Дайджест новин ДСНС від 25 жовтня 2019 року

Рятувальники ліквідовували наслідки ДТП

19 жовтня о 18:32 до оперативно-диспетчерської служби Білоцерківського району надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за адресою: с. Мала Вільшанка.

На місце події виїхав черговий караул 3-ї  Державної пожежно-рятувальної частини  м. Біла Церква.

По прибуттю рятувальники провели аварійно-рятувальні роботи по освітленню місця ДТП та від‘єднання живлення автомобіля.

Внаслідок ДТП отримали травми двоє чоловік 1976 р.н. та 1972 р.н.

На місці події було задіяна 1 одиниця техніки та 5 чоловік особового складу.

                                                                    Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

 

Рятувальники удосконалюють свої професійні навики

Щоб оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, рятувальникам необхідно  постійно удосконалювати свої  професійні навички. Тому проведення занять з особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів є  невідкладною частиною системи підготовки рятівників.

24 жовтня особовий склад  5-ї Державної  пожежно-рятувальної частини м. Узин Білоцерківського району та 32-ї ДПРЧ смт Макарів відпрацювали нормативи зі спеціальної фізичної підготовки.

Загалом відпрацьовано «Збір чергового караулу по тривозі» та «Підйом по підвішеній штурмовй драбині у вікно 4-го поверху навчальної башти ».

Всі рятувальники  виконали всі вправи на відмітку "Задовільно".

                                                    Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

 

 

Акція «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»

24 жовтня в рамках «Тижня безпеки життєдіяльності» та акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» рятувальники до сільського клубу с. Яблунівка, де на заняттях з позашкільної освіти перебували діти.
Рятувальники у доступній формі розповіли дітям про основні правила безпечної життєдіяльності в осінньо-зимовий період, ознайомили з особливостями оперативно-рятувальної служби.
У рамках акції діти вивчили номери екстрених служб, порядок дій при пожежі та інших надзвичайних подій. Всі отримали вдосталь позитивних емоцій і найголовніша мета досягнута, адже діти усвідомили, що у багатьох випадках саме від їхніх знань, навичок та умінь залежить безпека життя і здоров’я.

                                                                            Андрій Сюрха ГУ ДСНС України в Київській області

 

 

 

Будьте обережні при експлуатації пічного опалення!

З настанням похолодання люди все частіше застосовують прилади пічного опалення. На жаль, через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації печей часто виникають пожежі, люди продовжують гинути, втрачати своє житло і майно.

Забороняється:

- розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду, доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям;

- розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей: відстань має становити не менше як 0,7 м, від топкових отворів – не менше як 1,25 м;

- проводити топлення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топника;

- сушити та зберігати горючі предмети на поверхні нагрівання опалювальних печей;

- використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;

- закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, категорично забороняється - це може призвести до отруєння чадним газом;

- влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби, виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від.

В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці.

Не залишайте малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи, і іскри, досить для того, щоб скоїлося велике лихо.

                                                    Людмила Ніколенко ГУ ДСНС України у Київській області

Рятувальники провели рейд в готелях, закладах відпочинку та оздоровлення

Рятувальники продовжують проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо пожежної безпеки під час осінньо-зимового періоду.

Так, 23 жовтня працівники Білоцерківського районного відділу провели рейд в готелях, закладах відпочинку та оздоровлення м. Біла Церква. Метою візиту рятувальників була профілактика недопущення виникнення пожеж на даних об’єктах. Рятувальники нагадали основні причини від яких виникають пожежі в осінньо-зимовий період. Провели роз’яснення щодо поведінки у повсякденному житті, застерігали обережно поводитись з газовими приладами.

Наголосили про небезпеку користування саморобними електричними обігрівальними приладами. Під час заходу рятувальники наголошували на тому як правильно діяти у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події.

                                                      Білоцерківський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

 

Не провокуйте пожеж на відкритих територіях!

Зважаючи на сприятливі для господарювання погодні умови, Білоцерківський РВ ГУ ДМНС України у Київській області закликає громадян дотримуватися елементарних правил безпеки та не провокувати пожежі на відкритих територіях!

Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків!

                                                         Людмила Ніколенко ГУ ДСНС України у Київській області

Головне управління ДСНС України у Київській області

Серед безліч вищих навчальних закладів, які існують на території нашої Держави, є такі, що готують майбутніх фахівців рятувальної справи це Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (м. Черкаси), Національний університет цивільного захисту України  (м. Харків) та Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, які готують висококваліфікованих фахівців рятувальної справи за освітньо-кваліфікаційними рівнями «Магістр», «Бакалавр» за напрямком підготовки «Пожежна безпека», «Цивільний захист».

Вступ здійснюється за конкурсом на підставі результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) знань кандидатів на навчання та вступних випробувань з фізичної підготовки.

Майбутні рятівники повинні бути здоровими, мати добру фізичну підготовку та знання з математики та  української мови. Абітурієнт має набрати для участі у конкурсному відборі по кожному предмету ЗНО необхідних для вступу не менше 100 балів.

При успішному проходженні конкурсу кандидати зараховуються до навчального закладу як курсанти на денну форму навчання за рахунок державного бюджету. Курсанти забезпечуються форменим одягом встановленого зразка, безкоштовним житлом та харчуванням. Випускникам  присвоюється спеціальне звання лейтенант служби цивільного захисту та забезпечуються                                   100 % працевлаштуванням.

Право на першочергове зарахування мають діти учасників бойових дій із числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали участь в антитерористичній операції.

Крім цього запрошуються кандидати на службу цивільного захисту, для заміщення посад водіїв та пожежних рятувальників.

Якщо Вас зацікавила наша професія, за більш детальною інформацією  Ви Можете звертатися до Білоцерківського районного відділу ГУ ДСНС України      у Київській області за адресою:

Київська обл., м. Біла Церква, вул. Фастівська, 21а.

         Тел.:  6-37-35,  6-32-93


Опубліковано: 25 жовтня 2019 року
Поділитися