Увічнена Книгою Пам’ять…

22 лютого у приміщенні КВНЗ «Білоцерківський медичний коледж» відбулася презентація другого тому друкованої «Книги пам’яті військовослужбовців, які загинули захищаючи територіальну цілісність та недоторканість України» для родин  полеглих Героїв м. Біла  Церква та Білоцерківського району. Ця книга вміщує інформацію про загиблих  із Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської Львівської областей, м. Київ та Автономної Республіки Крим.

 

Книга була видана за ініціативи та на кошти Міністерства оборони України та є даниною пам’яті Героїв, які впродовж 2014-2017 років загинули, захищаючи територіальну цілісність та недоторканість нашої держави. Станом на 1 січня 2018 р. в книгу внесено 3780 загиблих. У «Книгу  Пам’яті» полеглих за Україну внесено імена 134-х Героїв, які воювали у складі 72 окремої механізованої бригади, а серед цих імен – і імена Героїв Білоцерківської землі.

Під час заходу представникам 34 родин військових, які не повернулися з поля бою живими, вручили матеріальне втілення того найдорожчого, що навіки залишиться у їхніх серцях та серцях всіх земляків, – Книги Пам’яті.


Ось імена Героїв:

 

Багнюк Олександр Олександрович

Воробйов Владислав Валентинович

Григор Руслан Петрович

Шкурко Олександр Вікторович

Павлюк Ярослав Володимирович

Макаров Владислав Романович

Сарнавський Євгеній Вікторович

Павлуша Сергій Валерійович

Томошук Олег Володимирович

Сломчинський  Максим Олегович

Щербань Михайло Іванович

Авраменко  Андрій Миколайович

Нехай  Олександр Володимирович

Павлюк  Ярослав Ярославович

Бачинський Олександр Сергійович

Попов Андрій Миколайович

Чоп Сергій Миколайович

Козак Володимир Миколайович

Гаврилюк Андрій Петрович

Зінич Ігор  Вікторович

Савуляк Володимир Іванович

Чумак Дмитро Сергійович

Шайдюк Віталій Вікторович

Стрельчук Олександр Анатолійович

Чмелівського Віталія Володимировича

Стадник Микола Степанович

Гура Дмитро Іванович

Балишов Андрій Геннадійович

Шикера Олександр Григорович

Бондаренко Володимир Олександрович

Павленко Дмитро Петрович

Півень Роман Віталійович

Рачинський Олександр Васильович

 

Родинам двох загиблих були вручені книги першого тому, членам сімей 32-х загиблих Героїв – другого. Їхні імена, життєві історії та обставини загибелі згадали під час заходу. Окрім примірників «Книги Пам’яті», кожній родині були вручені також пам’ятні монети номіналом 10 гривень та диски «Пісні війни». Ці диски були записані в рамках однойменного соціально-мистецького проекту. Авторами пісень виступили самі учасники бойових дій, а виконані вони спільно з українськими співаками.

 

Від імені міського голови Геннадія Дикого до присутніх звернувся його радник Микола Антонюк. Насамперед, він уклонився родинам загиблих Героїв, наголосив, що всі ми маємо пам’ятати кожного, хто не повернувся із поля бою, захищаючи цілісність та незалежність рідної землі. Також сказав родинам загиблих слова співчуття за втрати, які неможливо повернути.

 

«Своїм завданням вбачаю донести до всіх людей, які мають можливість жити, працювати, водити своїх дітей до школи чи дитячого садка розуміння того, що сьогодні все це можливе тільки завдяки хлопцям, які чотири роки тому зупинили ворога на сході України – на жаль, ціною власного життя. Чим краще люди зрозуміють це тут, у мирних умовах, тим більше цінуватимуть своє власне життя та життя своїх рідних. Обов’язок всіх живих – зробити все можливе, аби ніхто не був забутий та непомічений», - наголосив Микола Антонюк.

 

Голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель», волонтер  Національного історичного музею України «Евакуація-200», засновник проекту «Блокпост пам’яті» Павло Нетьосов наголосив, що видана книга є результатом кропіткої праці, висловив вдячність усім, хто долучився до цієї роботи, а також повідомив, що у майбутньому планується вихід третього та четвертого томів видання. Перші два томи вміщують відомості про загиблих у зоні АТО добровольців, військовослужбовців Збройних Сил України, Служби безпеки України. У подальшому буде вноситися також інформація про не бойові втрати, тобто якщо військовослужбовець загинув або помер у мирних умовах.

 

Другий том «Книги Пам’яті» вміщує інформацію про 900 загиблих Героїв, її тираж невеликий – усього 1000 екземплярів. Проте в мережі інтернет є доступ до електронного варіанту книги, який можна знайти за посиланням memorybook.org.ua.

 

У рамках заходу відбулася також виставка «Блокпост пам’яті», яку підготував голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель»  Павло Нетьосов.

 

Під час заходу з творчими номерами виступили студенти КВНЗ «Білоцерківський медичний коледж», переможниця телевізійного проекту «Україна має талант – діти» Вероніка Морська.

 

У заході також взяли участь: заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук, заступник голови Узинської об’єднаної територіальної Олег Усенко громади, керівник спеціалізованого формування Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Служба підтримки ветеранів, учасників бойових дій, антитерористичної операції та членів їх сімей» Дмитро Яценко, волонтер проекту «Книги Пам’яті» Світлана Хоменчук, директор КВНЗ «Білоцерківський медичний коледж» Володимир Фуголь, військовослужбовці, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.

Увічнена Книгою Пам’ять…


Опубліковано: 23 лютого 2018 року
Поділитися