СИМПТОМИ та ПРОФІЛАКТИКА ВЕСНЯНОГО ПОЛІНОЗУ

Щороку після зими усі з нетерпінням чекають весни і літа. Окрім алергіків, які з жахом чекають тепла і цвітіння, адже вони невимовно страждають від квіткового пилку.

Реакція на квітковий пилок має багато назв – весняний поліноз, пилкова астма, алергічний риніт, весняний катар, сінна лихоманка. Поліноз у всіх алергіків різний –  перебіг алергічного стану може бути в легкій, помірній або важкій формі.

Поліноз на цвітіння виникає так само, як і інші алергії – в якийсь момент речовини, що потрапляють в організм, зокрема, пилок квітів, починають сприйматися організмом як небезпечні для здоров’я. Тож організм починає з цим “боротися”.

Окрім того, схильність до алергії буває і спадковою. Алергія є доволі непередбачуваним захворюванням – вона може бути у людини з раннього дитинства на все життя, а може з’являтися і проходити.

В якості профілактики весняної алергії слід вживати наступні заходи:

- Змінити графік перебування на вулиці. Вважається, що найбільша кількість пилку у повітрі концентрується в ранкові години з 5 до 10. В цей час бажано перебувати в приміщенні з щільно закритими вікнами.

- На сонці алергени також активізуються швидше, тому слід уникати прямих сонячних променів.

- В сухі дні і коли вітер бажано утриматися від прогулянок.

- Носити марлеву пов’язку і окуляри.

- Використовувати декоративну косметику, дезодоранти мінімально.

- Після виходу на вулицю обов’язково міняти одяг і приймати душ.

- Якщо є домашні тварини, після прогулянки також їх слід купати.

- Не сушити білизну і одяг на свіжому повітрі в період цвітіння рослин.

- Підвищувати імунітет.

Найбільш важкі реакції проявляються при безпосередньому проникненні алергену в кров: при ін’єкціях лікарських препаратів, при укусах комах.

Як боротися з сезонною алергією – з цим допоможе алерголог або терапевт.

Не займайтеся самолікуванням, обов’язково звертайтесь до лікарів.

Бажаємо здоров’я!

Білоцерківське міськрайонне управління