З квітня обиратимемо сімейних лікарів

Під час прес-конференції також виступив начальник управління охорони здоров’я міської ради Денис Яблонський, який вчергове довів до відома громадян інформацію про хід реформування медичної сфери. Наголосив, що під час проведення даних заходів необхідно підходити зважено до найменших деталей та зробити все, аби уникнути помилок, оскільки від цього залежить якість надання медичних послуг.

 

Зокрема, Денис Яблонський, даючи відповіді на запитання журналістів, відмітив, що з початком поточного року робота первинної ланки почала працювати на 100%. Відтепер пацієнтам, насамперед, потрібно прийти до сімейного лікаря на обстеження, а лише потім отримати направлення до вузькопрофільних спеціалістів. Сімейні лікарі, у разі необхідності, дають направлення  й на госпіталізацію хворого.

 

Наголосив, що орієнтовно з квітня поточного року стартує кампанія з підписання декларацій громадян із сімейними лікарями. Обирати пацієнти лікаря зможуть самостійно, не притримуючись територіального розподілу. Відтепер існуватиме конкурентне середовище серед сімейних лікарів і вони будуть зацікавлені залучити до обслуговування більшу кількість пацієнтів. Відповідно до нормативних документів сімейний лікар зможе обслуговувати до 2 тис. громадян. 

 

Підписання декларації відбуватиметься як у паперовому, так і в електронному вигляді, безпосередньо у кабінетах сімейних лікарів. Обмеження термінів підписання даних документів не буде. Пацієнти також матимуть можливість, при незадоволенні отримання послуг сімейним лікарем, розірвати угоду та підписати з іншим.

 

Денис Яблонський наголосив, що лікарі Білої Церкви наразі проходять курси, де перенавчаються на сімейних, акцентував увагу, що, на жаль, на даному етапі є дефіцит кваліфікованих кадрів.

 

Начальник управління охорони здоров’я міської ради також дав відповіді на запитання щодо координації навантаження сімейних лікарів; механізму формування заробітної плати сімейним лікарям при даних нововведеннях; відмітив, що первинна ланка медицини є повністю безкоштовною та поінформував про плани щодо розширення мережі амбулаторій сімейної практики-загальної медицини у Білій Церкві, аби жителям міста було комфортно. Так, у поточному році планується відкриття амбулаторії по вул. Некрасова, 30; розглядається можливість розташування амбулаторії на вул. І.Кожедуба; розробляється документація для будівництва амбулаторії на вул. Томилівська; здійснюється оформлення земельних ділянок під амбулаторії на масивах Піщаний, Залізничне селище, Таращанський. 


Опубліковано: 23 лютого 2018 року
Поділитися