Онлайн та СМС інформування Події міста на вашому пристрої

24.09 Білоцерківська ОДПІ ІНФОРМУЄ

24.09.2018

Ініціатива ДФС спрямована на створення сприятливого бізнес-середовища

Новітня модель програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначена для реєстрації розрахункових операцій - це технологічне рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі( у тому числі торгівлі з використання Інтернету) громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з прийняття готівки для подальшого переказу, перевезення пасажирів та інших послуг, що не впроваджене в області застосування реєстраторів розрахункових операцій.

 

Під час запровадження пілотного проекту проводитиметься вивчення та дослідна експлуатація новітніх моделей для РРО, зокрема, удосконалених комп’ютерно-касових систем, програмних та програмно-технічних комплексів і їх можливість використання для розрахункових операцій.

 

Це дасть змогу:

- дослідити інноваційні розробки щодо РРО;

- дослідити доцільність впровадження у діяльність суб’єктів господарювання та застосування поряд з традиційними новітніми моделями РРО;

- розширити перелік наявних моделей та функцій РРО, створить передумови для демонополізації ринку РРО;

- спростити умови для використання РРО, зменшити витрати на їх придбання;

- стимулювати суб’єктів господарювання до застосування РРО.


26.03.2018

Шановні громадяни! Задекларуйте доходи до 1 травня!

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що триває кампанія декларування доходів, одержаних у минулому році.

 

Обов’язок у поданні податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність, зокрема доходів від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- при отриманні іноземних доходів;

- при отриманні доходів у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства;

-  при отриманні інвестиційного доходу;

-  в інших випадках, передбачених законодавством.

 

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2018 року.

 

Для отримання більш детальної інформації щодо подання декларації про майновий стан та доходи громадяни можуть звернутись до Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ за місцем реєстрації.

 

Шановні громадяни! Декларування свої доходів – конституційний обов’язок кожного українця!

Білоцерківська ОДПІ

 

Втратили особистий електронний ключ цифрового підпису?

Білоцерківська ОДПІ інформує, що у випадках пошкодження особистого електронного ключа, втрати його чи паролю захисту, власнику доведеться повторно пройти процедуру реєстрації. Для цього необхідно звернутися до центру сертифікації ключів, в якому було отримано дану послугу.

 

Разом із заявою (реєстраційною карткою) одночасно необхідно подати заяву на скасування посиленого сертифіката і пакет реєстраційних документів для відповідної категорії платника податків (перелік визначено у розділі 5 Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС).

 

Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис у відділі реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Київській області Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, який знаходиться у Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ за адресою: м. Біла Церква, бул. Олександрійський, 12.

 

Додаткову інформацію ви можете отримати на сайті АЦСК ІДД: http://acskidd.gov.ua/.

Білоцерківська ОДПІ


14.03.2018

Надходження до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону склали майже 280 млн. гривень

Це на 37,3 млн. гривень більше січня-лютого минулого року. Зокрема, суб’єкти господарювання Білоцерківщини сплатили до місцевих бюджетів податків та зборів на суму 172,4 млн. гривень (+15,8 млн. грн.), Сквирщини - 24,8 млн. гривень (+4,9 млн. грн.), Рокитнянщини – 20,3 млн. гривень (+4,4 млн. грн.), Тетіївщини - 18,7 млн. гривень (+3,0 млн. грн.), Таращанщини- 15,1 млн. гривень (+3,2 млн. грн.), Ставищенщини - 14,4 млн. гривень (+3,4 млн. грн.), Володарщини – 13,9 млн. гривень (+2,6 млн. грн.).

В структурі надходжень позицію лідера займає податок на доходи фізичних осіб, а саме 58 відсотків від загальної суми всіх надходжень. Так, з початку року його перераховано понад 164 млн. гривень.

Платниками єдиного податку юридичними та фізичними особи сплачено 68,6 млн. гривень. Плати за землю надійшло майже 24,8 млн. гривень, а роздрібна торгівля підакцизними товарами принесла бюджетам більше 9,6 млн.  гривень.

Білоцерківська ОДПІ


Задекларуйте доходи, отримані за кордоном!

В рамках проведення кампанії декларування доходів, отриманих у минулому році, Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що громадяни України, які одержують доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб і мають обов’язок подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація).

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача та оподатковується за ставкою, визначеною в п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України – 18 відсотків.

Крім того, доходи отримані з джерел за межами України, оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Якщо громадянин України офіційно працевлаштований за кордоном і сплачує там податки з отриманих доходів, то за наявності міжнародного договору така сплата йде в зарахування українського податку (підстава – пп. 170.11.2 ПК).

Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Громадяни, які працюють за межами України, не сплачують ЄСВ з отриманих іноземних доходів. Причина: ці особи не зазначені в переліку платників ЄСВ у ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. №2464-VI, а іноземні доходи не є базою для нарахування ЄСВ, яка визначена в ст. 7 цього самого закону.

Нагадуємо, що декларація про майновий стан і доходи за 2017 рік подається до 1 травня 2018 року. Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються фізичною особою самостійно не пізніше 31 липня 2018 року.

Білоцерківська ОДПІ


02.03.2018

 

Податковий календар на березень 2018 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ  ДФС у Київській області повідомляє, що:


1 березня, четвер

Закінчується строк подання:

- податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік;

- розрахунку чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за 2017 рік;

- розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності за 2017 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року;

- розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за 2017 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року;

- звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2017 рік;

- податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця за 2017 рік платниками, віднесеними до першої та другої груп.


2 березня, п’ятниця

Закінчується строк сплати:

- ПДВ за січень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за січень;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за січень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу  за січень;

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за січень;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за січень;

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за січень.


7 березня, середа

Закінчується строк сплати:

- податку на прибуток підприємства за 2017 рік;

- частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за 2017 рік.


12 березня, понеділок

Закінчується строк подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за лютий (форма №1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за лютий (форма №2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за лютий (форма №3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за лютий (форма №1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за лютий (форма №1-ОТ).


15 березня, четвер

Закінчується строк подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за лютий (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за лютий.  


16 березня, п’ятниця 

Закінчується строк подання:

- заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік.


20 березня, вівторок

Закінчується строк подання:

- податкової декларації з ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- податкової декларації рентної плати за лютий з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за лютий;

- декларації акцизного податку за лютий.


Закінчується строк сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за березень платниками, віднесеними до першої та другої груп;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за лютий (крім гірничих підприємств).


21 березня, середа

Закінчується строк подання:

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІ кварталу.


30 березня, п’ятниця

Закінчується строк сплати:

- ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за лютий;

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий;

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за лютий на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу  за лютий.

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Відділ організації роботи Білоцерківської ОДПІ


21.02.2018

Оціночна група  TADAT відвідала ЦОП Білоцерківської ОДПІ

 

За ініціативи Міністерства фінансів України та з метою виконання Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління фінансами на 2017-2020 роки, робоча група експертів розпочала оцінювання поточного стану системи податкового адміністрування ДФС України з використанням інструменту TADAT. 

Нещодавно делегація експертів оціночної групи TADAT та представників Європейського Союзу завітала до Центру обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Діагностичний інструмент TADAT оцінює ефективність національного податкового органу відповідно до дев’яти Ключових областей результативності. Зокрема, мова йде про ефективність управління ризиками та доходами (процес збору податків), своєчасність подання податкових декларацій та сплати податків, декларування достовірних даних та повноти обліку платників податків.

Після короткого ознайомлення із основними показниками діяльності інспекції, її структурою та чисельністю експерти відвідали Центр обслуговування платників.

Очільник Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко ознайомив присутніх із переліком адміністративних послуг, які надаються платникам в ЦОП, та детально зупинився на кожній із них. Зацікавив делегацію процес прийняття податкової звітності та обробки отриманої інформації. Фахівці відповіли на ряд запитань експертів та продемонстрували основні процеси роботи.

Зустріч пройшла у форматі конструктивного та динамічного діалогу.

Білоцерківська ОДПІ

Декларуємо доходи від здачі квартири в оренду

 

Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою-підприємцем.

Білоцерківська ОДПІ інформує, що відповідно до п.п. 170.1.5 ПКУ, якщо орендар – фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку на доходи фізичних осіб – орендодавець.

При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Податкову декларацію за результатами звітного 2017 року необхідно подати до 01 травня 2018 року.

Білоцерківська ОДПІ


19.02.2018

Майже 41,5 тисяч громадян звернулися до Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ з початку року

 

Про це повідомили в управлінні обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. Платникам податків надано понад 5 тисяч адміністративних послуг.

 

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За січень місяць поточного року надано понад 2,4 тисячі таких послуг. Другими за популярністю є послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку (645 послуг).  Не втрачають актуальності послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків (620 послуг).

 

Як відзначають фахівці Білоцерківської ОДПІ, надання якісних адміністративних, консультаційних, інформаційних послуг, впровадження прогресивних методів і форм обслуговування та створення сприятливих умов для платників податків є пріоритетними завданнями в діяльності  Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ.

 

З переліком безоплатних адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС у Київській області можна ознайомитись на субсайті ГУ ДФС у Київській області в розділі «Адміністративні послуги» та у Центрах обслуговування платників.

Білоцерківська ОДП

 

Заощаджуйте час! Звітуйтесь до податкових органів засобами електронного зв'язку

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що з січня місяця 2018 року стартувала  кампанія декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців.

