24.09 Білоцерківська ОДПІ ІНФОРМУЄ

24.09.2018

Ініціатива ДФС спрямована на створення сприятливого бізнес-середовища

Новітня модель програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначена для реєстрації розрахункових операцій – це технологічне рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі( у тому числі торгівлі з використання Інтернету) громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з прийняття готівки для подальшого переказу, перевезення пасажирів та інших послуг, що не впроваджене в області застосування реєстраторів розрахункових операцій.

 

Під час запровадження пілотного проекту проводитиметься вивчення та дослідна експлуатація новітніх моделей для РРО, зокрема, удосконалених комп’ютерно-касових систем, програмних та програмно-технічних комплексів і їх можливість використання для розрахункових операцій.

 

Це дасть змогу:

- дослідити інноваційні розробки щодо РРО;

- дослідити доцільність впровадження у діяльність суб’єктів господарювання та застосування поряд з традиційними новітніми моделями РРО;

- розширити перелік наявних моделей та функцій РРО, створить передумови для демонополізації ринку РРО;

- спростити умови для використання РРО, зменшити витрати на їх придбання;

- стимулювати суб’єктів господарювання до застосування РРО.


30.08.2018

Кошти, сплачені платниками на старі рахунки, з 11.09.2018 не будуть зараховуватись до бюджетів

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників податків, що граничний термін перехідного періоду функціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів, протягом якого старі рахунки залишаються активними, закінчується 10.03.2018,

 

Таким чином, починаючи з 11.09.2018 кошти, сплачені платниками податків на рахунки зі старими реквізитами не будуть зараховуватись до бюджетів, а повертатимуться платникам, як нез'ясовані надходження.

 

У зв'язку з цим, платникам податків при заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів необхідно зазначати реквізити рахунків, відкритих з 02.07.2018 на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 893398).


24.07.2018

Білоцерківська ОДПІ – реалізація прав громадян на звернення

 

За січень – червень поточного року до Білоцерківської ОДПІ надійшло 57 звернень від громадян. У зверненнях порушували питання:

- щодо реєстрації та обліку платників податків податків (32 відс.);

- загальнодержавних податків (32 відс.);

- контрольно - перевірочної роботи (20 відс.);

- місцевих податків (2 відс.);

- єдиного соціального внеску (2 відс.);

- нформування про ухилення від сплати податків (4 відс.);

- податкової звітності (6 відс.);

- праці і заробітної плати (2 відс.).

 

Під час особистого прийому громадян керівництвом Білоцерківської ОДПІ були надані роз’яснення в усній формі по наступних категоріях:

- щодо податкової звітності (43 відс.);

- контрольно-перевірочної роботи (43 відс.);

- реєстрації та обліку платників податків (14 відс.).

 

Також, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» за звітний період  розглянуто 34 запити на отримання публічної інформації та надано вичерпну інформацію у визначений законодавством термін.

Білоцерківська ОДПІ


Адміністративні послуги платникам податків – результати за півріччя

 

З початку року до центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ надішло 41558 звернень про надання адміністративних послуг, із них у червні місяці - 5568.

 

Серед наданих адміністративних послуг найбільшу кількість складає послуга з  видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків - 15196 запити, що становить 36,6 відсотків від загальної кількості послуг.

 

Також, однією з необхідних послуг для платників податків безумовно є видача облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За січень-червень місяць 2018 року таких послуг надано 11539 громадянам, що становить 27,8 відсотків від загальної кількості.

 

Крім того, за шість місяців були надані наступні адміністративні послуги:

- Реєстрація платника єдиного податку - 2793

- Надання витягу з реєстру платників єдиного податку -3087

- Видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби – 1160

- Реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 1860

- Реєстрація розрахункових книжок - 2175

- Реєстрація реєстратора розрахункових операцій – 575  та інші.

 

Своєчасне та якісне надання адміністративних послуг в подальшому надасть плідні результати для економічного розвитку регіону й України в цілому.

Білоцерківська ОДПІ


18.06.2018

Зустріч з трудовим колективом на Сквирщині

 

Днями, в рамках проведення інформаційної кампанії «Єдиний день податкових знань», керівник Сквирського відділення Білоцерківської ОДПІ Лариса Марченко провела зустріч з колективом  Сквирської філії Корпорації «ЕЛТЕКС».

