Ситуація на дорогах Київщини контрольована: затори відсутні, продовжується розчищення автошляхів

Станом на вівторок, 26 січня, у зв’язку з погіршенням погодних умов у Київській області на автошляхах регіону над ліквідацією наслідків негоди працює 277 працівників дорожних, комунальних, рятувальних та аварійних служб. Для розчищення доріг та забезпечення нормального руху автотранспорту залучено 225 одиниць спеціальної техніки. При цьому на чергуванні від ГУ ДСНС у Київській області перебуває 384 чоловік особового складу і 98 одиниць техніки.
Попри тривалі снігопади, хуртовини та ожеледицю ситуація на дорогах Київської області наразі контрольована. Забезпечено проїзд автомобілів по всім автошляхам, заторів немає. Щодо стану покриття доріг, то воно оброблене, місцями мокре чи засніжене.
На трасах при в’їзді до Київської області з інших регіонів працюють групи Управління безпеки дорожнього руху. Вони попереджають водіїв вантажних авто про тимчасове обмеження в’їзду до столиці. Зокрема, у понеділок, 25 січня, таке обмеження було запроваджене на три години з 16.30 до 19.30. Відповідно, водії каміонів та фур відправляються на спеціально облаштовані майданчики для відстою вантажних транспортних засобів.
Окрім того, на дорогах Київщини працює 62 стаціонарних пункти обігріву. Також поставлено чотири пересувних намети – у Білоцерківському, Києвосвятошинському, Сквирському і Броварському районах. Дані пункти призначені для громадян, які постраждали внаслідок зимової негоди та для забезпечення умов життєдіяльності особового складу аварійно-рятувальних формувань, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних подій і ситуацій у несприятливих погодних умовах.
У зв’язку із погіршенням погодних умов, відповідні служби звертаються до мешканців Київщини та інших регіонів із переконливим проханням утриматися від поїздок до столиці та по можливості обмежити у дні сильних снігопадів та ожеледиці рух у цьому напрямку у разі відсутності гострої необхідності.
У свою чергу, правоохоронці звертаються до водіїв з проханням бути особливо уважними та обережними за кермом, дотримуватися безпечної швидкості та дистанції, правил паркування (аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки). З особливою обережністю рухайтеся  по мостам та естакадах, в умовах недостатньої видимості користуйтеся ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями.
Водночас ГУ ДСНС України у Київській області звертається з проханням не ігнорувати попередження про утворення заметів на дорогах та слідкувати за прогнозами погоди. Адже безпека кожного громадянина залежить, перш за все, від його свідомого ставлення до власної безпеки. У разі сильних снігопадів, заметілей, варто утриматися від дальніх поїздок як громадським, так і особистим транспортом. У разі виникнення необхідності допомоги потрібно телефонувати до Служби порятунку “101” або до відділення поліції “102”.
За прогнозами Укргідрометеоцентру, у вівторок, 26 січня, на території Київської області переважно буде сонячно, без опадів. Температура у різних районах сягатиме від 0С до -4С удень та від -3 до -8 уночі.

Прес-служба облдержадміністрації

Опубліковано: 26 січня 2016 року