 

Для зручності та заощадження вашого часу рекомендуємо всім суб′єктам господарювання переходити до більш сучасних та зручних способів звітування до податкових органів, а саме засобами електронного зв'язку.

 

Зокрема, через Електронний кабінет платника існує можливість дізнатися про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді. Бланк декларації та інструкцію щодо її заповнення розташовано  на офіційному веб-сайті ДФС України (www.sfs.gov.ua).

 

Щоб подавати декларацію в електронній формі платник податків має отримати безкоштовний електронний цифровий підпис, що видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФC України acskidd.gov.ua у розділі „Реєстрація користувачів”.

 

Для зручності платників у м. Біла Церква відновив свою роботу відділ реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Київській області Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, який знаходиться в Центрі обслуговування платників за адресою м. Біла Церква бул. Олександрійський, 12 .

Білоцерківська ОДП


07.02.2018

Протягом січня поточного року до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону надійшло 141,7 млн. гривень

Це на 26,7 млн. гривень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленко домінуючим у формуванні місцевого бюджету став податок на доходи фізичних осіб. Наразі його надходження склали 78,6 млн. гривень, що становить 55% загальної суми надходжень.

 

На 20,1 млн. гривень зросли надходження єдиного податку. Суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи – платники єдиного податку поповнили місцеві скарбнички на 40,6 млн. гривень.

 

Крім того, на 1,4 млн. гривень збільшились надходження з плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і за січень місяць склали 11,2 млн. гривень та 3,6 млн. гривень відповідно.

 

Як зазначив очільник Білоцерківської ОДПІ, наповненню бюджетів сприяють суб'єкти підприємницької діяльності регіону, які сплачують податки вчасно і в повному обсязі.

Білоцерківська ОДПІ


Надходження з податку на доходи фізичних осіб зросли на 34%

 

Білоцерківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області за січень 2018 року забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 78 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 20 млн. гривень. Темп приросту складає 34 %.

 

Серед основних факторів позитивної динаміки сплати ПДФО - легалізація найманої праці, збільшення рівня заробітної плати, створення нових робочих місць на новостворених підприємствах, зменшення кількості найманих осіб, які отримують заробітну плату, меншу за  мінімальну.

 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», що набрав чинності 1 січня 2018 року, внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема у частині податку на доходи фізичних осіб. Так, змінами доповнено види доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

 

Білоцерківська ОДП


Єдиний податок – вагоме джерело наповнення місцевих бюджетів

 

З початку поточного року від платників Білоцерківської ОДПІ, які застосовують спрощену систему оподаткування, до місцевих бюджетів надійшло понад 40 млн. гривень єдиного податку. В цілому, місцеві громади отримали у своє розпорядження на 10 млн. гривень більше даного податку порівняно із надходженнями за січень 2017 року.

 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що 1 березня закінчується строк подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2017 рік – платниками, віднесеними до І та ІІ груп. Платники даних груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.

Білоцерківська ОДП


Кампанія декларування в Білоцерківському регіоні набирає обертів

 

Протягом січня місяця поточного року громадянами Білоцерківського регіону подано 199 декларацій про майновий стан і доходи, в яких самостійно нараховано зобов’язань податку з доходів фізичних осіб на суму 721,5 тис. гривень та 144,2 тис. гривень - з військового збору.

Правом на отримання податкової знижки скористалось 3 громадянина, задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, складає 4,7 тис. гривень. Такі дані оприлюднив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко та наголосив, що декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2018 року, для отримання податкової знижки – до 31 грудня 2018 року. 

Консультації з порядку заповнення податкової декларації можна отримати в Центрах обслуговування платників за своїм місцезнаходженням.

Білоцерківська ОДП

 

Змінено форму Податкової декларації з транспортного податку

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2018 року діє оновлена форма Податкової декларації з транспортного податку, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. №415 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 27.06.2017 р. №595.

Зміни, внесені до декларації, зумовлені набранням чинності Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким змінена редакція п.п. 267.2.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у частині визначення об’єкта оподаткування транспортним податком. Зокрема, декларацію доповнено наступними показниками: Міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN-код); тип пального.

Податкову декларацію з транспортного податку подають платники транспортного податку – виключно юридичні особи. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування Декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Оскільки з 1 січня 2018 року розмір мінімальної зарплати становить 3723 гривень, то така вартість зросла до 1 396 125 гривень.

Білоцерківська ОДП

02.02.2018

Податковий календар на лютий 2018 року

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ   ДФС у Київській області повідомляє, що:

9 лютого, п’ятниця

Закінчується строк подання:

- звіту про суми податкових пільг за IV квартал 2017 року;

- податкової декларації з ПДВ за IV квартал 2017 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;. 

- заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з ПДВ у 2018 році;

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за січень (форма №1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за січень (форма №2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за січень (форма №3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за січень (форма №1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за січень (форма №1-ОТ);

- податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, за 2017 рік;

- податкової декларації платника єдиного податку юридичними та фізичними особами – підприємцями, віднесеними до ІІІ групи, за 2017 рік;

- податкової декларації  з рентної плати за  IV квартал 2017 року з розрахунком:

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

- рентної плати за спеціальне використання води;

- рентної плати за користування надрами (без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини);

- податкової декларації екологічного податку за IV квартал 2017 року;

- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за 2017 рік;

- податкової декларації туристичного збору за 2017 рік;

- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за IV квартал 2017 року (форма № 1ДФ);

- звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, в том числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування за себе, за 2017 рік (форма № Д5 (річна)).

 

Закінчується строк сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), за 2017 рік.

 

15 лютого, четвер

Закінчується строк подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за січень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за січень.  

 

19 лютого, понеділок 

Закінчується строк подання:

- податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами на 2018 рік;

- податкової декларації з транспортного податку юридичними особами на 2018 рік.

 

Закінчується строк сплати:

- ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за IV квартал 2017 року;

- екологічного податку за  IV квартал 2017 року;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за  IV квартал 2017 року;

- рентної плати за спеціальне використання води за  IV квартал 2017 року;

- рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за  IV квартал 2017 року;

- збору за місця для паркування транспортних засобів за  IV квартал 2017 року;

- туристичного збору за  IV квартал 2017 року;

- єдиного податку фізичними та юридичними особами, віднесеним до ІІІ групи, за  IV квартал 2017 року;

- єдиного податку з сум доходів, що оподатковуються за ставкою 15% та задекларовані фізичними особами – підприємцями, за  IV квартал 2017 року;

- податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування за результатами 2017 року.

 

20 лютого, вівторок

Закінчується строк сплати:

- авансового внеску з єдиного податку на лютий платниками, віднесеними до І та ІІ груп;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за січень (крім гірничих підприємств).

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71


Відділ організації роботи Білоцерківської ОДПІ

30.01.2018

Про податкову знижку на навчання у 2018 році

 

Білоцерківська ОДПІ інформує, що платник податку має можливість скористатися податковою знижкою з метою повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із бюджету.

 

Така норма встановлена ст. 166 Податкового кодексу України, зокрема, у випадку, якщо фізична особа понесла витрати на навчання. Разом з тим, Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII оновлено норму пп. 166.3.3 Податкового кодексу України, якою визначено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. 

 

Водночас, зміни внесено і до пп. 165.1.21 Податкового кодексу України.

 

Тепер до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи. Таким чином, за 2017 рік завдяки Закону №1797: податкова знижка на навчання може бути застосована незалежно від факту отримання чи не отримання заробітної плати особою, на користь якої здійснюється оплата навчання; відсутня гранична дозволена сума витрат на навчання (наприклад, у 2016 році ця сума не могла перевищувати 1930 грн. в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року); виключено вимогу укладати письмовий договір про взяті фізичною особою зобов'язання з відпрацювання не менше ніж три роки у роботодавця, який сплатив кошти за її навчання, після закінчення навчального закладу. 

Білоцерківська ОДПІ


За 2017 рік надійшло понад 27 млн. гривень

податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Як повідомляє Білоцерківська ОДПІ це на 10,8 млн. гривень більше, ніж у 2016 році. Темп росту складає 166,5 відсотків.

 

Юридичні особи перерахували понад 20,7 млн. гривень податку, фізичні особи – 6,3 млн. гривень.

 

Нагадуємо, що  відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка –це визначено пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.

 

Перелік  об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування встановлюється п.п.266.2.1 п.266.2 ст.266 ПКУ. Якщо суб’єкт господарювання є власником житлової та/або нежитлової нерухомості та має документальне підтвердження віднесення даного об’єкта до категорій, визначених п.п.266.2.2 п.266.2 ст.266 ПКУ, то такий суб’єкт господарювання звільняється від обов’язку подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п.266.7.1 п.266.7 ст.266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку - фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Білоцерківська ОДПІ


Щодо податкової соціальної пільги у 2018 році

 

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що відповідно до Закону України від 07.12.2017р. №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (у розрахунку на місяць) становить 1762 гривні. Відповідно розмір податкової соціальної пільги становитиме:

 

- 100% - 881 грн. (для будь-якого платника податку або платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, у розрахунку на кожну таку дитину);

 

- 150% - 1321,50 грн. (для платників податку, які є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником (у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років); утримують дитину-інваліда (у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років); які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом; інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту");

 

- 200% - 1762 грн. (для платників податку, які є Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави чи ордена Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями "За відвагу"; учасником бойових дій під час Другої світової війни, інвалідом І і ІІ групи, учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту").

