Пісенна веселка «Олександрії»

13 травня в м.Біла Церква з нагоди  Міжнародного дня матері, за сприяння міського голови Геннадія Дикого, відбувся фестиваль хорової музики «Пісенна веселка «Олександрії». Головна мета фестивалю - популяризація хорового та вокального мистецтва, обмін творчими досягненнями та досвідом, знайомство з новими напрямками у хоровому виконавстві та використання унікального музичного звучання співу в архітектурній споруді паркового мистецтва дендропарку «Олександрія».

 

Фестиваль пройшов у пам’ятці архітектури національного значення -  колонаді «Луна». У заході взяли участь 25 хорових і ансамблевих колективів зі шкіл естетичного виховання міста, педагогічного коледжу, територіального центру, Білоцерківського національного аграрного університету, Білоцерківського району.  

 

Завдання фестивалю полягало у пошуку нових форм і методів роботи з хоровими колективами, узагальненні та поширенні кращого досвіду роботи з хоровими колективами, збагаченні репертуару колективів творами української вітчизняної класичної спадщини, обробками народних пісень, а також високохудожніми сучасними творами. Колективи – учасники фестивалю виконували три пісні, одна з яких відповідно до Положення була присвячена мамі, сім’ї, родині.

 

Кожен колектив був оригінальним за репертуаром та виступом. Глядачі теплими оплесками приймали кожний виступ, адже пісні, які були виконані в цей день нікого не залишили байдужим.

 

Колективи отримали дипломи учасників фестивалю та подарунки. 

 

Хоровий спів, без перебільшення, — найпотужніший інструмент впливу на суспільство. Він ушляхетнює, розвиває, гармонізує людей. Молодь має виховуватись на народних піснях, духовних творах, класичній музиці… Хочеться вірити, що, наближаючись до європейських цінностей, наша країна прийде до розуміння надзвичайної важливості професійного хорового мистецтва як основного стратегічного чинника збереження і розвитку національної свідомості та культури.

 

Пісенна веселка «Олександрії»


Опубліковано: 14 травня 2018 року
Поділитися