«Краса руками молодих»

15 березня в Білій Церкві, в приміщенні краєзнавчого музею, відбулося відкриття виставки-конкурсу робіт молодих майстрів традиційного декоративно-вжиткового мистецтва та народних промислів «Краса руками молодих».

189 молодих майстрів віком від 11 до 35 років з числа учнів, студентів, вихованців гуртків, студій, творчих об`єднань образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних закладів, шкіл мистецтв, а також окремих аматорів міста подали на виставку-конкурс 287 робіт.

Тут представлені роботи з вишивки, розпису, з природних матеріалів, вітражу, аплікації з тканини та паперу, батіка, петриківського розпису, квілінгу, графіки, тістопластики, паперопластики, орігамі, тощо.

Метою виставки-конкурсу є популяризація українського народного художнього мистецтва, привернення уваги широкого кола молоді до можливості продовження багатьох народних традицій художнього мистецтва України, збереження традицій і розвитку народних національних промислів, активного використання художнього мистецтва у вирішенні завдань естетичного виховання молодого покоління та виявлення молодих майстрів.

Журі конкурсу очолив голова Київської обласної організації Національної спілки художників України О.Ф. Дмитренко. До складу журі виставки-конкурсу увійшли в.о. директора КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» В.А.Ружицький, заслужений художник України О.А.Жарко. Ними було визначено переможців у чотирьох вікових номінаціях.

«На цій виставці ми ще раз пересвідчилися на скільки талановита наша молодь. Щороку рівень виконання робіт  зростає. Завдяки молодим білоцерківським умільцям не втрачається, а ще й розвивається декоративно-вжиткове мистецтво та народні промисли, які надійшли до нас від предків»,  - наголосив керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради М.Антонюк, побажав подальших творчих досягнень  та вручив дипломи, подяки, цінні подарунки переможцям і окремим учасникам виставки-конкурсу та їх педагогам.

У заході взяли участь начальник відділу у справах сім`ї та молоді Білоцерківської міської ради О.Литвинчук, директор Білоцерківського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Л.Діденко, голова Київської обласної організації Національної спілки художників України О.Ф.Дмитренко, учнівська і студентська молодь , представникіи міських ЗМІ.

Під час заходу свою майстерність продемонструвало тріо «Козацький фреш» школи мистецтв №5.

По завершенню виставки кожний учасник отримав посвідчення. Виставка триватиме протягом двох тижнів. Вхід вільний.

Переможці ХХІІІ щорічної виставки-конкурсу робіт молодих майстрів традиційного декоративно-вжиткового мистецтва та народних промислів «Краса руками молодих»
* у віковій категорії від 11 до 13 років:
І місце –  вихованці гуртка «Квілінг» Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія - школа  I ступеня»  за роботу “Казкова колискова” (квілінг), керівник – Тетяна Машир ;
ІІ місце – учениця  школи мистецтв №5  Дарина Моцну за роботу „Пшениця” (витинанка);
ІІІ місце –  учениця  школи мистецтв №5 Валерія Дудкевич за роботу „Павліни” (батік).
* у віковій категорії від 14 до 16 років:
І місце – учениця  Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 ім. Т.Г.Шевченка Ліна Трохимець за серію робіт «Вишиті доріжки» (хрестик, мережка), керівник: вчитель трудового навчання, старший вчитель  – Галина Вдовенко;
ІІ місце – учениця  школи мистецтв №4 Олександра Ярмола за роботу “Мавка” (витинанка);
ІІ місце –учень  школи мистецтв №5 Артур Сітко за роботу “Козак” (витинанка);
 ІІІ місце – вихованка зразкової студії «Азалія» ЦТДЮ «Соняшник» Марія Мартинюк за роботу “Кухонний сувенір” (пляшка, петриківський розпис).
* у віковій категорії від 17 до 19 років:
І місце – вихованка Комунального закладу Білоцерківської міської ради Клубу за місцем проживання «Прометей» Катерина Іванова за роботу “Тіні забутих предків” (гобелен), керівник – Ніна Іванова;
ІІ місце – студентку КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» Ірина Соколовська, за роботу «Сова» (соломка);
ІІІ місце – студентку КВНЗ КОР «Білоцерківський медичний коледж» Альона Мельник за роботу «Рушник»;
ІІІ місце – студентку КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» Мар’яна Гнатенко, за роботу «Миті натхнення» (пластилін).
* у віковій категорії від 20 до 35 років:
I місце – викладач Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну Галина Рочняк за серію робіт „Казкові ельфи” (текстильна лялька);
IІ місце – приватного підприємця Леся Чередніченко, за роботу “Вишиванка”  (бісер).

Опубліковано: 16 березня 2016 року