 

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу у вигляді заробітної плати, a також прирівняних до неї виплат, якщо розмір такого доходу не перевищує розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року, помноженого нa коефіцієнт 1,4 та округленої до найближчих 10 грн. Тобто, максимальний розмір заробітної плати, до якого може бути застосована загальна податкова соціальна пільга, у 2018 році становитиме 2470 грн. (1762 грн. х 1,4).

Білоцерківська ОДПІ


18.01.2018

Увага! Семінар-практикум ДФС України

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що 26 січня 2018 року в Конгрес-холі ДФС України  буде проведено бухгалтерський семінар-практикум  на тему: „Закриваємо рік: Звітність та виправлення помилок”. Початок реєстрації о 8-30 за адресою: м. Київ, Львівська площа, 8.

 

Головні теми семінару:

1. Податок на прибуток підприємств: зміни у податковому кодексі та складання річної декларації;

2. Нові правила бухобліку. Річна фінансова звітність;

3. ЄСВ та ПДФО;

4. ПДВ:  податкові накладні, коригування та новації у системі моніторингу;

5. Податкові  маневри. Судова практика. Що готується; пастки й можливості.

 

За довідками звертатись на сайт журналу „Вісник. Офіційно про податки”   www.visnuk.com.ua та за тел.: (044)501-06-42 , (067)506-32-64.

Білоцерківська ОДПІ

 

Деклараційна кампанія-2018: в яких випадках необхідно подати декларацію

 

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.

 

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

 - доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

 - від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

 - інвестиційного доходу;

 - іноземного доходу;

 - та в інших, передбачених Податковим кодексом України, випадках.

 

Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

 - від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

 - виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

 - від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

 - у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 

Окрім того, звертаємо увагу, що декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Білоцерківська ОДПІ


17.01.2018

Практичне навчання  для платників на Білоцерківщині

 

Нещодавно в приміщенні Центру обслуговування платників відбувся семінар-практикум за участю фахівців Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

 

В ході практикуму працівники детально зупинились на порядку подання звітності в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, а також звітності по ЄСВ з урахуванням змін у податковому законодавстві. Ознайомили присутніх із основними електронними сервісами ДФС України. 

 

Наостанок наголосили про початок кампанії декларування доходів, отриманих громадянами у 2017 році, змінах до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та термінах її подання.

 

Присутні активно долучилися до обговорення порушених питань. Проведена зустріч вкотре підтвердила, що практична допомога платникам дозволяє ефективно вирішувати проблемні питання щодо використання електронних сервісів ДФС України.

Білоцерківська ОДПІ


11.01.2018

Більше 2 млрд. гривень податкових платежів надійшло до місцевих скарбниць Білоцерківського регіону

 

Це на 461 млн. гривень більше минулорічних надходжень, про що на черговій прес-конференції зазначив очільник Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко. Основним джерелом значного приросту став податок на доходи фізичних осіб, якого  з початку року надійшло 1,4 млрд. гривень, що на 417 млн. гривень більше надходжень відповідного періоду 2016 року. Питома вага даного податку в загальних надходженнях складає 66 відсотків.

 

Наступними за рівнем сплати стали: єдиний податок – сума надходжень 359 млн. гривень, що на 91 млн. гривень більше, ніж у минулому році; земельний податок – 214,7 млн. гривень, що на 27 млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

 

«Завдяки сумлінності платників та активній співпраці з місцевими органами виконавчої влади надходження до місцевих скарбниць залишаються сталими та стабільними», -  наголосив Ігор Орленко.

Білоцерківська ОДПІ

 

З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 31 грудня 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859.

 

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

 

Граничні строки подання податкової декларації:

 - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018 року;

 - для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

 - для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 року (включно);

 - для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 

 

У разі необхідності платники можуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи в Центрах обслуговування платників за своїм місцезнаходженням.

Білоцерківська ОДПІ

 

До уваги платників спрощеної системи оподаткування!

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників даної категорії, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки) (стаття 293 Податкового кодексу України).

 

Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 гривні. Прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 гривні.

 

Враховуючи, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад,  вони не можуть перевищувати для першої групи 10%  розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а для другої групи - 20% МЗП.

 

Таким чином, максимальні ставки єдиного податку складають:

– для першої групи – 176,20 грн;

– для другої групи  – 744,60 грн.

 

Ставки податку для третьої  групи не змінились (5%  або  3%+ПДВ).

Білоцерківська ОДПІ


10.01.2018

Увага! Рахунки для зарахування надходжень по Узинській та Фурсівській  об’єднаних територіальних громадах змінено

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що у зв’язку з об’єднанням у 2017 році територіальних громад сіл, селищ, міст змінено реквізити рахунків для зарахування надходжень до об’єднаних територіальних громад в частині податків і зборів, що зараховуються  до місцевих бюджетів. 

 

Рахунки для  зарахування надходжень для центрів об’єднаних територіальних громад введені в дію з 03.01.2018 року, а  рахунки для  зарахування надходжень по громадах, які увійшли до їх складу - закриті.

 

Зокрема, до Узинської ОТГ увійшли  Василівська с/р, Малоантонівська с/р, Тарасівська с/р, Олійниково-Слободська с/р, Михайлівська с/р, Йосипівська с/р, Розаліївська с/р, Фастівська с/р, Iванівська с/р та Узинська мр.

 

До Фурсівської ОТГ - Трушківська с/р, Матюшівська с/р, Пищиківська с/р (Сквирського району) та Фурсівська с/р.

 

Ознайомитись із реквізитами діючих рахунків можна в Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ за адресою: м. Біла Церква бул. Олександрійський 12.

 

Білоцерківська ОДПІ


05.01.2018

Білоцерківська ОДПІ ГУ   ДФС у Київській області повідомляє, що:

9 січня, вівторок  

Закінчується строк подання:

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за грудень (форма №1-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за грудень (форма №2-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за грудень (форма №3-РС);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за грудень (форма №1-ОА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за грудень (форма №1-ОТ).

 

15 січня, понеділок

Закінчується строк подання:

  • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за грудень.  

 

19 січня, п’ятниця 

Закінчується строк сплати:

  • авансового внеску з єдиного податку на січень платниками, віднесеними до  І та ІІ груп;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за IV квартал.

 

22 січня, понеділок

Закінчується строк подання:

  • декларації акцизного податку за грудень;
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за грудень;
  • податкової декларації  з рентної плати за грудень з розрахунком:
    • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
    • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
      • податкової декларації з ПДВ за грудень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю. 

 

Закінчується строк сплати:

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за грудень (крім гірничих підприємств);

 

29 січня, понеділок 

Закінчується строк сплати:

  • авансового внеску податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за IV квартал;
  • авансового внеску з транспортного податку юридичними особами  за IV квартал.

 

30 січня, вівторок 

Закінчується строк сплати:

  • акцизного податку за грудень;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за грудень;
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за грудень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за грудень;
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за грудень;
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за грудень;
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень;
  • ПДВ за грудень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
  • єдиного податку платниками четвертої групи за IV квартал.

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Відділ організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


19.12.2017

Надходження з податку на доходи фізичних осіб у Білоцерківському регіоні стабільно зростають

 

Надходження з податку на доходи фізичних осіб з початку 2017 року склали 1,2 млрд. гривень У порівнянні з аналогічним періодом минулого року бюджет додатково отримав понад 373 млн. гривень. Лише за  листопад  поточного року надійшло 131 млн. гривень податку.

 

Як і раніше, ПДФО залишається основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів і складає від 60 до 65 % його доходної частини.

 

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленка, позитивна динаміка надходжень стала можливою насамперед за рахунок підвищення рівня податкової культури та якості податкового супроводження платників податків.

Білоцерківська ОДПІ

 

Надходження плати за землю склали понад 196 млн. гривень 

 

Плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності. Зазначений платіж у повному обсязі надходить до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону. Так, з початку 2017 року землевласники та землекористувачі сплатили до бюджету 196,4 млн. гривень плати за землю, що на 23 млн. гривень або 13,3% перевищує минулорічний показник.

 

Завдяки свідомості та порядності платників податків, органи місцевого самоврядування мають значний ресурс для благоустрою краю та вирішення територіальних соціально-економічних питань.

Білоцерківська ОДПІ

 

Правом на податкову знижку можна скористатись до кінця 2017 року

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що податкова знижка – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

 

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст. 166 Податкового кодексу України.

 

Згідно з пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

 

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно з законом (підпункт 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

 

Податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.

 

Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2017 року. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. Податок підлягає поверненню протягом  60 календарних днів з дня подання декларації.

 

Що стосується фізичних осіб-підприємців, то право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

 

У разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Білоцерківська ОДПІ


11.12.2017

Від бізнесу та громадян Білоцерківського регіону до місцевих бюджетів надійшло майже 2 млрд. гривень податків

 

За 11 місяців поточного року представники бізнесу регіону перерахували до місцевого бюджету понад 1,9 млрд. гривень податків та зборів, що на 419 млн. гривень більше, ніж минулорічні надходження. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло 1,2 млрд. гривень, єдиного податку – 338,6 млн. гривень, орендної плати за користування землею та земельного податку – 196,4 млн. гривень, податку на нерухоме майно – 25,5 млн. гривень.

 Акцизний збір з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів поповнив місцеві бюджети майже на 69 млн. гривень.

„Подальший розвиток економіки та вирішення соціально-економічних питань регіону можливі лише за рахунок стабільного наповнення бюджету та створення комфортних умов для ведення бізнесу”, - зазначив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко.