 

У вступному слові Лариса Миколаївна зазначила, що стабільні надходження до бюджету забезпечуються, насамперед, завдяки добросовісній та своєчасній сплаті податків сумлінними платниками, одним із яких є Сквирська філія «Елтекс». Зокрема, з початку року філія сплатила 237 тис. гривень податку з доходів фізичних осіб, 21,8 тис. гривень військового збору та 340 тис. гривень єдиного соціального внеску. «Цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками прямо пропорційно залежить від надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету» – підкреслила Лариса Миколаївна.

 

Також присутні дізнались про новації щодо податку на прибуток, спрощеної системи оподаткування, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, майнових податків, військового збору тощо.

 

Багатьох із працівників підприємства цікавило можливість скористатися правом на одержання податкової знижки. Які саме витрати включаються до складу податкової знижки та які документи необхідно подати, що б отримати таке повернення.

 

На завершення зустрічі Лариса Марченко побажала підприємству розвитку та процвітання, а працівникам гідної та високої зарплатні.

 

Білоцерківська ОДПІ


04.06.2018

Єдиний день податкових знань: „гаряча лінія” на Кагарличчині

 

В рамках проведення „Єдиного дня податкових знань” платники податків Кагарличчини отримали відповіді на актуальні запитання.

 

Сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему „Порядок проведення органами ДФС України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” був проведений заступником голови комісії з реорганізації  Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, начальником Кагарлицького відділення Людмилою Циганок.

 

Пропонуємо Вам ознайомитися з деякими запитаннями-відповідями, що обговорювались під час телефонного сеансу:

 

Питання: Які умови повернення помилково сплачених коштів?

 

Відповідь: Відповідно до п. 43.3 ст. 43 Податкового кодексу України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

 

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п. 43.4 ст. 43 ПКУ).

 

Згідно з п. 43.5 ст. 43 Податкового кодексу України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

 

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

 

Питання: Чи можливо зайво сплачені кошти спрямувати на погашення грошового зобов’язання або податкового боргу з інших платежів, які контролює податкова?

 

Відповідь: Так, можливо. Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п. 43.4 ст. 43 Податкового кодексу України).     

Білоцерківська ОДПІ


16.05.2018

Як отримати довідку про відсутність заборгованості?

Нерідко в платників податків виникає необхідність підтвердити (держоргану, банку, контрагенту тощо) відсутність заборгованості перед бюджетом або перевірити стан розрахунків із бюджетом. У такому випадку необхідно отримати довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів (далі – довідка), звернувшись до контролюючого органу ДФС за основним місцем обліку платника.

Порядок видачі Довідки регламентується наказом Міністерства доходів і зборів України  від 10.10.2013 №567 «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів» (далі – наказ №567).

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу платників, що заява, встановленого наказом № 567 зразка, складається з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом ДФС довідки, і зазначенням найменування підприємства (установи, організації), якому (якій) буде пред’явлений даний документ. Строк розгляду заяви платника і видачі довідки або направлення відмови в її видачі – 5 робочих днів із дня отримання заяви. Довідка дійсна протягом 10 календарних днів. Тому, у разі необхідності, по закінченню 10-денного терміну платнику потрібно повторно ініціювати її видачу.

Нагадуємо, що наразі отримати довідку про відсутність заборгованості можливо скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника», за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС і платників податків у режимі реального часу. Платники, з використанням електронного цифрового підпису (будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів), можуть направити заяву й отримати довідку в електронному вигляді, підписану ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючого органу.

Білоцерківська ОДПІ


Білоцерківський ЦОП надав майже 13 тисяч безкоштовних адміністративних послуг

Центром обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ надається широкий спектр адміністративних безкоштовних послуг для відвідувачів, а саме: приймання податкової звітності; видача картки платника податків; внесення до паспорта громадянина України  даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, надання консультацій в усній формі тощо.

За інформацією управління обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ протягом січня-квітня 2018 року платникам було надано понад 12,8 тис. адміністративних послуг. Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. З початку року було надано 4 тис. 792 таких послуг.

Для зручності платників у ЦОПі працює система Wi-Fi; у залі очікування забезпечено трансляцію актуальної інформації на ТV моніторі; оформлені інформаційні та тематичні стенди, що містять зразки заповнення заяв, податкової звітності, актуальну інформацію з питань оподаткування; розповсюджено тематичну друковану продукцію.

