У Білій Церкві різко збільшився рівень захворюваності на COVID -19 – посилено карантин

01 березня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради у зв’язку із різким збільшенням у місті рівня захворюваності на COVID -19.

Як зазначив міський голова Геннадій Дикий підставою для прийняття даного рішення стало рішення позачергового засідання  комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося перед засіданням виконавчого комітету.

Про ситуацію із захворюваністю на COVID -19 присутніх поінформувала перший заступник міського голови, керівник штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації  Інна Новогребельстка. Так, протягом останніх 5 днів прослідковується значне збільшення кількості захворювань. При чому почалися тяжкі форми пневмонії у  молодих людей віком 36-38 років.

Станом на сьогодні в лікарні №3 із 130 ліжко-місць заповнено 128, із 108 кисневих точок задіяно 85. Один пацієнт на ШВЛ. У лікарні №1 також заповнені всі ліжко-місця. Крім того, розпорядженням штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 27.02.2021 р. було відкрито резервне відділення у лікарні №1 на 52 ліжко-місця, до 48 з яких підведено кисень. У ЦРЛ наповненість – на 98%. За останній тиждень  також збільшилися випадки захворюваності серед вчителів на учнів ЗОШ. П’ять шкіл були повністю закритими на карантин.

Інна Новогребельська: «Наразі, кількість хворих, які перебувають вдома та у лікарнях становить більше 1000 осіб. Контактних в рази більше. Звертаюся до всіх мешканців громади! Ситуація складна, тому, прошу всіх максимально дотримуватися карантинних норм та заходів безпеки. Не будьте байдужими, зробіть все, що залежне від вас!»

Міський голова зазначив: «Працюючи на випередження, я дав розпорядження готувати резервні місця в лікарні №1, оскільки тенденція невтішна».

Отож, з огляду на вищезазначене, члени виконавчого комітету прийняли рішення про додаткові обмежувальні заходи на території Білоцерківської міської територіальної громади на період дії карантину.

Рішенням визначено, що беручи до уваги індикаторні показники для визначення регіонів зі значним поширенням COVID -19 , з метою здійснення заходів щодо захисту населення Білоцерківської міської територіальної громади від розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:

- закладам загальної середньої освіти з 02 березня по 14 березня 2021 року доручено організувати освітній процес за дистанційною формою навчання для учнів 5-11 класів;

- управління освіти та науки, управління з питань молоді та спорту, управління культури та туризму міської ради мають внести корективи до навчальних планів освітніх програм закладів загальної середньої освіти, Білоцерківської спеціальної загальноосвітньої школи № 19, спеціалізованих закладів освіти (мистецькі, спортивні школи, тощо) забезпечивши організацію дистанційної та змішаної форм навчання;

- рішенням заборонено проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більш ніж 20 осіб;

- комунальним підприємствам, структурним підрозділам Білоцерківської міської ради та її виконавчим органам заборонено з 02 березня по 14 березня 2021 року проведення особистих прийомів громадян. Прийом громадян мають здійснювати за допомогою електронних засобів зв’язку;

- суб’єктам господарювання, що використовують найману працю та обслуговують відвідувачів необхідно проводити температурний скринінг, посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів;

- закладам громадського харчування (ресторанам, кафе, барам, закусочним, їдальням, кафетеріям, буфетам тощо) заборонено організацію дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо;

- відділу транспорту та зв’язку міської ради, КП БМР «Муніципальна варта» разом із Батальйоном патрульної поліції в місті Біла Церква доручено посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів під час здійснення суб’єктами господарювання регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом на маршрутах загального користування;

- відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення та громадського харчування міської ради, КП БМР «Муніципальна варта» разом із Білоцерківським районним управлінням поліції Головного управління Національної поліції у Київській області, Батальйоном патрульної поліції в місті Біла Церква, Білоцерківським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області  доручено здійснювати посилені заходи щодо контролю за виконанням суб’єктами господарювання вимог обмежувальних заходів передбачених підпунктами 9, 10, 11, 12 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2» (зі змінами).

Наголосимо, що початкові класи та дитячі садочки працюватимуть.

Докладно з рішенням можна ознайомитись тут.

Опубліковано: 01 березня 2021 року