Більше мільйона гривень у жовтні зекономили на опаленні білоцерківці.

Цього року у Білій Церкві розпочалося масштабне встановлення загальнобудинкових лічильників обліку тепла.

На цей час було встановлено вже 77 таких лічильників. Кошти на засоби обліку і їх встановлення виділені з міського бюджету, розпорядником коштів був Відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради.

Були придбані теплові лічильникі марки МВТ 2М НК, які є одними з найкращих, серед  аналогів. Вони призначені для обліку, реєстрації та дистанційного моніторингу параметрів теплоносія в двох закритих або відкритих системах водяного теплопостачання.

Ці моделі лічильників є енергонезалежними і безпечними в експлуатації. Дана модель якнайкраще підходить для використання у житлово-комунальній сфері.

В чому ж основні переваги встановлення таких лічильників для мешканців Білої Церкви?

Після встановлення лічильника тепла на будинок, власники квартир починають платити не за відвантажене за нормативами тепло, а за реально спожите. Вартість спожитого тепла потім розподіляється між квартирами за їхньою площею або за індивідуальними квартирними лічильниками.

Лічильник тепла – не засіб економії, а лише необхідний і стимулюючий до неї чинник. Він фіксує реальну величину теплової енергії, використаної за певний час. Для споживача установка приладу обліку теплової енергії лише замінює систему оплати за нормативом на систему оплати за фактично спожите тепло.  Як правило, в підсумку  сума платежів виходить менша.

Для прикладу наведемо реальні дані за жовтень (нагадуємо, що ввімкнення обігріву відбулося аж в другій половині місяця)

Середні нарахування по будинкам, яким в жовтні 2016 року встановили прилади обліку теплової енергії

ж/б по вул. Шевченка, 120

20 кв.м

тариф - 9,201 грн./кв.м

184 грн.

43 кв.м

тариф - 9,201 грн./кв.м

395 грн.

Нарахування за нормативом у разі відсутності вузла обліку становить 15,07 грн за 1м2

ж/б по вул.Сквирського шосе, 214/2

23 кв.м

тариф - 9,985 грн./кв.м

230 грн.

46 кв.м

тариф - 9,985 грн./кв.м

460 грн.

Нарахування за нормативом у разі відсутності вузла обліку становить 15,32 грн за 1м2

ж/б по вул.Павліченко, 37

30 кв.м

316 грн.

45 кв.м

474 грн.

3 кімн.

61 кв.м

643 грн.

Нарахування за нормативом у разі відсутності вузла обліку становить 15,35 грн за 1м2

ж/б по вул.Курсовій, 37

34 кв.м

370 грн.

51 кв.м

555 грн.

3 кімн.

66 кв.м

717 грн.

Нарахування за нормативом у разі відсутності вузла обліку становить 14,42 грн. за 1м2

Якщо взяти до уваги, що в 2016 році лічильники тепла були встановлені на 77 будинках, а квартир в них 8381 то, не важко порахувати, що приймаючи за середню площу обігріву 35 кв.м і за середню суму економії 4 гривні за квадратний метр , за жовтень (неповний місяць) мешканцями вже було зекономлено більше мільйона гривень на опаленні. Вражаюча сума.

Найближчим часом планується встановлення ще вісімнадцяти загальнобудинкових лічильників тепла, а значить економія в обсязі всього міста буде ще більша і мешканці зможуть використати зекономлені кошти на приємні подарунки для рідних і близьких до Нового року чи Різдва.

Опубліковано: 24 листопада 2016 року