Звертаємо увагу, що режим роботи центру спрямований на забезпечення якісного та вчасного надання послуг платникам і працює щоденно у робочі дні з 9.00 год. до 18.00 год. обідня перерва з 13.00 год. до 13.45 год., а в суботу – з 9.00 до 13.00 год за адресою м.Біла Церква, бул. Олександрійський, 12 .

Білоцерківська ОДПІ


05.05.2018

Місцеві бюджети Білоцерківського регіону додатково отримали 86,7 млн. гривень

 

За січень-квітень поточного року надходження платежів склали майже 552 млн. гривень. Темп росту становить 118,7%.

 

Структура місцевих бюджетів залишається сталою – як і раніше, маже 63% надходжень забезпечується за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб. За чотири місяці 2018 року відрахування з доходів громадян склали 348 млн. гривень. Також місцеві бюджети отримали 105,8 млн. гривень єдиного податку (майже 19% надходжень), 49,8 млн. гривень плати за землю (майже 9%) та 11,9 млн. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (2,1%). Про це повідомив очільник Білоцерківської ОДПІ Віталій Голодняк.

 

Він підкреслив, що розвиток підприємницької ініціативи та надання високоякісних послуг платникам сприяє своєчасному наповненню місцевих бюджетів та розвитку громад. 

Білоцерківська ОДПІ


Податок на нерухомість: коротко про головне

Розділом ХІІ Податкового кодексу України (ПКУ) визначено, що платниками  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад і застосовуються до загальної площі об’єкта нерухомості. Проте, вони не можуть перевищувати 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр бази оподаткування (у 2017 році - 48 грн., 2018 році - 49 грн.)


Обчислення суми податку з об’єкта/ об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Ураховуються також і пільги зі сплати податку, які визначені статтею 266.4 ПКУ. Зокрема, база оподаткування зменшується:

 

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

 

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

 

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.


Таке зменшення надається один раз за кожний податковий (звітний) рік.

 

Водночас, існують і обмеження. Пільги для фізичних осіб не застосовуються до:

 

- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі;

 

- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

 

При обчисленні суми податку об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), розрахована сума додатково ще збільшується на 25 тис. гривень за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).

 

Платники – фізичні особи у 2018 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2017 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. Оплата зобов’язання здійснюється протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

 

Крім того, ст. 266 ПКУ платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їх власності, права на користування пільгою зі сплати податку

 

У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

 

Білоцерківська ОДПІ


02.05.2018

Податковий календар на травень 2018 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ   ДФС у Київській області повідомляє, що:


2 травня, середа

Закінчується строк подання:

  • податкової декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік;
  • звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску особами, які провадять незалежну професійну діяльність, за 2017 рік (додаток № Д5).

8 травня, вівторок

Закінчується строк подання:

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за квітень (форма №1-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за квітень (форма №2-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за квітень (форма №3-РС);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за квітень (форма №1-ОА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за квітень (форма №1-ОТ).

10 травня, четвер

Закінчується строк подання:

  • податкової декларації з податку на прибуток підприємства і фінансової звітності органами ДФСУ за І квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
  • звіту про суми податкових пільг за І квартал;
  • розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за І квартал;
  • розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складання окремого балансу фінансово-господарської діяльності за І квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
  • декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України та перебувають за її межами;
  • податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами-підприємцями, які вперше зареєстровані протягом І кварталу 2018 року або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну;
  • податкової декларації платника єдиного податку – фізособи – підприємця єдинниками, віднесеними до першої та другої груп, у разі перевищення в І кварталі обсягу доходу, визначеного в п. 291.4 ПКУ, або самостійного прийняття рішення про перехід із ІІ кварталу 2018 року до іншої групи єдинників чи на загальну систему оподаткування;
  • податкової декларації з ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період  дорівнює календарному кварталу, за І квартал;
  • податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь  фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за І квартал (форма № 1 ДФ);
  • податкової декларації  з рентної плати за І квартал 2018 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;
  • податкової декларації екологічного податку за І квартал;
  • податкової декларації туристичного збору за І квартал;
  • податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал;
  • податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та юридичної особи платниками ІІІ групи за І квартал .

15 травня, вівторок

Закінчується строк подання:

  • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень (форма №ЗВР-1). 

18 травня, п’ятниця

Закінчується строк сплати:

  • авансового внеску з єдиного податку на травень платниками І та ІІ груп;
  • податку на прибуток підприємств за І квартал;
  • частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності, за І квартал;
  • ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за І квартал;
  • рентної плати за І квартал платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;
  • екологічного податку за І квартал;
  • туристичного збору за І квартал;
  • збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал;
  • єдиного податку платниками – юридичними особами та фізичними особами-підприємцями ІІІ групи за І квартал.

