Розбудова безпекового середовища громади – спільний пріоритет мешканців та правоохоронців

16 січня у приміщенні Білоцерківської міської ради відбулася робоча нарада щодо співпраці поліцейських офіцерів громади з управителями об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яку провів заступник міського голови Юрій Савчук.

Метою зустрічі було обговорити механізми ефективної співпраці поліцейських офіцерів громади з мешканцями задля більш ефективного забезпечення порядку та запобігання правопорушенням і злочинам.

Нагадаємо, що проєкт «Поліцейський офіцер громади» був ініційований керівництвом Національної поліції у 2018 році та підтриманий Кабінетом Міністрів України, Міністерством внутрішніх справ та міжнародними донорами. У Білоцерківській громаді його офіційно презентували в жовтні минулого року (детальніше про це - https://bc-rada.gov.ua/node/15606).

Заступник міського голови Юрій Савчук наголосив, що це новий формат співпраці поліцейських з громадою, який втілюється Національною поліцією України спільно з місцевою владою. Так, за кошти місцевого бюджету було закуплено нові автомобілі, оснащено поліцейські станції, яких по Білій Церкві сьогодні нараховується чотири: дві на масиві Незалежності, одна – на вул. І.Мазепи, одна планується на вул. Шолом-Алейхема. Передбачається відкриття станції на Піщаному масиві.

«Ці станції повністю оснащені всім необхідним для виконання поліцейськими офіцерами громади своїх повноважень. Поліцейські стали більш професійними, мобільними, мають великий досвід роботи в правоохоронних органах та готові працювати з вами як з керівниками ОСББ та людьми, які мають певний авторитет серед мешканців будинків», - наголосив Юрій Савчук.

Сергій Сорока, начальник сектору поліцейських офіцерів громади №1, який обслуговує Білоцерківську міську територіальну громаду, зазначив, що в цілому заплановано роботу 29 поліцейських офіцерів громади, з яких 24 вже приступили до виконання своїх обов’язків – 21 в Білій Церкві та 3 в інших населених пунктах громади. Усі поліцейські офіцери громади пройшли відповідне навчання та мають достатній досвід роботи в правоохоронних органах. Повноваження ПОГів були розширені – тепер, окрім діяльності згідно з чинним законодавством, вони можуть працювати щодо вирішення питань дотримання правил дорожнього руху, паркування тощо.

Заступник начальника відділу взаємодії з громадами Білоцерківського районного управління поліції Віктор Квятківський відмітив, що поліцейські офіцери громади проживають на території цієї громади та реагують на звернення мешканців у режимі 24/7.

«Поліцейські відкриті для спілкування та готові до співпраці. Вони уповноважені вносити пропозиції щодо розбудови безпекового середовища в своїй громаді на своїй території. Для цього поліцейський може звернутися до керівника ОСББ щодо надання відповідного технічного оснащення (наприклад, додаткових камер відеоспостереження), а також щодо його включення у відповідні групи, аби більш оперативно реагувати на повідомлення від мешканців – без потреби їхніх звернень на лінію 102», - пояснив Віктор Квятківський.

Під час зустрічі поліцейські офіцери громади надали свої контактні дані керівникам ОСББ та коротко презентували свою роботу. Також для ефективного налагодження роботи керівникам ОСББ було рекомендовано запросити свого поліцейського офіцера громади на збори, аби мешканці будинків також мали змогу з ними познайомитися.

Керівники ОСББ звернулися до поліцейських з низкою актуальних питань.

У заході також взяли участь: заступник міського голови Анатолій Кравець, працівники Департаменту житлово-комунального господарства, керівники ЖЕКів, представники громадськості.

Розбудова безпекового середовища громади – спільний пріоритет мешканців та правоохоронців


Опубліковано: 17 січня 2025 року
Поділитися