Управління Держпродспоживслужби в м. Білій Церкві інформує населення «ЩОДО СКАЗУ ТВАРИН»

    Зважаючи на напружену епізоотичну ситуацію в Україні щодо сказу тварин, з метою вжиття профілактичних заходів, проведення роз’яснювальної роботи серед населення міста інформуємо.

   Сьогодні виникла реальна загроза повернення МІСЬКОГО СКАЗУ (котів, собак). Тому слід, ще раз нагадати про те, звідки чатує небезпека.

   Сказ (водобоязнь, гідрофобія) відноситься до інфекційних природно-вогнищевих зоонозних захворювань вірусної етіології, для якого характерне специфічне ураження центральної нервової системи, що у людей закінчується смертельно.

   Зараження відбувається через слину хворої на сказ тварин при укусі або заслинені ушкодженої шкіри. Захворювання поширене на всіх континентах. Останніми роками епідемічна ситуація з гідрофобії в Україні погіршала. Щорічно реєструються від 2 до 5 випадків захворювань сказом у людей.

   Хворі сказом тварини виділяють вірус зі слиною вже в останні дні інкубаційного періоду (за 7-10 днів до появи клінічних проявів) і впродовж усього періоду хвороби.

   У людини інкубаційний період може тривати місяцями, в середньому від 30 до 90 днів, найкоротший - 7 днів (хоча може тривати й до року). Враховуючи, що вірус в слині тварини з'являється за 7-10 днів до появи клінічних симптомів, спостереження за тваринами, що нанесли укуси людям, проводиться фахівцями ветеринарної служби протягом 10 днів.

 

Важливо пам’ятати, ЯКЩО ВАС ПОКУСАЛА БУДЬ-ЯКА ТВАРИНА:

- Одразу проведіть місцеву обробку рани, її необхідно зробити якомога скоріше після покусу, заслинені, подряпин, рану промивають водою з господарським милом, краї рани можна обробити 70 % спиртом, або ж 5% розчином йоду;

- Після місцевої обробки рани, негайно зверніться до травмпункту, або лікаря за місцем проживання;

- Тільки повний, своєчасно розпочатий курс щеплень надійно запобігає захворюванню на сказ;

- Тварину що укусила, забивати забороняється, її необхідно ізолювати, і звернутися в найближчу державну установу ветеринарної медицини;

- Якщо ж тварина, яка нанесла покус, з тих чи інших причин загинула, то труп негайно повинен бути доставлений до Управління Держпродспоживслужби в м. Білій Церкві для дослідження на сказ;

 

З метою запобігання захворюваності на сказ Управління Держпродспоживслужби в м. Білій Церкві рекомендує мешканцям дотримуватись елементарних правил безпеки:

- не контактувати з бездомними та невідомими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпечність таких контактів;

- якщо покусала (або заслинила) підозріла тварина, потрібно промити місце укусу проточною водою з милом, а потім обробити 70% спиртовим розчином, або настойкою йоду та звернутися до лікувального закладу;

- уважно оглянути дитину після її прогулянки чи контакту з підозрілою твариною;

- негайно звернутися до медичної установи для вирішення питання подальшого лікування (проведення необхідних щеплень, що проводяться за затвердженою схемою);

- своєчасно проводити імунізацію (щеплення) проти сказу всім домашнім тваринам;

- якщо ви мисливець то кожна дика тварина, яка впольована вами має бути досліджена на сказ в регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини;

- ні в якому разі самотужки не намагайтесь розбороняти тварин коли вони кусаються без відповідних засобів захисту, які вбережуть вас від контакту з можливо хворою твариною.

 

У разі виявленні тварин з клінічними ознаками характерних для сказу ТЕРМІНОВО ПОВІДОМИТИ ДЕРЖАВНУ УСТАНОВУ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ МІСТА ВУЛ. ТОВАРНА, 27. ТЕЛ. (04563) 6-52-05, 6-10-23.


Опубліковано: 24 березня 2017 року
Поділитися