Святкування 983-ї річниці з дня заснування міста

14 вересня 2015 року
Поділитися

12-13 вересня в м. Біла Церква було проведено ряд заходів з нагоди 983-ї річниці з дня заснування міста.
12 вересня на площі перед виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради відбулася церемонія урочистого відкриття свята.
Міський голова В.Савчук привітав жителів та гостей міста з 983-ою річницею з дня заснування Білої Церкви. Наголосив, що м.Біла Церква - древнє і, в той же час, молоде місто. За свою майже тисячолітню історію місто неодноразово ставало ареною визначних подій, має багату історичну та культурну спадщину, пам’ятає імена багатьох відомих осіб.
Міський голова висловив слова вдячності  всім, хто причетний до розбудови міста, хто своєю працею відроджував та примножував його здобутки і традиції. Акцентував увагу, що сьогодні Біла Церква разом із усією державою переживає складні часи та висловив впевненість, що кожен білоцерківець прикладе всіх зусиль, щоб рідне місто впевнено розвивалось. Наголосив, що місто має прекрасне майбутнє, адже в Білій Церкві проживає значна кількість молоді, яка прагне його розвивати і розбудовувати.
Міський голова В.Савчук вручив сертифікат на придбання побутової техніки  молодому подружжю – Білик, які саме в день відзначення 983-ої річниці Білої Церкви обмінялися весільними обручками, а подружжю Чернових, які  в цьому році святкують «золоте» весілля - квіти й цінний подарунок .
Разом із подружжями В.Савчук підняв на головній площі прапор міста.
Під час заходу хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про жителів Білої Церкви, які віддали своє життя, захищаючи територіальну цілісність України. До стели на честь Небесної Сотні були покладені квіти.
Урочистості продовжилися святковою ходою та покладанням квітів до пам’ятника Ярославу Мудрому. Перед храмом святого великомученика Георгія Побідоносця, на Замковій горі, митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин у співслужінні духовенства міста відслужив подячний молебень. Присутні взяли участь у відкритті музеєфікованих залишків фундаменту древнього храму  на Замковій горі.
 В рамках святкових заходів відбулися – перший фестиваль меду «Медограй», мистецький ярмарок, п’ятий конкурс талантів на приз міського голови «Музичний фонтан - 2015», художній марафон   «Мистецьке сузір’я рідного краю» .
Для наймолодших жителів міста  були проведені дитяча анімація «Розваги козачат»,  відкритий чемпіонат міста з повзання  малюків «Карапуз -2015». Цього ж дня відбулись спортивні змагання із змішаних бойових єдиноборств, показові виступи з воркауту, тайського боксу та ін..
Протягом святкування для  жителів міста відбувся святковий концерт у виконанні артистів Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського, творчих колективів міста та співака і композитора О.Винника.
В ході свята також відбулося підсвічення новозбудованого храму Георгія Побідоносця  на Замковій горі. 
В заходах взяли участь народний депутат України О.Марченко, депутати Київської обласної ради І.Шилов, Х.Мепарішвілі,  депутати та члени виконавчого комітету міської ради,  голова благодійного фонду К.Єфименко, перший заступник голови Білоцерківської райдержадміністрації В.Гринчук керівники підприємств, установ, організацій міста, представники громадськості та місцевих ЗМІ.