Про стан епідеміологічної ситуації в Білій Церкві

23 лютого відбулася прес-конференція для представників місцевих ЗМІ завідуючої відділенням організації епідеміологічних досліджень Білоцерківського лабораторного відділу Київського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Марини Ляшко та головного лікаря міської лікарні №3 та міського позаштатного інфекціоніста Тетяни Дідич.

 

Вони зупинились на низці питань, що стосувалися різкого зростання захворювання на грип та ГРВІ, вакцинації та госпіталізації хворих.

 

Епідеміологічна ситуація з грипом у місті Біла Церква і в цілому по Україні

 

Під час прес-конференції завідуюча відділенням організації епідеміологічних досліджень поінформувала, що зростання розвитку захворюваності на грип та ГРВІ припадає на сьомий тиждень року, а саме з 09 до 16 лютого. Якщо провести аналогію з попередніми сезонами, то спостерігається циркуляція вірусів переважно типу В. Віруси типу А зустрічаються в поодиноких випадках.

 

По Україні маємо різкий приріст захворюваності ц.р.: 18,4% серед дорослих і на 9,6% серед дітей. У Білій Церкві серед дорослих приріст збільшився на 33,4%, а серед дітей – 16%.

 

За сьомий тиждень в Україні було зареєстровано 289 602 особи хворих на грип чи ГРВІ, з яких 68,4% - це діти. У нашому місті до лікарів звернулись 2 244 особи з яких 76% - діти.

 

На сьогодні ми маємо перевищення захворюваності по шкільному населенню – 34,5%. Запобіжні заходи, такі як карантин, вводяться рішенням окремих директорів шкіл про закриття класів, де відсутність дітей по хворобі перевищує 20%. Колективне рішення про загальне закриття шкіл по всьому місту на даний момент обговорюється. Зараз 10 освітніх установ міста прийняли рішення про закриття на карантин окремих класів.

 

«Високий рівень захворюваності найбільше спорстерігається серед дітей віком 9-15 років. Тому в садочках такого епідеміологічного вибуху наразі немає», - повідомила Марина Ляшко.

 

В місті близько 3% від загальної кількості хворих госпіталізовані з тяжкими ускладненнями. Серед тих, хто захворів: 54%це дорослі особи. Це говорить про те, що люди швидше займаються самолікуванням, ніж звертаються до лікарень, що призводить до ускладнень та унеможливлює встановлення причини захворювання. 


Вакцинація

 

У цілому, в Україні у цьому сезоні вакцинація відбувалася мляво – всього 0,5% (181 тисяча) щеплених осіб, наголосила Марина Ляшко. У місті Біла Церква з групи ризику (медичні працівники, працівники освіти, транспорту, торгівлі, населення дитячого та пенсійного віку, хворі на хронічні захворювання) щеплено лише 1,3% осіб.

 

На даний момент було зроблено 1 702 дослідження щодо циркуляції вірусів, з яких 312 виявлено вірус типу В, 18 – вірус типу А, інші – не встановлений вірус (у наслідок самолікування), або інші види вірусів (аденовіруси, риновіруси, парагрип і тд).

 

При дослідженні в міжепідіміологічний період імунітету до вірусів А і В було виявлено, що серед здорових людей лише 43% мають імунітет. Решта людей не захищені проти цих хвороб.

 

Лікар порадила при перших ознаках захворювання відразу звертатись по кваліфіковану медичну допомогу і ні в якому разі не займатись самолікуванням. Не варто ходити на роботу, до школи, в садочки і користуватися громадським транспортом  (або хоча б користуватися одноразовою маскою) задля зменшення ризику зараження інших людей.

 

Також вона порекомендувала аби зменшити ризик захворення розпочати вітамінну терапію (вживати овочі, фрукти), переглянути режим дня, уникати стресів, відвідування місць великого скупчення людей та  обов’язково мити руки.


Куди звернутися хворій людині?

 

Госпіталізацією хворих займається інфекційний стаціонар міської лікарні №3, якщо це не ускладнений перебіг грипу. Це можуть бути люди із важким перебігом грипу або ті, що мають важкі супутні захворювання (цукровий діабет, бронхіальна астма та інші). У разі ускладнень, таких як пневмонія, пацієнти госпіталізуються до міської лікарні №1.

 

«На даний момент інфекційний стаціонар готовий до прийому хворих. Зараз до нас найбільше потрапляють діти», - зазначила Тетяна Дідич.

 

Представники медичної сфери міста відповіли на питання журналістів щодо низького рівня вакцинації, місць розташування кабінетів щеплення та вартості лікування.

 

«Щеплення можна зробити у лікарнях №1 і №2. Вартість лікування дуже індивідуальна. Вона залежить від складності перебігу хвороби», - повідомили лікарі.


Опубліковано: 23 лютого 2018 року
Поділитися