснення прав та обов'язків згідно діючого законодавства, оформлення документів особової справи про страхові виплати потерпілих, допомога у підготовленні документів, необхідних для отримання страхових виплат та інше.

Нещасний випадок на виробництві - це завжди трагічна подія. Здоров'я - найцінніший дар, і його втрата, як і втрата працездатності, навіть, якщо вона триває недовго, спричиняє людині страждання. А коли мова йде про нещасні випадки з важкими наслідками - каліцтвом, інвалідністю, тривалою непрацездатністю - тоді, без перебільшення, від своєчасного та повноцінного лікування та реабілітації залежить усе життя, уся подальша доля потерпілого. Здоров'я – найбільша цінність, і тому одна з найважливіших функцій Фонду соціального страхування України – як найшвидше відновлення здоров'я і працездатності потерпілих, що передбачає, в першу чергу, проведення медичної реабілітації (відновної терапії) на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів та санаторно–курортного лікування потерпілих на виробництві.

Ні одна грошова компенсація не поверне стовідсотково людині здоров'я, яке вона втратила, можливо із-за чиєїсь безвідповідальності. Тому наш обов'язок допомагати потерпілим не лише матеріально, але й проводити роз'яснювально-профілактичну роботу серед роботодавців щодо безпечних умов праці. 

Одним з головних завдань діяльності Фонду соціального страхування  України є відшкодування шкоди, пов'язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати або відповідної її частини під час виконання трудових обов'язків, а також, у разі їх смерті, здійснення страхових виплат непрацездатним членам їх сімей. Адже після втрати працездатності, а деколи і самого місця роботи, страхові виплати стають єдиним джерелом існування потерпілого та його сім'ї.

Розуміючи це, та незважаючи на складну ситуацію в державі, Фонд своєчасно та в повному обсязі виконує свої зобов'язання перед потерпілими та членами їх сімей.

Як тільки людина укладає контракт чи угоду з роботодавцем, автоматично потрапляє під захист Фонду. Тож, якщо працівник отримає травму на роботі, з першого дня всі витрати на лікування й подальшу реабілітацію компенсуються Фондом.

Крім відшкодування матеріальної шкоди потерпілим на виробництві (членам їх сімей), Фондом проводиться велика робота для забезпечення медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві. Забезпечено лікування потерпілих в стаціонарних медичних закладах, санаторно-курортне лікування, медичну реабілітацію та організацію спеціального медичного та інших доглядів за потерпілими, а також забезпечено інвалідів праці необхідними медикаментозними препаратами, додатковим харчуванням, автомобілями, інвалідними колясками, протезно-ортопедичними виробами тощо.

Не залишаються наодинці зі своїми проблемами і потерпілі, які вимушено змінили місце проживання, приїхали в наш район з Луганської чи Донецької областей. Треба зауважити, що всі звернення таких потерпілих розглядаються відділенням в оперативному порядку. Перелік необхідних документів для таких громадян скорочено. Працівники відділень проявляють особливу чуйність до цієї категорії людей, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, співпереживають, намагаються підтримати та розрадити в їхній біді.

Наш обов'язок допомагати людям, які зазнали травм на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом. У нас єдина мета - безпека, здоров'я і благо людини праці.

Головним нашим здобутком - є щасливі очі і вдячність тих, заради здоров'я, достатку і спокою кого ми невпинно працюємо, але всім на місцях необхідно докласти максимум зусиль, щоб люди, якими ми опікуємось, і надалі відчували щоденну і повноцінну турботу.


 Начальниця відділення у місті

Біла Церква УВД ФСС України у Київській області                 М. М. Лазаренко  


Опубліковано: 29 листопада 2019 року
Поділитися