І прийде день, коли стихнуть гармати,
Радісна звістка прийде в кожен дім,
Але той день маємо всі наближати,
Кожен і словом, і ділом своїм

18 травня 2016 року на базі Центру військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки БНВО «Звитяга» відбулося військово-спортивне свято з нагоди закінчення вивчення предмета «Захист Вітчизни». На урочистому відкритті свята вишикувались учні 11 класів навчальних закладів м. Білої Церкви. До учасників свята звернувся керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Микола Анатолійович Антонюк, який привітав учнів із закінченням навчального року. У своєму зверненні  відзначив, що важливим завданням усіх дорослих і юних громадян є плекання патріотичних почуттів, виховання національної гідності, формування високої самосвідомості та активної громадянської позиції.
З вітальним словом до всіх присутніх звернувся начальник управління  освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Федорович Петрик. Звертаючись до учасників свята, Юрій Федорович наголосив, що українська армія потребує підготовленого резерву, а сучасна школа може забезпечити виконання цього завдання. Учнівська молодь має здобувати знання, уміння й навички, необхідні захисникам Вітчизни, гартувати дух і тіло, бути мужніми, сміливими, рішучими, стійкими, відроджувати традиції українського війська.
На святі Центру допризовної підготовки були присутні заступник військового комісара м. Білої Церкви підполковник Ігнатенко Олександр Григорович, учасник АТО, старший лейтенант Кузьмін Сергій Валерійович, представники Національного авіаційного університету, кафедри військової підготовки Військового  інституту телекомунікацій та інформатизації, керівники навчальних закладів м. Білої Церкви.
Центр військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки БНВО «Звитяга» був створений для забезпечення єдності навчання, виховання, розвитку і психологічної підготовки захисників Вітчизни. Реалізація єдиної комплексної програми військово-патріотичного виховання молодих громадян України забезпечить ґрунтовну мотивацію молоді до служби в лавах Збройних сил України та інших військових формуваннях. І військове свято – це своєрідний підсумок завершення вивчення предмета «Захист Вітчизни».
Під час проведення свята учні й учителі Центру допризовної підготовки продемонстрували елементи фізичної, тактичної, вогневої підготовки, стройові прийоми зі зброєю, медичної підготовки. Кульмінацією військового свята було відпрацювання практичних дій підрозділів. Учні демонстрували установку протипіхотного мінного поля, обладнання блокпосту, наступ механізованого підрозділу з метою захоплення блокпосту. «Пораненим» надавалася допомога в розгорнутому польовому госпіталі.
До учасників свята з музичним подарунком звернулися члени військово-патріотичного клубу «Калібр 7,62»  Білоцерківського професійно-технічного училища імені П.Р.Поповича.
Прозвучали заключні фанфари. Свято відбулося. А  набуті знання й практичні навички стануть у нагоді не тільки під час надзвичайних ситуаціях, а й у повсякденному житті.

Опубліковано: 18 травня 2016 року