Попереджений - значить озброєний або чому навчають рятувальники

З метою попередження загибелі і травмування цивільного населення внаслідок необережного поводження з вибухонебезпечними предметами працівниками Білоцерківського РВ та групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення 12 березня проведено навчання з учням загальноосвітньої школи № 3, що у м. Біла Церква.

Рятувальники розповіли учням, що зазвичай громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та у полях знаходять вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Крім того вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись також і в лісах та парках, річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів.

Через що рятувальники наголосили, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Учням було вручено тематичні листівки та ознайомлено з номерами екстрених викликів у разі знаходження підозрілих предметів.

Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Опубліковано: 13 березня 2020 року