ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ЩОДО УСКЛАДНЕННЯ ЕПІЗООТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ ПО АФРИКАНСЬКІЙ ЧУМІ СВИНЕЙ

Управління Держпродспоживслужби в м. Білій Церкві звертає увагу суб’єктів господарювання всіх форм власності, що здійснюють діяльність з розведення, утримання, обігу свиней або їх забою та/або переробки, а також громадян, що утримують свиней щодо ускладнення епізоотичної ситуацій в Україні по африканській чумі свиней (далі — АЧС).

Відповідно до оперативних інформацій Головних управлінь Держпродспоживслужби в Донецькій та Херсонській областях було встановлено діагноз на африканську чуму свиней в особистих господарствах громадян с. Мирне (Волноваського району Донецької області) та с. Благодатне (Білозерського району Херсонської області).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведені засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. В осередках захворювання проводяться заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Довідково!

Африканська чума свиней - одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Збудник АЧС - вірус, стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці - до 5 міс., у гною - до 3 місяців.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарствах всіх форм власності Управління Держпродспоживслужби в м. Білій Церкві рекомендує:

1. утриматися від господарських зв’язків або відвідувань населених пунктів де введено карантин по АЧС;

2. не допускати відвідування приміщень, де утримуються свині сторонніми особами;

3. обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі та взутті;

4. корми згодовувати, лише після термічної обробки;

5. не купувати тварин без ветеринарних документів;

6. не купувати м’ясні продукти у не встановлених для цього місцях та на стихійних ринках;

7. постійно вести боротьбу з гризунами та комахами та періодично проводити дезінфекцію в тваринницьких приміщеннях;

8. не утримувати в приватному секторі свиней, якщо Ви мисливець чи працюєте в господарстві де утримуються свині.

До уваги субєктів господарювання! У разі виявленні клінічних ознак чи патологічних змін, характерних для АЧС або збільшення щоденної загибелі свиней

ТЕРМІНОВО ПОВІДОМИТИ ДЕРЖАВНУ УСТАНОВУ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ МІСТА ВУЛ. ТОВАРНА, 27. ТЕЛ. (04563) 6-52-05, 6-10-23.

Опубліковано: 24 березня 2017 року