Білоцерківська ОДПІ

 

На потреби місцевих громад – понад 338 млн. гривень від сплати єдиного податку

 

За 11 місяців 2017 року платники Білоцерківської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевого бюджету 338,6 млн. гривень єдиного податку. Даний податок є другим за розміром бюджетоформуючим платежем місцевої скарбниці, який за сумою відрахувань поступається лише податку на доходи фізичних осіб.

Сплачена сума в порівнянні з минулорічною зросла на 35 відсотків. А це означає, що громади Білоцерківського регіону отримали на свої потреби на 89 млн. більше, ніж торік.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що для переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2018 року необхідно подати заяву щодо переходу до 15 грудня 2017 включно.

Білоцерківська ОДПІ

 

Щодо оподаткування подарунків

Прийшла зима, незабаром настануть новорічно-різдвяні свята. Більшість вже обмірковують ідеї новорічних подарунків. Проте думати потрібно не лише про подарунки, а й про їх оподаткування.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що відповідно до пп. 165.1.39 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2017 році – 800 гривень).

Вартість дарунків, яка не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, роботодавець (інша особа, що надає дитячі подарунки) відображає у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «160».

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, які надаються платнику податків, перевищує у 2017 році 800 гривень, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО за ставкою 18% та відображається роботодавцем (особою, що надає дитячі подарунки) у формі №1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо. Крім того, із суми такого перевищення слід сплатити 1,5%  військового збору. 

Білоцерківська ОДПІ


06.12.2017

Податковий календар на грудень 2017 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що:

 

11 грудня, понеділок

Закінчується строк подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за листопад (форма №1-РС);

 

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за листопад (форма №2-РС);

 

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за листопад (форма №3-РС);

 

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за листопад (форма №1-ОА);

 

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за листопад (форма №1-ОТ).

 

15 грудня, п’ятниця

Закінчується строк подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за листопад;

 

- заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2018 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік.  

 

20 грудня, середа 

Закінчується строк подання:

- декларації акцизного податку за листопад;

 

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за листопад;

 

- податкової декларації  з рентної плати з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за листопад;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;

- податкової декларації з ПДВ за листопад платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю. 

 

Закінчується строк сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за листопад (крім гірничих підприємств);

- авансового внеску з єдиного податку на грудень платниками І та ІІ груп.

 

21 грудня, четвер 

Закінчується строк подання:

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з І кварталу 2018 року.

 

29 грудня, п’ятниця 

Закінчується строк сплати:

- акцизного податку за листопад;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за листопад;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за листопад на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за листопад;

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за листопад;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за листопад;

- ПДВ за листопад платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

 

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Відділ організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


29.11.2017

Про найбільш актуальні питання під час «гарячої лінії»

 

Нещодавно в Білоцерківській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю для юридичних і фізичних осіб. На запитання платників відповідала перший заступник начальника Оксана Чустіль. Під час даного заходу на всі питання були надані роз’яснення згідно чинного законодавства. Пропонуємо до вашої уваги найактуальніші з них.

 

Де можна отримати інформацію про розмір ставок податку на нерухоме майно?

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, згідно зі ст. 266 Податкового кодексу встановлюються за рішенням сільської, селищної міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1м2 бази оподаткування. Інформацію про ставки місцевих податків і зборів можна отримати у Центрі обслуговування платників за місцем розташування об’єкта оподаткування та/або на веб-сайтах місцевих рад або на сайті ДФС України.

 

З якого періоду громадянин, який викуповує орендовану земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, повинен сплачувати земельний податок?

Якщо фізична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку сплачується орендна плата відповідно до договору оренди землі.

 

Які терміни сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб та юридичних осіб?

Відповідно до п.265.10. статті 265 ПКУ передбачено, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Білоцерківська ОДПІ

 

На Білоцерківщині проведено зустріч із сільськогосподарськими товаровиробниками

 

Днями в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області відбулася зустріч з керівниками та головними бухгалтерами сільськогосподарських  товаровиробників. Приводом стало  обговорення  проблемних питань, які виникають під час заповнення додатку до Критеріїв оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення податкової накладної.

 

Розпочинаючи зустріч, в.о. начальника Ігор Орленко зазначив, що проведення роз’яснювальних заходів щодо правильного застосування окремих норм податкового законодавства відіграє важливу роль у процесі якісного обслуговування платників податків. Зокрема, зазначив, що 13 жовтня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.09.2017 №776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Наказ №776).

 

Відповідними змінами передбачено автоматичне врахування системою Моніторингу інформації, поданої за встановленою формою платниками - сільськогосподарськими товаровиробниками, що внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та/або сільськогосподарськими підприємствами, що на 31 грудня 2016 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року) і мають власну чи орендовану земельну ділянку загальною площею понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року, і у яких за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і керівника та в якій зазначено коди, згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) постачання (виготовлення) встановлених груп товарів.

 

В ході зустрічі жваво обговорювались шляхи наповнення відомостей про об’єкти оподаткування та  основні засоби сільськогосподарських підприємств, що підтверджують транспортування, зберігання продукції.

 

Наостанок очільник наголосив  представникам аграрного бізнесу на необхідність більш ретельного контролю за чітким дотримання порядку заповнення декларації з ПДВ та податкових накладних, що підтверджують право на отримання бюджетної дотації.  Адже через допущені помилки с/г товаровиробники втрачають реальні кошти, які вони могли б отримати у вигляді дотації з бюджету.

Білоцерківська ОДПІ

 

Оновлено «Єдине вікно подання електронної звітності»

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що на офіційному веб-порталі ДФС України оприлюднено доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності «Єдиного вікна подання електронної звітності». При цьому всі персональні налаштування користувача та довідники залишаються незмінними.

 

З переліком змін і доповнень до даної версії та новими формами електронних документів можна ознайомитись на  офіційному веб-порталі ДФС України в рубриці Головна>Електронна звітність ( http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/ ).

Білоцерківська ОДПІ


24.11.2017

Власники елітних автівок Білоцерківського регіону поповнили місцеві бюджети на 7,6 млн. гривень

 

Це на 4,6 млн. гривень, або на 39 відсотків перевищує надходження аналогічного періоду 2016 року.

 

Зокрема, юридичні особи перерахували до місцевих бюджетів регіону майже 6,6 млн. гривень транспортного податку, власники елітних авто-фізичні особи –  майже1 млн. гривень.

 

Слід зазначити, що у 2017 році транспортний податок сплачують власники легкових автомобілів з датою випуску не більше 5 років та вартістю понад 375 мінімальних заробітних плат, тобто 1200000 гривень, незалежно від об'єму двигуна. Ставка транспортного податку у 2017 році становить 25 тис. гривень.   

 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що у разі неотримання фізичною особою повідомлення-рішення, доцільно звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.

 

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Білоцерківська ОДПІ


Паспорт нового зразка (ID-картка) : вносимо у звітність без помилок

 

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу платників на зміни в порядку заповнення  повідомлення про прийняття працівника на роботу та звітів страхувальників (роботодавців) щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта та мають паспорт нового зразка (ID-картка).

 

З січня 2016 року Міграційна служба України розпочала запровадження паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки (ID-картка)

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 745) номер паспорта у вигляді картки містить дев’ять цифр.

 

Державна фіскальна служба разом з Пенсійним фондом України вжили заходів щодо доопрацювання електронних форматів (без збільшення версії) зазначеної звітності в частині забезпечення внесення номеру паспорта із 9 цифр для таких осіб.

 

Зокрема, в Повідомленні про прийняття працівника на роботу та розрахунку форми №1-ДФ вноситься номер паспорта (ID-картка) з 9 цифр, а в звіті ЄСВ номер паспорта вноситься з константою П+9 цифр. Тобто лише в звіті ЄСВ в поле „ Податковий номер (серія та номер паспорта)” вноситься -  П123456789, в решті звітах - 123456789.

Білоцерківська ОДПІ


16.11.2017

 

  167 млн. гривень плати за землю надійшло до місцевої казни Білоцерківського регіону

 

Це на 7,9 млн. гривень або 9,5 % більше, ніж за відповідний період 2016 року. Зокрема, 120 млн. гривень перераховано  юридичними особами та 46,5 млн. гривень -  фізичними особами.

Нагадаємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Звертаємо увагу жителів Білоцерківського регіону на своєчасну сплату своїх податкових зобов’язань. Адже боржників чекають штрафні санкції. При затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Білоцерківська ОДПІ


Послугами Центрів обслуговування платників скористалися майже 315 тисяч громадян

З початку року Центрами обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділень скористались 314,9 тис. платників податків, яким надано 59,1 тис. адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Усього з початку року надано майже 21 тис. таких послуг, що складає  35,2% загальної кількості наданих послуг.

Другими за популярністю є послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. За січень-жовтень надано майже 15 тис. таких послуг.

Не втрачають актуальності послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 4,8 тис., реєстрація платника єдиного податку – 3,5 тис., реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 3,3 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку -   3,1 тис. та інші. 

Нагадуємо, Центри обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ працюють за єдиним стандартом і надають весь комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. З інформацією стосовно діяльності, режиму роботи  Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ можна детально ознайомитись на субсайті територіальних органів  ДФС у Київській області у відповідному банері.

