22.02 Пленарне засідання сорок сьомої сесії Білоцерківської міської ради

22 лютого відбулося пленарне засідання сорок сьомої сесії Білоцерківської міської ради VII скликання, яке провів міський голова Геннадій Дикий.


Заяви, звернення та запити

Перед початком сесійного засідання депутат міської ради Юрій Петрик озвучив звернення до голови Київської обласної державної адміністрації, Міністра освіти і науки України, Прем’єр-Міністра України щодо врегулювання питання виплат заробітної плати педагогічним працівникам із задекларованим Урядом країни підвищенням. Наголосив, що для здійснення даних виплат у повному обсязі, у поточному році місту Біла Церква необхідна додаткова державна субвенція в сумі 27 мнл 192,5 тис. грн. Дані кошти не передбачені. Тому, щоб не допустити утворення кредиторської заборгованості, звернення містило прохання при перегляді державного бюджету - розглянути питання виділення додатково необхідної суми для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної та середньої освіти  Білої Церкви.

 

 

 

 


Заява депутата міської ради Юрія Оселедька до міського голови стосувалася невиконання деякими керівниками установ та організацій, які розміщені на території міста ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного  режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Заява містила вимогу, аби виконавчий комітет міської ради  звернувся до суду із позовом на керівників таких установ, де залишилася згадана символіка та зобов’язати її демонтувати.

 

 

 

 

 

 


Депутат Василь Шевченко оголосив заяву щодо ухваленої польським Сеймом та Сенатом Закону про Інститут національної пам’яті, спрямованого, на його думку,  проти України та українців. Закликав владу рішуче відповісти  на такі дії, засудити злочини  проти української нації та посприяти офіційному використанню червоно-чорного стягу національно-визвольної боротьби українського народу.

 

 

 

 

 

 


 Депутат міської ради Андрій Король озвучив звернення від депутатів міської ради  до народних депутатів України щодо стурбованості критичним станом ситуації, яка склалася в системі надання екстреної медичної допомоги. Відповідно до винесених проектів нормативно-правових документів, у рамках медичної реформи, з 01 січня 2023 року ліквідовуються лікарські та фельдшерські бригади. Незважаючи на проведення ряду заходів відповідно до розпочатої медичної реформи, які позитивно впливають на розвиток сфери, міська рада виступає проти внесення змін, по ліквідації лікарських та фельдшерських бригад, оскільки фаховий рівень підготовки парамедиків не може буди вищим за рівень підготовки лікарів. Це,  може призвести до погіршення якості надання медичних послуг та відтоку кваліфікованих медичних кадрів. Звернення містить прохання зупинити руйнування екстреної медичної допомоги.

 

 

 


Депутат Сергій Мартинюк  поінформував присутніх про зустріч народного депутата Віталія Купрія з білоцерківцями

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Депутатський запит Володимира Бабенка до міського голови Геннадія Дикого стосувався вжиття заходів по збереженню пам’яток архітектури національного значення Спасо-Преображенського кафедрального собору та Микільської церкви й відновлення їх первинного вигляду та стану. На даний час вказані історичні пам’ятки перебувають у тимчасовому користуванні Білоцерківської єпархії УПЦ. В запиті прохання доручити відповідним установам міста скласти перелік самочинного будівництва  на території даних історичних пам’яток, приведення демонтажу таких споруд та притягнення порушників до відповідальності та ін.

 

Депутат Володимир Бабенко також озвучив заяву до міського голови щодо вивчення питання дотримання концесіонером  ТОВ «Білоцерківвода» умов концесійного договору, для чого - створити тимчасову контрольну комісію.

 


До присутніх депутатів також звернувся  представник компанії «Сучасні вантажівки «Aвтек», яка є офіційним дилером в Україні таких компаній, як Ford Trucks, МАЗ, Hidro-Mak, RASCO, Erdemli, Volat та HYVA. Він презентував автобус для пасажирських перевезень «МАЗ-206» та техніку для прибирання міста «МАЗ-5550» і «МАЗ-6501», розповів про можливість додаткового обладнання цієї  техніки та умови її придбання. Коментуючи виступ, міський голова зазначив, що у будь-якому випадку депутати міської ради прийматимуть рішення про виділення коштів на придбання необхідної техніки  для міста після визначення  переможців тендеру. Варто зауважити, що всі присутні мали змогу безпосередньо оглянути автобус та спецтехніку.

 


Звернення щодо порушення прав територіальної громади міста підтримано

Керуючий справами міської ради Сергій Постівий доповів  проект рішення про звернення Білоцерківської міської ради до Прем’єр-Міністра України, Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо порушення прав територіальної громади міста Біла Церква.

