ХУДОЖНИКИ КИЇВЩИНИ

16 березня у Центральному будинку художника Національної спілки художників України відбулось урочисте відкриття масштабної виставки «Художники Київщини».

Дану виставку  урочисто відкрили: голова Національної спілки художників України, Народний художник України, Лауреат премії ім. Т.Г. Шевченко, академік  Володимир Чепелик, начальник управління культури, релігій і національностей Київської обласної державної адміністрації Ігор Подолянець, заступник Білоцерківського міського голови Ольга Настіна, заступник голови НСХУ, заслужений діяч мистецтв України Микола Кіщук, голова Київської обласної організації НСХУ Олександр Дмитренко. Вони привітали всіх учасників виставки,  особливо теплі слова лунали на адресу художників з Білої Церкви.

На виставці були представлені роботи художників Київщини, зокрема з: Броварів і Броварського району, Василькова, Фастова і Фастівського району, Макарівського,  Яготинського  і Баришівського, Рокитнянського районів, Бучі, Вишневого та Білої Церкви.

Слід відзначити те, що майже одна третина художників, які представили свої роботи   – представники  Білої Церкви, серед яких: Ольга Мілейко, Тетяна Максимова, Каріна Родіонова, Тетяна Дмитренко, Яна Антонець.

Сьогодні Біла Церква є культурним серцем Київщини. Діяльність професійних художників нашого міста складають одну з привабливих рис Білої Церкви для мешканців та гостей. Активне виставкове життя – показник культурного розвитку міста, його туристичної привабливості тощо.  Члени Національної спілки художників, які проживають в Білій Церкві ведуть активну результативну роботу (виставки, конкурси, пленери та ін.). Маємо молодих, надзвичайно талановитих митців-білоцерківців – членів Національної спілки художників України Крістину Смелову та Нікіту Дмитренка.

Особливістю виставки «Художники Київщини» є те, що за задумом її куратора - живописця Нікіти Дмитренка (він також є аспірантом Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, кафедра теорії та історії  мистецтва), глядач відвідує експозицію, яка побудована за принципом  «авторських світів», тобто кожний митець має певний виставковий блок де представлені лише його роботи. До цього ж роботи експоновані таким чином, аби не заважати одна одній, щоб глядач зміг залишитись з кожним витвором майже наодинці .

В промовах Миколи Кіщука і Ольги Настіної також була анонсована Всеукраїнська виставка декоративно-вжиткового  мистецтва «Світ Божий як Великдень», яка розпочне свою роботу напередодні Пасхи у Білій Церкві.

За інформацією відділу культури та туризму міської ради

ХУДОЖНИКИ КИЇВЩИНИ

Опубліковано: 20 березня 2017 року