Білоцерківська ОДПІ


Про застосування РРО платниками єдиного податку

 

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що згідно із п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп, у яких обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. Якщо ж у календарному році обсяг доходу перевищить 1 млн. гривень, то застосування РРО для такого платника є обов’язковим.

Застосування РРО платником єдиного податку розпочинається з першого числа місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Водночас, якщо такий платник здійснює розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) винятково у безготівковій формі, РРО він не застосовує

Ці норми не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Такі платники проводять розрахунки готівкою лише через РРО.

Білоцерківська ОДПІ


Набув чинності новий порядок надання узагальнюючих податкових консультацій

 

Білоцерківська ОДПІ повідомляє, що 03.11.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 27.09.2017 № 811 «Про затвердження Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за № 1266/31134.

 

Порядок розроблений відповідно до підпункту 192.1.5 пункту 192.1  статті 192 розділу I та пункту 52.6 статті 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України та визначає процедуру надання Міністерством фінансів України узагальнюючих податкових консультацій.

 

Зокрема, Порядком визначено, що узагальнюючі податкові консультації надаються:

 - за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків;

 - у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

 

Довідково: Узагальнюючі податкові консультації затверджуються наказом Мінфіну України та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінфіну України протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.

 

Узагальнюючі податкові консультації не є нормативно-правовими актами.

 

З текстом Наказу №811 можна ознайомитись у розділі «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua) або в бюлетені «Офіційний вісник України» від 03.11.2017 № 86.

Білоцерківська ОДПІ


13.11.2017

 

Про зміни в структурі Білоцерківської ОДПІ

 

Нещодавно на брифінгу із представниками засобів масової інформації в.о начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко детально зупинився на структурних змінах, проведених в територіальних органах Державної фіскальної служби.

 

Так, з урахуванням змін у Податковому кодексі України, наказом ДФС України від 06.02.2017 №57 «Про внесення Змін до наказу ДФС від 19.10.2016 №875» затверджені нові функції та процедури для структурних підрозділів ГУ та ОДПІ. Крім того, наказом ДФС України від 17.02.2017 №100 «Про внесення змін до наказу ДФС від 25.12.2015 №996» затверджено зміни щодо чисельності працівників територіальних органів ДФС.

 

Згідно із проведеними змінами підрозділи адміністрування податків і зборів з юридичних та фізичних осіб, погашення боргу переведені в структуру ГУ ДФС у Київській області та на сьогодні функціонують як Білоцерківське відділення ГУ ДФС у Київській області.

 

Керівником Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області призначено Козирєва Павла Генріховича.

 

Слід зазначити, що адміністрування податків і зборів з юридичних та фізичних осіб по території обслуговування Кагарлицького, Миронівського та Богуславського районів буде здійснюватись новоствореним  Обухівським відділенням  ГУ ДФС у Київській області.

 

Сервісне обслуговування з надання адміністративних послуг, як зазначив очільник Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко, залишається незмінним і здійснюється, як і раніше, в Центрах обслуговування платників.

Білоцерківська ОДПІ


09.11.2017

 

Понад 288 млн. гривень  єдиного податку сплатили  суб’єкти господарювання Білоцерківського регіону за 10 місяців 2017 року

Це майже на 68 млн. гривень більше минулорічних надходжень. При цьому юридичними особами сплачено 127 млн. гривень, фізичні особи-підприємці поповнили місцеві бюджети на майже 162 млн. гривень.

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленка, спрощену систему оподаткування в переважній більшості використовують фізичні особи-підприємці. Так, кількість фізичних осіб – платників єдиного податку Білоцерківської ОДПІ становить 16531 особа. Це на 847 осіб більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У розрізі відділень інспекції кількість підприємців - «спрощенців» розподіляється наступним чином: Білоцерківська ОДПІ (м. Біла Церква та Білоцерківський район) - 9731 особа; Кагарлицьке відділення - 1109 осіб; Богуславське відділення - 968 осіб;  Миронівське відділення - 940 осіб; Тетіївське відділення - 891 особа; Сквирське відділення - 764 особи; Таращанське відділення - 502 особи; Рокитнянське відділення - 718 осіб; Ставищенське відділення - 512 осіб; Володарське відділення - 396 осіб.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу, щодо кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності. Заява про застосування спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2018 року та розрахунок доходу за попередній календарний рік (крім новозареєстрованих) подається не пізніше ніж за 15 календарних  днів до початку нового року.

Білоцерківська ОДПІ


З початку року надходження до місцевих бюджетів у Білоцерківському регіоні суттєво зросли

Місцеві бюджети Білоцерківського регіону з початку року отримали майже 1,6 млрд. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження склали понад 218 млн. гривень. Зокрема, лише у жовтні 2017 року  надходження склали 70 млн. гривень.

 За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігоря Орленка, домінуючим у формуванні місцевого бюджету протягом 2017 року залишається податок на доходи фізичних осіб. Наразі його надходження склали 975 млн. гривень, що становить 62% загальної суми надходжень. Цей податок є найбільшим за обсягом джерелом наповнення дохідної частини місцевого бюджету, надходження від якого є фінансово вагомими для розвитку місцевої громади та держави в цілому.

 Крім того, суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи – платники єдиного податку поповнили місцеві скарбнички більш як на 288 млн. гривень. Це на 68 млн. гривень перевищує минулорічні надходження. У порівнянні з минулим роком більш як на 8 млн. гривень збільшились надходження з плати за землю і за поточний рік склали майже 167 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ


6.11.2017

У Білоцерківській ОДПІ привітали ветеранів податкової служби

Вже стало доброю традицією наприкінці жовтня вшановувати ветеранів та пенсіонерів податкової служби. З цієї  нагоди до Білоцерківської ОДПІ завітали члени осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів Державної податкової служби України».

 

Зі словами вдячності з нагоди Дня ветеранів та пенсіонерів податкової служби у режимі селекторного зв’язку  звернувся до колишніх колег Олексій Кавилін – керівник фіскальної служби Київської області. „Для людей, які не один рік життя віддали податковій службі, а зараз перебувають на заслуженому відпочинку, наші двері завжди відкриті, і нинішнє керівництво зі свого боку буде робити все можливе для підтримки та допомоги ветеранській організації” , - зазначив  головний податківець  Київщини.

 

В свою чергу, в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко зазначив, що наші сьогоднішні успіхи ґрунтуються на міцному фундаменті напрацювань попередніх поколінь професійних, порядних, патріотичних фахівців. Ветеранами було докладено надзвичайних зусиль, аби податкова, а нині фіскальна служба, була здатна виконувати поставлені державою завдання.

 

Наприкінці урочистостей Ігор Орленко вручив гостям  подарунки  з нагоди свята та побажав усім присутнім здоров’я та довголіття, добробуту і впевненості у майбутньому.

Білоцерківська ОДПІ


25.10.2017

Вимоги щодо застосування РРО приватним підприємцем в господарській одиниці

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що відповідно до п. 4 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані дотримуватись певних вимог. Зокрема:

- зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового (але не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії;

 

-  видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

 

- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;

 

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

 

- друкувати Х-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;

 

- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.

Білоцерківська ОДПІ


Щодо єдиного соціального внеску у разі припинення підприємницької діяльності

 

Білоцерківська ОДПІ повідомляє, що з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця (ч. 8 ст. 4 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»), а, отже,  позбавляється статусу платника єдиного внеску.

 

Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

 

У разі припинення діяльності фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 8 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 №435 із змінами, внесеними наказами від 11.04.2016 №441 та від 07.09.2016 №813).

 

Термін сплати зобов’язань, визначених фізичною особою –підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту. Відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

Білоцерківська ОДПІ


18.10.2017

Казна Білоцерківського регіону отримала майже 235 млн. гривень єдиного податку

Як відзначають фахівці Білоцерківської ОДПІ за 9 місяців 2017 року спостерігається тенденція щодо збільшення надходжень єдиного податку. Так, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року в цілому надходження зросли на 67,2 млн. гривень і склали 234,9 млн. гривень. При цьому платниками 1-3 групи сплачено 174 млн. гривень, суб’єкти господарювання аграрного сектору економіки поповнили місцеві бюджети майже на 61 млн. гривень.

 

Білоцерківська ОДПІ нагадує платникам єдиного податку, що 5 травня 2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 р. № 369, яким внесено зміни до форм податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, затверджених наказом Мінфіну України від 19.06.2015 р. № 578.

 

Згідно з п.46.6 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. 

 

Отже, керуючись нормами ПКУ та з огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, а для платників першої та другої груп – календарний рік, то оновлені форми  декларацій   платники єдиного податку третьої групи використовують з 01.10.2017 р., а платники першої та другої груп для складання звітності за 2017 рік – з 01.01.2018 р.

 

Ознайомитись із оновленими формами податкової декларації платника єдиного податку для фізичних та юридичних осіб можна, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua). 


 Білоцерківська ОДПІ

 

Оновлено довідники податкових пільг

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що Державною фіскальною службою України затверджено нові довідники пільг станом на 01.10.2017 року:

- Довідник №84/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №84/2 інших податкових пільг.

 

У довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток, ПДВ, плати на землю, акцизного податку, місцевих податків та зборів, оподаткування неприбуткових установ і організацій, а також початок та кінець дії пільг.

 

Нагадаємо, що зазначений документ застосовується при заповненні Звіту про суми податкових пільг (додаток до Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233).

 

Детальніше про коди пільг можна дізнатися на веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/.