21 травня, понеділок

Закінчується строк подання:

  • декларації акцизного податку за квітень;
  • податкової декларації  з рентної плати за квітень;
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за квітень;
  • податкової декларації з ПДВ за квітень платниками,  в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
  • податкової декларації з плати за землю за квітень 2018 року платниками, які обрали місячний строк звітності.

Закінчується строк сплати:

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за квітень (крім гірничих підприємств).

30 травня, середа

Закінчується строк сплати:

  • акцизного податку за квітень;
  • податку на доходи  та військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень;
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми відсотків, нарахованих за квітень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
  • рентної плати за квітень;
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за квітень;
  • ПДВ за квітень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Сектор організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


27.04.2018

До уваги платників!

Білоцерківська ОДПІ повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:

28 квітня, 5 травня 2018 року – робочий день відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП - до 13 год. 00 хв.;

30 квітня 2018 року – робочий день у режимі чергування - до 17 год. 00 хв.;

8 травня 2018 року – відповідно до законодавства про працю робочий день скорочено на одну годину;

29 квітня, 1 та 9 травня 2018 року – вихідні дні.

Білоцерківська ОДПІ


Добігає кінця кампанія декларування доходів 2018

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області  нагадує, що до закінчення кампанії декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, залишилось менше тижня.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами до органів фіскальної служби за місцем реєстрації до 2 травня 2018 року.

Отже, не зволікайте – виконайте свій конституційний обов’язок та задекларуйте отримані доходи!

Звертаємо увагу, що для реалізації права на податкову знижку за наслідками 2017 року декларацію можна подати до 31 грудня 2018 року.

 

Білоцерківська ОДПІ


20.04.2018

Фахівці Білоцерківської ОДПІ  в рамках кампанії декларування 2018 провели роз’яснювальну роботу серед відвідувачів Центру обслуговування платників з питань декларування доходів, отриманих у 2017 році.

 

Наголосили, що обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи виникає у тих громадян, які отримували протягом 2017 року доходи у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування.


Найбільша увага була приділена доходам, які потребують обов’язкового декларування. Зокрема, акцентували увагу на оподаткуванні таких доходів:

- успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, що не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення,  

- отриманих від особи, яка не є податковим агентом  (в т. ч. від надання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна),

- від операцій з інвестиційними активами,

- іноземних доходів.

 

Подати декларацію про майновий стан і доходи можна до 1 травня поточного року.

 

При цьому, звернули увагу  на завершення терміну деклараційної кампанії - 2018, закликали громадян своєчасно подати декларації про отримані доходи, не очікуючи  кінцевого терміну для подання декларацій, надали відповіді на запитання присутніх.

Білоцерківська ОДПІ


16.04.2018

У Білоцерківському регіоні  ріст надходжень становить 62,1 млн. гривень

 

За січень-березень поточного року бюджет регіону отримав 406.5 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження склали понад 62 млн. гривень. Зокрема, лише у березні 2018 року  надходження склали 126,9 млн. гривень.

 

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Віталія Голодняка домінуючим у формуванні місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Наразі його надходження склали 256,6 млн. гривень, що становить 63 % загальної суми надходжень.

 

Крім того, суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи – платники єдиного податку поповнили місцеві скарбниці майже на 78 млн. гривень. Це на 14,5 млн. гривень перевищує минулорічні надходження. У порівнянні з минулим роком більш як на 1,6 млн. гривень зросли надходження з плати за землю і за поточний рік склали майже 37,4 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ


13.04.2018

Податковий календар на квітень 2018 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що:

10 квітня, вівторок

Закінчується строк подання:

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за березень (форма №1-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за березень (форма №2-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за березень (форма №3-РС);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за березень (форма №1-ОА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за березень (форма №1-ОТ).

16 квітня, понеділок

Закінчується строк подання:

  • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за березень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за березень.  

19 квітня, четвер 

Закінчується строк сплати:

  • авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, і членами фермерського господарства за I квартал.

20 квітня, п’ятниця

Закінчується строк подання:

  • податкової декларації з ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
  • декларації акцизного податку за березень;
  • податкової декларації рентної плати за березень з розрахунком:
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
    • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за березень.

