Презентація мобільної бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства

25 квітня 2018 року на черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради відбулась презентація мобільної бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства.  За даними досліджень Фонду народонаселення ООН в Україні майже кожна четверта жінка потерпає від насильства.  Окрім того, в умовах збройного конфлікту, збільшується кількість випадків насильства, і  особливо насильства щодо жінок. Все більше жінок бояться заявляти про насильство та звертатися по допомогу.  Розуміючи  масштаби та наслідки даної проблеми, Фонд народонаселення ООН в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України  та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» виступили з ініціативою і створили мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які виявляють та надають екстрену та планову психологічну й соціальну допомогу потерпілим від гендерно зумовленого, в тому числі  домашнього насильства. На сьогодні цей проект працює в 10 регіонах України, зокрема у місті Біла Церква та Білоцерківському районі.

 

Представники повідомили, що мобільна бригада складається з 2 психологів та 1 соціального працівника, які здійснюють моніторинг випадків насильства та надають послуги, співпрацюють зі службою у справах дітей, міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді, управлінням з питань молоді і спорту та іншими організаціями, які надають соціально-психологічні послуги.


Бригади працюють з:

- Постраждалими від гендерно зумовленого насильства, включаючи домашнє насильство.

- Партнерами клієнток та чоловіками, які вчинили насильство (за їх згодою).

- Дітьми, сім`ями, найближчим оточенням постраждалих від насильства.


Психологи та соціальні працівники надають наступні послуги:

- Соціально-психологічні консультації для виявлення потерпілих від гендерно зумовленого, в тому числі домашнього насильства осіб та оцінку їх психоемоційного стану;

- Консультації для потерпілих від гендерно зумовленого, в тому числі домашнього насильства осіб з метою попередження повторних випадків;

- Комплексна оцінка потреб потерпілих від насильства осіб та направлення для отримання додаткових послуг (медичних, юридичних, реабілітаційних).

- Консультації для членів родин;

- Ведення випадку потерпілого від насильства, здійснення соціального супроводу до 3-х місяців, отримання клієнтом клієнтом соціально-психологічних послуг;

- Проведення просвітницьких заходів спрямованих на попередження гендерно зумовленого, в тому числі домашнього насильства, формування особистої безпеки посилення мотивації протидії насильству, набуття жінками/дівчатами-підлітками навичок особистої безпеки.


 

Для отримання допомоги звертатися за тел.  063 624 87 15

                                                                                     066 108 94 92

             gbv.ua.m29@gmail.com


Допомога надається анонімно та конфіденційно!

 

Нагадаємо, що з  листопада 2017 року в центрі психологічної реабілітації дітей «Злагода» за адресою: вул. Пушкінська, 29, відкрито відділення нівідкладної допомоги дітям та їх батькам, які стали жертвами фізичного, сексуального, психологічного та економічного насилля (стаціонарного перебування).

           

Інформація служби у справах дітей Білоцерківської міської ради

Презентація мобільної бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства


Опубліковано: 26 квітня 2018 року
Поділитися