Білоцерківська ОДПІ

Від бізнесу Білоцерківського регіону до місцевих бюджетів надійшло майже  1,5 млрд. гривень податків

Як проінформував під час брифінгу в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ  Ігор Орленко, це на 322 млн. гривень більше минулорічних надходжень.

 

Загалом, у розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів, найбільше надходжень забезпечено Білоцерківською ОДПІ – понад 571,5 млн. гривень; на другому місці відділення у м. Миронівка – більше 166,7 млн. гривень; третє місце – відділення у м. Кагарлик  – понад 106 млн. гривень.

 

„Першість у наповненні місцевих бюджетів належить податку на доходи фізичних осіб – майже 1 млрд. гривень. Зокрема, тільки у вересні доходи склали  126 млн. гривень”, -  зауважив очільник.

 

Фактичні надходження від плати за землю складають 160 млн. гривень. У порівнянні з минулорічними показниками відбулося зростання сплати на 16 млн. гривень. Надходження з єдиного податку від суб'єктів малого і середнього підприємництва складають майже 235 млн.  гривень, а це на 67 млн. гривень більше, ніж торік.

 

Наостанок Ігор Орленко зазначив, що надходження коштів до місцевих бюджетів регіону сприятимуть підвищенню його соціально-економічного розвитку, рівня зайнятості, зростанню якості послуг, що надаються громадянам, розв’язанню невідкладних соціальних проблем.

Білоцерківська ОДПІ


 

Видача картки платника податків - лідер з надання адміністративних послуг

З початку року фахівцями  Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділень надано понад 55 тис. адміністративних послуг.    

Традиційним лідером є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Зазначену послугу отримали понад 19 тис. громадян.

Друге місце за популярністю займають послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Таких послуг надано понад 14 тисяч.

Замикають трійку лідерів послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Станом на 01.10.2017 року їх надано понад 4 тисячі.

Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій  зазначено дані про суб’єкта, що надає адміністративну послугу; нормативно-правові акти, які регламентують її надання та умови її отримання. Як відзначають відвідувачі Центрів обслуговування платників, це дуже зручно, адже з інформаційної картки можна дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання тієї чи іншої довідки, порядок та спосіб їх подання, термін видачі та варіанти отримання результату (електронною поштою або в паперовому вигляді) тощо.

Білоцерківська ОДПІ


 

Інформація для роботодавців

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» внесено зміни до ч.3 ст.24 КЗпП «Укладання трудового договору». Змінами визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та інформування Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Слід зазначити, що подання повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою не передбачено.

Білоцерківська ОДПІ


 

Власники нерухомого майна – юридичні та фізичні особи впродовж 2017 року сплатили до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону 19 млн. гривень податку на нерухоме майно. Це на 7,5 млн. гривень або на 65% перевищує минулорічні показники.

 

Більшу частину відрахувань забезпечили юридичні особи –  78 відсотків, сплативши майже 15 млн. гривень. Фізичні особи поповнили бюджети на 4 млн. гривень.

 

Податок на нерухомість для фізичних осіб нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлюються рішеннями місцевих рад.

 

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

 

Білоцерківська ОДПІ інформує, що у разі неотримання фізичною особою повідомлення-рішення доцільно звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.

Білоцерківська ОДПІ


Плата за землю: відповідальність фізичної особи  за несвоєчасну сплату

 

Земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

 

Фіскальні органи надсилають (вручають) податкове повідомлення-рішення про внесення податку платникові за місцем його реєстрації. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

У разі якщо платник податків не сплачує суму грошового зобов’язання протягом встановлених строків, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

 

Білоцерківська ОДПІ наголошує, що, разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.

Білоцерківська ОДПІ


Майже 149 тисяч громадян звернулися до Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ з початку року

 

Про це повідомили в управлінні обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. Платникам податків надано понад 19 тисяч адміністративних послуг.

 

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За січень-травень надано понад 8 тисяч таких послуг. Другими за популярністю є послуги з перереєстрації установи (організації) в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. У 2017 році таких послуг надано 1,7 тисяч. Не втрачають актуальності надання витягу з реєстру платників єдиного податку (1,5 тисячі), реєстрація платника єдиного податку (1,4 тисячі), реєстрація книг обліку розрахункових операцій (понад 1,3 тисячі), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку (понад 1,2 тисяч) та інші.

 

Як відзначають фахівці Білоцерківської ОДПІ, створення сприятливого клімату для розвитку підприємництва, надання кваліфікованої консультативної допомоги, налагодження партнерських відносин між фіскальними органами та платниками є одним з пріоритетних завдань в діяльності інспекції та Центрів обслуговування платників, зокрема. В свою чергу, покращення якості надання послуг платникам є однією із запорук ефективного наповнення бюджетів усіх рівнів.

 

Нагадаємо, що Центри обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ працюють з понеділка по четвер з 09-00 до 18-00 години, у п’ятницю з 09-00 до 16-45 години, у суботу – з 09-00 до 13-00 години, неділя – вихідний.

Білоцерківська ОДПІ


Сервіси ДФС України – це зручно:  Електронний кабінет платника податків

 

Найчастіше при проведенні сеансів телефонного зв’язку „гаряча лінія” та практикумів-тренінгів платники податків порушують питання щодо використання в своїй роботі електронних сервісів ДФС України.

 

З метою популяризації спілкування з органами ДФС в режимі он-лайн, Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області розпочинає серію публікацій „Сервіси ДФС України – це зручно”. Розпочнемо із доступу до одного із найпопулярніших електронних сервісів ДФС - Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», яка розміщена на веб-порталі Державної фіскальної служби  http://sfs.gov.ua.

 

Для забезпечення подання звітності в електронному вигляді, крім комп’ютера з відповідною операційною системою Windows та доступу до мережі Інтернет, слід отримати електронні ключі цифрових підписів для фізичної особи – підприємця або посадових осіб юридичної особи.

 

На інформаційному ресурсі www.acskidd.gov.ua Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС України) в розділі «Реєстрація користувачів» вказано пакет документів та зразки для заповнення, які необхідно підготувати та особисто надати до АЦСК ІДД ДФС України з метою отримання послуг електронного цифрового підпису( далі ЕЦП).

 

Після отримання послуг ЕЦП здійснити вхід до «Електронного кабінету платника податків», задавши в адресне поле обраного браузера (можна використовувати web-браузери Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera i Google Chrome) URL-адресу http://kpp.sfs.gov.ua, або по гіперпосиланню «Електронний кабінет платника податків» на офіційному веб-порталі  http://sfs.gov.ua. Після цього на екрані з’явиться головна сторінка сервісу.

 

Для подальшої роботи в «Електронному кабінеті платника податків» користувачу необхідно ознайомитись з Інструкцією по роботі з системою, натиснувши відповідне гіперпосилання на головній сторінці сервісу. Після цього потрібно натиснути на вкладку «Вхід у кабінет платника».

Для формування та подання платниками податкової звітності в електронному вигляді в «Електронному кабінеті платника податків» необхідно в лівому верхньому куті головної сторінки натиснути режим «Звітність».

 

Для створення нового звіту потрібно натиснути вкладку «Створити», обрати необхідний звітний період і шаблон документа з його додатками (будь-який додаток можна додати або видалити під час редагування документа) та натиснути «Створити». Після цього відкриваються обрані форми звітності для введення даних. Звертаємо вашу увагу, що в першу чергу заповнюються додатки документа. Поля декларації, значення яких мають переноситися з додатків, заповняться автоматично, після заповнення відповідних показників додатків. Для виявлення можливих помилок у повністю заповненій декларації потрібно у верхньому меню натиснути кнопку «Перевірити».

 

У верхньому меню в полі «ДПІ» необхідно обрати потрібний орган ДПІ, натиснути на кнопку «Надіслати до ДПІ» та ввести в діалогове вікно особистий ключ та пароль однієї з посадових осіб платника податків та печатки (за наявності). Після підписання документа на екрані з’явиться повідомлення про отримання документа, а в режимі перегляду звітів – поданий звіт з квитанцією №2. Проте, використання даного режиму можливе після укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі.

 

Якщо звітний документ формується в бухгалтерській програмі, для направлення його до ДПІ засобами «Електронного кабінету платника податків» потрібно в режимі «Звітність» натиснути вкладку «Імпорт». Якщо потрібно імпортувати пакет документа або частину пакета, потрібно обрати головний документ (декларацію, звіт) та здійснити імпорт, натиснувши кнопку «ОК». Зімпортований документ (пакет документів) відкривається на екрані.

 

Зокрема, в режимі перегляду звітів подані документи відображаються зеленим кольором, створені і не відправлені до ДПІ, тобто чернетки, - чорним. Створені і не відправлені звіти доступні для редагування. Для перегляду поданої звітності, необхідно курсором виділити окрему форму звіту та натиснути копку «Відкрити». Для перегляду квитанції про прийняття документа потрібно натиснути кнопку «Перегляд квитанції».

 

Наголошуємо, що переваги подання звітності саме в такий спосіб очевидні – економія часу при складанні (адже файл формується автоматично в спеціальній програмі) і при поданні (не потрібно вистоювати чергу і відволікатися на поїздки до органу ДФС). Тим більше ДФС України створені всі умови для платників, значно розширено перелік електронних сервісів.

 

Про додаткові можливості сервісу “Електронний кабінет платника податків» ми розповімо наступного разу.

