Урочисте відкриття XVII Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика

09 листопада, у День народної писемності та мови, в Білій Церкві відбулося урочисте відкриття XVII Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Конкурс проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою підняття престижу української мови.

До присутніх звернувся заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який наголосив, що робота над концепцією нової української школи, яка нині триває у Міністерстві, враховує, що саме українська мова в школі є основним предметом. Тож для молоді дуже важливо спілкуватися рідною мовою, любити та плекати її щодня.

За дорученням прем’єр-міністра України Почесною грамотою Кабінету Міністрів України Павло Хобзей відзначив учителя української мови Гімназії №2 м.Біла Церква, лауреата Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015» Тетяну Кондесюк.

Голова журі конкурсу, директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко наголосив, що конкурс ім.Петра Яцика об’єднує українську націю та став уже традиційним, адже за 17 років існування здобув понад 5 млн шанувальників у понад 20 країнах світу.

Павло Гриценко вручив дипломи Ліги меценатів активним учасникам Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які щорічно беруть участь у творчих випробуваннях, демонструючи свої унікальні вміння, нестримну любов до мови, створюючи позитивний імідж своїх навчальних закладів. Серед нагороджених були й представники освіти Білої Церкви: учениця БСШ №1 Катерина Бабенко, учитель української мови і літератури БСШ №12 Вікторія Воробцова, вчитель початкових класів БСШ №1 Світлана Черниш.

У заході взяли участь: директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віра Рогова, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олена Котусенко, начальник відділу освіти Сквирської районної державної адміністрації Київської області, заслужений учитель України Олександр Заболотній (заступник голови журі конкурсу), заступник виконавчого директора Ліги українських меценатів, заступник голови координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика Олена Шевчук, радник міського голови Микола Антонюк, директор Академії неперервної освіти Іван Осадчий, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик, учні та вчителі навчальних закладів Київської області, науковці, митці, батьки, представники громадських організацій та ЗМІ.

Із творчими номерами виступили: заслужена артистка України Тетяна Орлова, член Національної Спілки письменників України, автор численних поетичних збірок гумору та сатири, лауреат Білоцерківської міської літературно-мистецької премії імені І.С. Нечуя-Левицького Володимир Дідківський, народний художній колектив «Вокальний ансамбль «Співограй» Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник», Дар’я Олійник, солістка народного вокального ансамблю «Співограй», учасниця «Голосу діти», переможниця міжнародного конкурсу «Слов’янський базар-2016», Катерина Манузіна, вихованка школи мистецтв №5, Мар’яна Чорна, викладач школи мистецтв №5 м. Білої Церкви.

Опубліковано: 10 листопада 2016 року