Із 26 до 28 липня Вишгород прийматиме черговий етап перегонів із Формули-1 на воді

Уже третій рік поспіль найкращі пілоти найвидовищніших перегонів світу– Формула-1 – випробовуватимуть своїх «залізних коней» в акваторії Київського моря.

Змагання проходять за ініціативи голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка та за підтримки Президента України.

Нині, завдяки Формулі-1 на воді, про Вишгород і Київщину знають далеко за межа­ми Європи. Торік понад сто тисяч глядачів відвідали змагання, що транслювалися на 150 країн світу. Телевізійна аудиторія Вишгородського етапу вразила – півмільярда людей переглянули трансляцію перегонів із Київського моря.

Відрадно й те, що іноземним гонщикам є із чим порівнювати. Більшість із них відзначає, що український етап – один із найкращих, адже тут крім складної траси, є прекрасні умови для мешкання, облаштування боксів тощо.

Цьогоріч Гран-прі України буде лише другим етапом кубка світу. До Вишгорода пілоти провели лише гонку в Бразилії, де перемогу здобув фінський спортсмен Самі Селіо. Саме цей гонщик торік святкував у Вишгороді свій тріумф. Гран-прі України обіцяє бути дуже видовищним і цікавим, адже в турнірній таб­лиці поки немає лідерів і аутсайдерів. Кожна команда, буде витискати максимум на трасі.

За перемогу у Вишгороді змагатимуться дев’ять команд: Qatar (Катар), Mad Croc F1(Італія), Nautica (США), Abu Dhabi (ОАЕ), CTIC China (Китай), F1 Atlantic (Португалія), Sweden (Швеція), Singha F1 (Італія), Caudwell Racing (Швеція). Загалом у заїздах буде братии участь 18 лодок.

У фаворитах команди з країн Близького Сходу, американці та шведи.

Окрім етапних перегонів, на глядачів очікує й традиційний заїзд на Кубок Президента України. Це особлива родзинка, адже тут пілоти демонструють усі свої технічні навички. Дуже видовищне дійство. Човни на швидкості 240 кілометрів долають повороти в 180 градусів та виписують на воді неймовірні кульбіти. Торік у Кубку Президента переміг Філіп Чаппі з команди CTIC China.

Ще однією приємною несподіванкою вишгородського етапу стане повернення до великого спорту пілота команди Abu Dhabi Ахмеда Аль Хамелі. Шестиразовий переможець етапів чемпіонату світу F1H2O ледь не завершив свої професійні виступи. Аль Хамелі, який був лідером чемпіонату світу 2012 року після трьох етапів, скаржився на самопочуття наприкінці минулого літа. Незабаром було встановлено діагноз – пухлина мозку, яку довелося оперувати в одній із клінік США. І лише цьогоріч, 27 травня, після ретельного огляду лікарів, йому повернули суперліцензію, що дозволяє знову взяти участь у перегонах Формули-1 на воді. Символічно, що повернення спортсмена з ОАЕ відбудеться саме в Україні.

«Цьогоріч ми врахували зауваження глядачів і відмовилися від встановлення трибун. Усі бажаючі будуть мати доступ до арени на воді та насолоджуватися дійством» - повідомив голова Київської облдержадміністрації  Анатолій Присяжнюк у Вишгороді. – Ми очікуємо понад 80 тисяч глядачів не тільки з України але й і закордону. Тому працюємо над підготовкою готельної інфраструктури.

Загалом за три дні в концертних программах візьмуть участь групи «DDleck», «ТІК», байкер-шоу «Harley-Davidson».

Глядачів будуть розважати спортсмени водних видів спорту, творчі колективи Київщини, свою майстерність продемонструють народні умільці, художники та кулінари. Більш детальну інформацію можна дізнатися на сайті:

Попередня програма проведення Гран-прі України Чемпіонату світу з перегонів на моторних човнах у класі Формула-1 (F1)

26-28 липня 2013 року, Аванпорт, Київське водосховище, м. Вишгород, Київська область

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

П’ятниця, 26 липня 2013 року

Вільна практика F1

Вільна практика F4*
(20 хв.)

Кваліфікаційні заїзди F4* (20 хв.)

Демонстраційні катання на двомісних човнах F1 (пілот + гість)

1-й день перегонів F4* (20 хв.)

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ЗАЇЗДИ F1

Концерт групи D”BLECK, байкер-шоу Harley-Davidson

ДЕНЬ ДРУГИЙ

Субота, 27 липня 2013 року

Вільна практика F1

Вільна практика F4* (20 хв.)

13.00 –

Кваліфікаційні F4* (20 хв.)

2-й день перегонів F4* (20 хв.)

Парад учасників F1

ГРАН-ПРІ УКРАЇНИ. ПЕРЕГОНИ НА МОТОРНИХ ЧОВНАХ У КЛАСІ F1

Церемонія нагородження

Концертне шоу групи «ТІК»

ДЕНЬ ТРЕТІЙ

Неділя, 28 липня 2013 року

Перегони на кубок
президента україни

Міжнародні змагання
найсильніших людей планети «Богатирські ігри»

* F4 є допоміжним класом човнів, змагання за участі яких проводяться на всіх перегонах човнів класу Формула-1 (F1) у всьому світі.

Опубліковано: 18 липня 2013 року