Закінчується строк сплати:

  • авансового внеску з єдиного податку на квітень платниками, віднесеними до першої та другої груп;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень (крім гірничих підприємств).

27 квітня, п’ятниця

Закінчується строк сплати:

  • ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
  • акцизного податку за березень;
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень;
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень;
  • єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал;
  • авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за І квартал;
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень;
  • авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за І квартал;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень;
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за березень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу  за березень.

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Сектор організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


06.04.2018

Білоцерківська ОДПІ – реалізація прав громадян на звернення

З початку року до Білоцерківської ОДПІ надійшло 19 звернень від громадян. У зверненнях порушувались питання щодо подачі та заповнення податкової звітності (13,3 відс.), про загальнодержавні податки і збори (53,3 відс.), про порядок реєстрації та обліку платників податків (6,7 відс.), про контрольно - перевірочну роботу (20,0 відс.) та інформування про ухилення від сплати податків (6,7 відс.).

 

Під час особистого прийому громадян, керівництвом Білоцерківської ОДПІ були надані роз’яснення в усній формі щодо податкової звітності (33,3 відс.), контрольно-перевірочної роботи (33,3 відс.), реєстрації та обліку платників податків (33,4 відс.)

 

Також, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», за січень – березень ц.р. розглянуто 24 запити на отримання публічної інформації.

Білоцерківська ОДПІ

 

Адміністративні послуги платникам податків – результати за квартал

 

З початку року до Білоцерківської ОДПІ надішло 24100 звернень про надання адміністративних послуг, у т. ч. в березні - 11327.

 

Найбільша кількість звернень надійшла щодо:

 

послуг про видачу відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків - 8971 запит, що становить 37,6 відс. від загальної кількості послуг;

запитів на видачу картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків - 7795, що становить 32,7 відс. від загальної кількості.

 

Крім того, були надані такі адміністративні послуги:

- реєстрація платника єдиного податку – 1354;

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку -1715;

- видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби – 606;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 985;

- реєстрація розрахункових книжок – 763;

- реєстрація реєстратора розрахункових операцій-345 та інші.

Загалом, у Центрах обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ можна отримати 17 видів адміністративних послуг та додатково звернутись за отриманням 13-ти адміністративних послуг, які надаються Головним управлінням ДФС у Київській області.

Білоцерківська ОДПІ


05.04.2018

Кампанія декларування – подано 1615 декларацій по Білоцерківському регіону

 

У період з січня по травень 2018 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих  протягом 2017 року.

 

Декларування доходів громадян є одним з важливих заходів, спрямованих на впровадження ідеології добровільності декларування своїх доходів, виховання податкової культури у платників та забезпечення додаткових надходжень по податку з доходів фізичних осіб до місцевих бюджетів.

 

Обов’язок щодо подання податкової декларації виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року доходів у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (п.п. 168.1.3 п. 168.1        ст. 168 Податкового кодексу України).

 

Завдяки проведенню масово-роз’яснювальної, агітаційної та пропагандистської роботи збільшується кількість громадян, які добровільно декларують отримані доходи.

 

Станом на 01.04.2018 року до Білоцерківської ОДПІ подано 1615 декларацій про майновий стан і доходи, в т.ч.

- податкова знижка – 380 декларацій, по яких  сума до повернення з бюджету становить – 729,1 тис. грн.; 

- обов’язкове декларування – 1235 декларацій, згідно з якими самостійно нараховані податкові зобов’язання з ПДФО склали  4423,6 тис. грн. та самостійно нараховані податкові зобов’язання з військового збору - 888,7 тис. гривень.

 

В загальній кількості поданих до ОДПІ декларацій громадянами задекларовано доходи від:

- продажу рухомого та нерухомого майна – 130 декларацій на загальну суму доходу 17132,4 тис. грн.;

- надання майн в лізинг, оренду – 70 декларацій на суму доходу 2459,4 тис. грн.;

- спадщини, дарунків -349 декларацій, сума доходу 5685,5 тис. гривень.

 

Доходи, які перевищують 1 млн. грн. задекларували 14 громадян, загальна сума задекларованого доходу яких складає  39971,7 тис. гривень.

 

Виконайте свій обов»язок -  задекларуйте отримані в 2017 році доходи в термін  до 1 травня 2018 року, адже податок з доходів фізичних осіб є суттєвим та основним джерелом наповнення місцевих бюджетів.

Білоцерківська ОДПІ


Опубліковано: 24 вересня 2018 року
Поділитися