 

Білоцерківська ОДПІ


Білоцерківська ОДПІ: місцеві скарбниці отримали 1,3 млрд. гривень

 

За 8 місяців поточного року платники податків Білоцерківського регіону сплатили до місцевих бюджетів 1,3 млрд. гривень, що на 285 млн. гривень більше відповідного періоду 2016 року.

 

Загалом, у розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів, найбільш вагомий внесок в  надходженнях забезпечено платниками Білоцерківщини – 511 млн. гривень, Миронівщини – майже 150 млн. гривень, Кагарличчини – 92 млн. гривень та Сквирщини - 86,6  млн. гривень.

 

Решта 460,4 млн. гривень надійшло від платників Таращанщини, Рокитнянщини, Тетіївщини Володарщини, Богуславщини та Ставищенщини.

 

Завдяки збільшенню надходжень до місцевих скарбниць, вирішується низка найактуальніших соціально-економічних проблем, створюються нові робочі місця та збільшується добробут рідного краю. 

Білоцерківська ОДПІ


Податок на доходи з фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів

 

Вагому частку в надходженнях до місцевих бюджетів Білоцерківського краю займає податок з доходів фізичних осіб.

 

З початку 2017 року  платники податків сплатили майже 850 млн. гривень ПДФО. Зазначена сума на 42,6% або на 252 млн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

 

В тому числі активно наповнювали скарбницю міських та селищних бюджетів платники єдиного податку - 214 млн. грн. та платники плати за землю, надходження якого склало 142 млн. грн.

 

Перевиконання показників минулорічного періоду стабільно фіксується протягом кожного місяця. Слід зауважити, що позитивна динаміка надходжень - результат сумлінного оформлення трудових відносин з найманими працівниками – гарантії їх соціальної захищеності, а сплата податку з доходів фізичних осіб – внесок у розвиток місцевої громади.

Білоцерківська ОДПІ


Спрощенці сплатили до бюджету більше 214 млн. гривень

 

За словами в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Ігоря Орленка, саме таку  суму єдиного податку перерахували платники Білоцерківського регіону, які працюють на спрощеній системі оподаткування, впродовж 2017 року. Порівняно з відповідним періодом  2016 роком надходження зросли майже на 65,2 млн. гривень.

 

Переважну більшість сплаченої суми (64,8%) складають надходження від фізичних осіб-підприємців. Від цієї категорії платників бюджет отримав 139,1 млн. гривень, що на 49,2 млн. гривень більше минулорічного показника. Зростання становить 54 відсотка.

 

Від діяльності юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування надійшло 75 млн. гривень. Порівняно з 2016 роком надходження збільшились майже на 16 млн. гривень. Зростання – 27 відсотків.

 

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що для переходу на сплату єдиного податку з IV кварталу 2017 року заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік потрібно подати до 15 вересня.

Білоцерківська ОДПІ


Податковий календар на вересень 2017 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що:

 

8 вересня, п’ятниця

Закінчується строк сплати:

- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2016 р. по 30.06.2017 р.

 

11 вересня, понеділок

Закінчується строк подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за серпень (форма №1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за серпень (форма №2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за серпень (форма №3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за серпень (форма №1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за серпень (форма №1-ОТ).

 

15 вересня, п’ятниця

Закінчується строк подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за серпень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за серпень;

- заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

 

20 вересня, середа

Закінчується строк подання:

- декларації акцизного податку за серпень;

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за серпень;

- податкової декларації з рентної плати за серпень з розрахунком:

   - рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

   - рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

    - податкової декларації з ПДВ за серпень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю. 

 

Закінчується строк сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за серпень (крім гірничих підприємств);

- авансового внеску з єдиного податку на вересень платниками І та ІІ груп.

 

29 вересня, п’ятниця

Закінчується строк сплати:

- акцизного податку за серпень;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за серпень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень;

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за серпень;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за серпень;

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за серпень;

- ПДВ за серпень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Відділ організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


По заблокованих податкових накладних проконсультуйтесь в ЦОП

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що з серпня 2017 року запроваджено надання роз’яснень для платників щодо запровадженням системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

Для отримання відповіді на питання з даної тематики звертайтесь в Центр обслуговування платників за адресою м. Біла Церква, бул Олександрійський, 12.

 

Щоденно (у робочі дні) з понеділка по четвер з 17:00 до 18:00 години, у п'ятницю з 15:45 до 16:45 години фахівці території обслуговування Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області надають інформаційну допомогу платникам Білоцерківського регіону у разі зупинення податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Білоцерківська ОДПІ


Реальність операцій по зупинених податкових накладних підтверджується лише в електронному вигляді

Відповідно до змін внесених наказом Міністерства фінансів України "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567" від 21.07.2017 №654 передбачено подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій по зупинених податкових накладних виключно в електронному вигляді.

 

Змінами також передбачено і додатковий контроль за операціями з нульовою ставкою та тими операціями, які звільнені від оподаткування. Це, у свою чергу, дозволить зупинити подальше використання схем фіктивного кредиту з ПДВ.

 

Відповідний наказ Міністерства фінансів опублікованого в газеті "Урядовий кур’єр" за 12 серпня 2017 року №150.

Білоцерківська ОДПІ


Про електронні сервіси ДФС під час тренінгу на Сквирщині

У Білоцерківській ОДПІ та її відділеннях  створено максимально комфортні умови для подання звітності в електронному вигляді, і це позитивно позначається на розвитку партнерських стосунків з бізнесом. Щотижня  працівниками інспекції проводяться  безоплатні технічні навчання для платників по поданню звітності в режимі он-лайн.

 

Днями такий практикум-тренінг було проведено у Сквирському відділенні Білоцерківської ОДПІ. Платники мали можливість детально ознайомитись з електронними сервісами, які функціонують на офіційному веб-порталі ДФС України, отримали роз’яснення щодо надання Акредитованим центром сертифікації ключів послуг електронного цифрового підпису, користування програмним забезпеченням, формування та подання податкових декларацій та звітності з ЄСВ засобами телекомунікаційного зв’язку. Усім присутнім на практиці було продемонстровано можливості Електронного кабінету платника та принципи його роботи.

 

Подібні заходи користуються неабиякою популярністю у платників, адже в ході їх проведення вони не лише отримують відповіді на найбільш актуальні питання, а й практичну допомогу у використанні того чи іншого сервісу.

Білоцерківська ОДПІ


Надходження з податку на нерухомість від платників Білоцерківського регіону збагатили місцеві скарбниці майже на 15 млн. гривень

Це на 5,3 млн. гривень більше, ніж за січень-липень 2016 року. Юридичними особами сплачено 13,8 млн. гривень. Внесок фізичних осіб складає 1,1 млн. гривень.

 

Зокрема, до місцевого бюджету Білоцерківщини надійшло 8,7 млн. гривень, Миронівщини – 1,5 млн. гривень, Рокитнянщини - 886,9 тис. гривень, Кагарличчини – 815,9 тис. гривень, Богуславщини – 720,8 тис. гривень, Таращанщини – 641,2 тис. гривень, Тетіївщини – 605,7 тис. гривень, Сквирщини – 405,5 тис. гривень, Ставищенщини – 363,6 тис. гривень, Володарщини – 251,6 тис. гривень.

 

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Базою оподаткування податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Ставки встановлюються за рішенням міської, сільської, селищної рад.

Білоцерківська ОДПІ


Зміни в електронному адмініструванні податку на додану вартість

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що 22.07.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 №536. Даною Постановою  внесено зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок №569).

 

Надходження з податку на нерухомість від платників Білоцерківського регіону збагатили місцеві скарбниці майже на 15 млн. гривень

Це на 5,3 млн. гривень більше, ніж за січень-липень 2016 року. Юридичними особами сплачено 13,8 млн. гривень. Внесок фізичних осіб складає 1,1 млн. гривень.

 

Зокрема, до місцевого бюджету Білоцерківщини надійшло 8,7 млн. гривень, Миронівщини – 1,5 млн. гривень, Рокитнянщини - 886,9 тис. гривень, Кагарличчини – 815,9 тис. гривень, Богуславщини – 720,8 тис. гривень, Таращанщини – 641,2 тис. гривень, Тетіївщини – 605,7 тис. гривень, Сквирщини – 405,5 тис. гривень, Ставищенщини – 363,6 тис. гривень, Володарщини – 251,6 тис. гривень.

 

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Базою оподаткування податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Ставки встановлюються за рішенням міської, сільської, селищної рад.

Білоцерківська ОДПІ


Зміни в електронному адмініструванні податку на додану вартість

 

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що 22.07.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 №536. Даною Постановою  внесено зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок №569).

Білоцерківська ОДПІ


Змінами Порядок №569 приведено у відповідність із нормами Податкового кодексу України, що діють з початку 2017 року, зокрема:

- виключено положення, пов’язані з відкриттям додаткових електронних рахунків сільгосппідприємствам, які застосовували спеціальний режим оподаткування ПДВ;

- врегульовано питання перенесення значення реєстраційної суми (∑Накл) платника ПДВ, що реорганізується;

- передбачено можливість сплати до бюджету податкових зобов’язань за уточнюючими розрахунками через електронні рахунки у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

 

Окрім того, визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 25.01.2012 №73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію».

 

Довідково: Постанова №536 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 22.07.2017 №135.

 

- виключено положення, пов’язані з відкриттям додаткових електронних рахунків сільгосппідприємствам, які застосовували спеціальний режим оподаткування ПДВ;

- врегульовано питання перенесення значення реєстраційної суми (∑Накл) платника ПДВ, що реорганізується;

- передбачено можливість сплати до бюджету податкових зобов’язань за уточнюючими розрахунками через електронні рахунки у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

 

Окрім того, визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 25.01.2012 №73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію».