 

Звернення містить прохання не вчиняти жодних дій щодо передачі земель в комунальну власність Фурсівської об’єднаної територіальної громади до моменту остаточного врегулювання всіх спірних питань по встановленню та закріпленню  меж між м.Біла Церква та Фурсівською сільською радою (на даний час Фурсівською об’єднаною територіальною громадою). Адже така передача земель, при невстановлених та незакріплених межах  між населеними пунктами, буде протизаконною та  може стати негативним прецедентом надалі в питаннях правового регулювання передачі земель іншим об’єднаним  територіальним громадам.

 

Даний проект рішення був підтриманий депутатським корпусом.


Зміни до міського бюджету

Доповідаючи  дане питання начальник фінансового управління  Світлана Терещук наголосила, що зміни стосувалися додатку №6 бюджету м. Біла Церква на 2018 рік– переліку об’єктів, видатки на які проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку. Зміни були проведені шляхом перерозподілу затверджених планових видатків,  змін в головних розпорядниках коштів  та розподілу коштів у сумі 5 585 000 грн за об’єктами.

 

Зокрема, по змінах головних розпорядників:

 

- від ДЖКГ на відділ капітального будівництва було передано видатки з будівництва дороги від вул.Запорізька – до вул.Річкова (в сумі 100тис. грн);

 

- від відділу капітального будівництва до ДЖКГ - передано видатки  на реконструкцію скверу на масиві Таращанський (1 млн 400 тис.грн). 150 тис. грн.- залишено у відділі капітального будівництва та буде спрямовано на будівництво майданчиків для сміттєвих контейнерів


По перерозподілу:

- було знято з реконструкції тротуарних частин  380 тис. грн та спрямовано на оснащення житлового форду засобами обліку  та ін.

 

Кошти в сумі 5 585 000 грн було розподілено таким чином:

- 1 млн грн – на будівництво мереж вуличного освітлення пішохідної доріжки вздовж р. Рось (в районі вул.Надрічна);

- 270 тис.грн – на будівництво підземного пішохідного переходу через залізничну колію по вул.Східній;

- 1млн 285 тис. грн – реконструкцію аварійної ділянки мережі водопостачання вул.Таращанська ;

- 1 млн. 710тис. грн - реконструкцію аварійної ділянки мережі водопостачання по вул. Героїв Небесної Сотні;

- 1млн.300 тис. на реконструкцію каналізаційної насосної станції №7 із заміною мереж живлення;

- 20 тис. грн було додано на заміну  засобів обліку.


Аби забезпечити функціонування Муніципальної варти

Рішення про надання дозволу комунальному підприємству Білоцерківської міської ради  «Муніципальна варта» на придбання двох одиниць спецтехніки (легкові автомобілі) було підтримано депутатами міської ради.

 

Отож, підприємтво «Муніципальна варта» придбає два спеціальні легкові автомобілі на суму, що не перевищує 1млн 100 тис. грн у порядку визначеному чинним законодавством України.

 

Директор комунального підприємства доручено укласти договори на придбання  цих одиниць спецтехніки, провести страхування вказаного майна, а також здійснити необхідні дії щодо оформлення відповідних документів, що підтверджують право власності на техніку.

 

Автомобілі необхідні КП для виконання визначених умов на отримання  ліценції на здійснення охоронної діяльності. Їх придбання відбуватиметься за рахунок коштів статутного фонду підприємства.

 

Іншим рішенням – про надання безповоротної фінансової підтримки комунальному підприємству Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта» даному КП надано дозвіл на отримання  700 тис.грн, шляхом поповнення обіговими коштами, з метою забезпечення початку господарської діяльності  та платоспроможності новоствореного КП.

 

Дане підприємство було створено рішенням Білоцерківської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1779-42-VII.  Воно несе ряд функцій шодо забезпечення громадського правопорядку, участі у організації безпеки дорожнього руху, забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері благоустрою міста та інше.

 

Для забезпечення виконання першочергових завдань, покладених на новостворене комунальне підприємство, з метою отримання спеціальної ліцензії на види діяльності визначених Статутом комунального підприємства, для забезпечення цілодобового функціонування Муніципальної варти, закупки спеціального одягу та матеріально-технічного забезпечення підприємству необхідне фінансування витрат в сумі 700 тис. грн.

 

Як інформувалося раніше, аби розпочати охоронну діяльність, комунальному підприємству необхідно отримати ліценцію, яка видається лише установі, що має штатних працівників – охоронників (із виплатою заробітної плати), відповідний пульт охорони, транспортні засоби, керівника та інші передбачені чинним законодавством умови. Саме тому, щоб мати можливість забезпечити дані умови, за розрахунками, на 4 місяці, поки буде отримана ліцензія й необхідні дані кошти .

