Прес-конференція на тему «Мовна й культурологічна ситуація в місті в світлі дотримання законодавства України»

23 травня в м.Біла Церква відбулася прес-конференція на тему «Мовна й культурологічна ситуація в місті в світлі дотримання законодавства України».

В ході прес-конференції взяли участь члени Спілки письменників України - голова міськрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», письменник, журналіст В.Іванців, доцент Білоцерківського національного аграрного університету, письменник, лауреат ряду літературних премій, член Золотого фонду м.Біла Церква А.Гудима, голова Київської обласної та Білоцерківської міської організації Спілки письменників України, прозаїк, лауреат міської літературно-мистецької премії ім..І.Нечуя-Левицького, член Золотого фонду м.Біла Церква А.Гай, голова міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», депутат міської ради О.Марченко(фракція ВО «Свобода»), голова міської організації Української народної партії О.Мельник, начальник відділу культури та туризму міської ради П.Красножон та ін.

На прес-конференції присутні підняли ряд питань, серед яких – вживання української мови у м.Біла Церква; мова і суспільство; мова ділових документів; роль бібліотек у культурному житті міста; історія України у сучасних підручниках; національні традиції у сучасному житті Білої Церкви та ін.

Всі присутні акцентували увагу на необхідності більш ширшого вживання української мови у закладах культури, освіти, державних установах, засобах масової інформації, соціально-побутовому житті Білої Церкви та ін. Зупинилися на важливості патріотичного виховання та національної гідності серед молоді міста, відмітили необхідність шанобливого ставлення до мови, обговорили функціонування української мови як державної та ін.

В прес-конференції взяв участь заступник міського голови М.Антонюк.

В ході прес-конференції присутні дали відповіді на поставлені питання журналістів.

Опубліковано: 24 травня 2012 року