Чи готові жителі Білоцерківської громади сортувати сміття?

Нещодавно в Білоцерківській громаді, на виконання Стратегії управління відходами, яка діє в нашій державі, було створено робочу групу з розробки Місцевого плану управління відходами, який визначатиме всі аспекти збору, переробки, утилізації різних видів відходів: побутових, небезпечних, відпрацьованих нафтопродуктів, відходів, що містять стійкі органічні забруднювачі, відходів промисловості, будівництва, біологічних, рослинних відходів сільського господарства, упаковки, електричного та електронного обладнання тощо. Головна мета створення цього документу – сприяти тому, аби мінімальна кількість побутових відходів потрапляла на звалище.

Робоча група з розробки Місцевого плану управління відходами була створена з метою напрацювання заходів щодо забезпечення сталого управління відходами та зменшення негативного впливу відходів на довкілля та здоров’я жителів Білоцерківської громади (детальніше – https://bc-rada.gov.ua/node/15480).

Перше засідання робочої групи з розробки цього плану відбулося у вересні ц.р., і вже сьогодні вона має свої напрацювання. Про них розповіла начальник управління благоустрою та екології Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради Альона Колотницька:

«Поводження з побутовими відходами – це найгарячіша тема, яка обговорюється робочою групою, адже всі ми є виробниками побутових відходів. Виникла дискусія стосовно того, чи готові люди сортувати відходи, на скільки саме фракцій, і ми вирішили створити експеримент – поставити на двох майданчиках контейнери для роздільного збору сміття і подивитися, як люди на це реагуватимуть. Минуло вже два тижні, відколи ми розташували контейнери на прибудинкових територіях біля багатоповерхівок. Мешканці проявили активність – спочатку придивлялися, розпитували волонтерів, які працювали на місці проведення експерименту з 7.00 до 9.00 ранку. Більшість людей сприйняли цей захід позитивно – до нашого департаменту почали надходити звернення від жителів громади щодо встановлення таких контейнерів в їхніх дворах. До речі, на даних майданчиках за тиждень було вивезено повний контейнер паперу та повний контейнер пластику. Ці відходи не підуть на полігон, а будуть спрямовані на сортування. І як показала морфологія, на 90% відходи були правильно відсортовані, причому люди похилого віку більш активно та більш правильно сортують сміття, ніж молодь. Тому вважаю, що в нашому місті доцільно впроваджувати роздільний збір сміття – як мінімум на 4 фракції».

Тож, як показав експеримент, до впровадження корисних ініціатив наші громадяни готові та є небайдужими, адже розуміють, що від екології довкілля залежить наше майбутнє та майбутнє прийдешніх поколінь.

Чи готові жителі Білоцерківської громади сортувати сміття?


Опубліковано: 30 жовтня 2024 року
Поділитися