 

Зауважимо, хоча  КП має статутний капітал як новостворена юридична особа, дані кошти на оплату праці та інші вищезазначені заходи використовувати не можна, лише на капітальні видатки.


Затверджено програму зайнятості населення

Метою Програми є закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці, створення необхідних економічних, організаційних та соціальних умов для забезпечення продуктивної зайнятості населення міста, раціонального використання його трудового потенціалу, залучення незайнятої частини громадян працездатного віку, у тому числі громадян з обмеженими фізичними можливостями, до економічно-активної діяльності, зменшення масштабів безробіття, забезпечення соціальних гарантій громадян, які тимчасово втратили роботу.

 

Основними пріоритетами Програми зайнятості населення м. Біла Церква на 2018­2020 роки є забезпечення державного регулювання ринку праці за допомогою правових організаційних і економічних важелів та реалізації наступних пріоритетних завдань у сфері зайнятості населення:

 

- збереження та зростання економічного потенціалу міста, забезпечення конкурентоспроможності продукції місцевих товаровиробників через інноваційний розвиток та освоєння нових видів продукції;

 

- сприяння створенню привабливого інвестиційного клімату в місті, залучення коштів стратегічних інвесторів у реальний сектор економіки, на реалізацію інфраструктурних та соціальних проектів;

 

- розвиток малого та середнього підприємництва, приватної ініціативи;

 

- збільшення обсягів працевлаштування через залучення безробітних до зайняття підприємницькою діяльністю шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю відповідно до чинного законодавства України;

 

- здійснення професійного навчання безробітних під потребу ринку праці, на замовлення роботодавців та під конкретне робоче місце;

 

- залучення до участі в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру безробітних громадян;

 

- покращення якості та результативності профорієнтаційних заходів із незайнятим та зайнятим населенням, збільшення кількості різноманітних тематичних семінарів з цільовими групами осіб, організації та проведення масових заходів: «Ярмарок вакансій та професій», «Днів кар’єри», «Днів відкритих дверей», заходів для учнівської молоді «Крок у реальне життя», впровадження інноваційних підходів та ін.


Інші питання розглянуті на засіданні сесії:

внесені зміни до рішення міської ради від 23 лютого 2017 року № 481 -26-VII «Про перелік комунальних підприємств Білоцерківської міської ради та об'єктів соціально-культурного призначення міста Білої Церкви для запровадження на них громадських робіт»;

 

- внесені зміни до плану діяльності Білоцерківської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік, затвердженого рішенням міської ради від 30 листопада 2017 року №1619-40-VII;

 

- взято до відома інформацію про хід виконання  Програми розвитку громадянського суспільства у місті Біла Церква на 2016-2020 роки за 2017 рік;

 

- Внесені зміни до положення  про службу у справах дітей міської ради;

 

- внесені зміни до Положення комунальної установи Білоцерківської міської ради «Білоцерківський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Шанс» шляхом викладення його у новій редакції;

 

- внесені зміни до Положення про Білоцерківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом викладення його в новій редакції, а також до статутів Про внесення змін до статутів комунальних закладів Білоцерківської міської ради шляхом викладення їх у новій редакції (ДЮСШ «Юність», «Зміна», «Олімп», «Багатир», Клубу за місцем проживання «Прометей», Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Лісова казка», «Льодового стадіону»),  у зв’язку із зміною їх підпорядкування управлінню з питань молоді та спорту;

 

- несені зміни до Положення Білоцерківського міського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» шляхом викладення в новій редакції;

 

- внесені зміни та доповнення до Комплексної програми охорони довкілля в місті Біла Церква на період 2017 – 2021 років, затверджено рішенням міської ради від 22 грудня 2016 року № 392-22-VIІ;

 

- Прийнято рішення про розподіл коштів цільового фонду Білоцерківської міської ради в сумі 1 млн 300тис. грн (на виготовлення технічної документації постійного зберігання житлових будинків та схематичного плану прибудинкових територій -600тис. грн, капітальний ремонт ліфтів -600 тис. грн, придбання багаторічних зелених насаджень – 100тис.);

 

- внесені зміни до Статуту комунального підприємства Білоцерківської міської ради житлово-експлуатаційної контори №6 шляхом викладення у новій редакції;

 

- внесені зміни до пункту 1 рішення міської ради від 07 вересня 2017 року №1139-35-VII «Про розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Біла Церква»; 

 

- розглянуто ряд майнових питань, з яких були прийняті відповідні рішення.

22.02 Пленарне засідання сорок сьомої сесії Білоцерківської міської ради


Опубліковано: 22 лютого 2018 року
Поділитися