 

Довідково: Постанова №536 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 22.07.2017 №135.

 

Білоцерківська ОДПІ


ПДВ: Дії платника у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників ПДВ, що з квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації  таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (СМ КОР). Система побудована таким чином, щоб реагувати, попереджуючи зловживання недобросовісних платників податків. Вона не лише бачить потенційні порушення, а й унеможливлює безпідставне формування податкового кредиту, навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ.

 

Тому, у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів.

 

Для оперативності радимо повідомлення з додатками  формувати та надсилати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Відповідно пояснення подається у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі - Повідомлення).

 

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб). За результатами розгляду комісією ухвалюватиметься остаточне рішення щодо прийняття накладної або повідомлення суб’єкту господарювання причин її неприйняття.

 

Нагадаємо, що критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованого в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.

Білоцерківська ОДПІ


Майже  мільярд гривень податкових платежів надійшло до місцевих скарбниць  Білоцерківського регіону

 

 До місцевих бюджетів Білоцерківського регіону у I півріччі 2017 року надійшло 941,2 млн. гривень податкових платежів, що на 244,6 млн. гривень більше  ніж у відповідному періоді 2016 року.

 

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага в загальних надходженнях становить 66 відсотків. З початку року цього податку до місцевого бюджету надійшло 618,9 млн. гривень, що більше на 214,9 млн. грн. ніж за відповідний період 2016 року.

 

Наступними за рівнем сплати стали: єдиний податок – 148,4 млн. гривень, якого надійшло на 49,9 млн. гривень більше ніж в І півріччі минулого року, земельний податок – 94,7 млн. гривень, що на 7,3 млн. гривень більше ніж у відповідному періоді минулого року.

 

Надходження екологічного податку за січень-червень поточного року склали 6,5 млн. гривень, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 38 млн. гривень.

 

За користування лісом, надрами й водою суб’єкти господарювання   заплатили до бюджету майже 5,2 млн. гривень. Зокрема, частка рентної плати за використання надр найбільша – 2,3 млн. гривень. За використання лісових ресурсів місцеві бюджети отримали 1,8 млн. гривень та за спеціальне використання води 1,1 млн. гривень.

Білоцерківська ОДПІ


До бюджетів усіх рівнів спрямовано 825,2 мільйонів гривень ПДФО

У першому півріччі 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в Білоцерківській ОДПІ, спрямували до бюджетів усіх рівнів 825,2 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб. Зазначену суму розподілено між бюджетами таким чином: 206,3 млн. гривень надійшло до державного бюджету, а 618,9 млн. гривень – до місцевого бюджету.

 

Від усієї зібраної суми податку 49,5% сплатили жителі, бізнесмени та роботодавці Білої Церкви та Білоцерківського району. Питома вага районних відділень у загальній сумі надходжень податку на доходи фізичних осіб по Білоцерківській ОДПІ складає: Миронівське відділення – 14,3%, Кагарлицьке та Сквирське відділення – майже по 6,3%, Рокитнянське відділення – 4,8%, Богуславське відділення – 4,4%, Тетіївське відділення - 4%, Володарське і Ставищенське відділення – майже по 3,4%.

 

Слід зазначити, що податок на доходи фізичних осіб є бюджетоформуючим для кошиків місцевих бюджетів. Зокрема, по Білоцерківській ОДПІ у загальній сумі податкових надходжень до місцевого бюджету дві третини або 66% належить саме цьому податку. Тож розвиток територіальної громади залежить від податкових внесків кожного її мешканця.

Білоцерківська ОДПІ


З початку року платниками Білоцерківського регіону сплачено майже 1,7 млрд. гривень податків і зборів

Протягом січня-червня 2017 року платниками Білоцерківської ОДПІ та відділень сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 1,7 млрд. гривень, що майже на 459 млн. гривень більше минулорічних надходжень.

 

До загального фонду державного бюджету надійшло 758,3 млн. гривень, в тому числі податку на прибуток  - 103,6 млн. гривень, податку на додану вартість – 369,4 млн. гривень. 

 

До місцевих бюджетів надійшло 941,2 млн. гривень, в тому числі до бюджету Білоцерківщини сплачено 472,5 млн. гривень, Миронівщини – 110,1 млн. гривень, Кагарличчини – 65,8 млн. гривень, Сквирщини – майже 61 млн. гривень, Богуславщини – 45,6 млн. гривень, Рокитнянщини – 43,5 млн. гривень, Тетіївщини – 42,2 млн. гривень, Таращанщини – 36,6 млн. гривень, Ставищенщини – 32,1 млн. гривень та Володарщини – 31,8 млн. гривень.

 

Найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевих скарбничок складає податок на доходи з фізичних осіб – майже 619 млн. гривень, єдиний податок – 148,1 млн. гривень та плата за землю – 94,7 млн. гривень. 

 

Окрім того, за півріччя  2017 року платниками Білоцерківської ОДПІ сплачено до бюджету 761,7 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та майже 59 млн. грн військового збору на підтримку Української армії.

Білоцерківська ОДПІ


Зустріч із ЗМІ : Наповнення бюджетів та затвердження ставок

 

Нещодавно в ході прес-конференції в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко повідомив, що в умовах соціально-економічної нестабільності платники Білоцерківського регіону продовжують виконувати свої зобов’язання зі сплати податків і зборів.

 

Так, за підсумками січня – червня поточного року платниками податків регіону до Зведеного бюджету перераховано майже 1,7 млрд. гривень податків і зборів. Із них до державного бюджету сплачено 758,3 млн. гривень, до місцевого - 941,2 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження до бюджетів склали майже 215 млн. гривень. та  понад 244 млн. гривень відповідно.

 

Як відмітив Ігор Орленко, важливим чинником своєчасного наповнення бюджетів усіх рівнів є терміни прийняття та затвердження ставок податків місцевими органами самоврядування. Зокрема, п. 12.3.4 статті 12 Податкового кодексу України визначено, що рішення про встановлення місцевих податків  та зборів офіційно оприлюднюються відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування.

Білоцерківська ОДПІ


Додаткові надходження до бюджету за рахунок діяльності оперативного управління Білоцерківської ОДПІ склали понад 3.4 млн. гривень

 

Працівниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області за січень-червень поточного року припинено діяльність 2 конвертаційних центрів, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, Київської та інших областей України, з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. Проконвертована сума грошових коштів склала понад 440 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ – 73,4 млн. гривень.

 

Крім того, співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ спільно з оперативним управлінням ГУ ДФС у Київській області протягом І півріччя 2017 року здійснено заходи щодо протидії незаконному обігу підакцизних товарів. За результатами проведених заходів вилучено спирт, паливо-мастильні матеріали та лікеро-горілчані вироби на суму 334,5 тис. гривень.

 

В цілому, за 6 місяців 2017 відшкодовано збитків по кримінальному провадженню в сумі 2 ,7 млн. гривень та забезпечено надходження коштів до державного бюджету по відпрацюванню вигодонабувачів, викритого в минулому році «конвертаційного центру», на суму 778 тис. грн.

Білоцерківська ОДПІ


Внесені зміни до форм податкових декларацій платників спрощеної системи оподаткування

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області доводить до відома платників, що 05.05.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.04.2017 за №478/30346. З метою приведення декларацій платників, які застосовують спрощену систему оподаткування, у відповідність до норм Податкового кодексу України наказом №369 внесені зміни до форм:

 - податкової декларації платника єдиного податку –  фізичної особи – підприємця;

 - податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);

 - податкової декларації платника  єдиного податку четвертої групи.

Звітувати за новими формами декларацій платники-спрощенці повинні з ІІІ кварталу 2017 року.

 

Ознайомитись з вищезазначеним наказом можна у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщено на веб-порталі ДФС України за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua, або в бюлетені «Офіційний вісник України» від 05.05.2017 № 36.

Білоцерківська ОДПІ


З початку року в Білоцерківській ОДПІ реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали  понад 12 тисяч громадян

 

За шість місяців 2017 року в Центрі обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділеннях 12415 громадян отримали реєстраційний номер облікової картки платника податків. Ця послуга є найбільш запитуваною з усіх адміністративних послуг, які надаються в Центрі обслуговування платників. Зокрема, у червні реєстраційний номер отримали 2029 громадян.

 

Варто нагадати, що для того, щоб вперше отримати реєстраційний номер громадянин особисто (або через представника) подає до органу фіскальної служби заяву за формою № 1ДР - Облікову картку фізичної особи – платника податків та пред'являє документ, що посвідчує особу, зокрема, громадяни України – паспорт громадянина України.

 

Для отримання номера облікової картки неповнолітнім дітям достатньо одному із батьків за наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта заповнити зазначену заяву.

 

Якщо громадянин з релігійних чи інших міркувань бажає відмовитись від реєстраційного номера облікової картки платника податків, то про своє рішення він повинен повідомити податковий орган у порядку, передбаченому Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів №779 від 10.12.2013 року. В такому випадку до паспорта громадянина вноситься відповідна відмітка. Такому платнику надається право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Адже право платників на відмову від ідентифікаційного номера збережено у Податковому кодексі України.

Білоцерківська ОДПІ


Податковий календар на липень 2017 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ   ДФС у Київській області повідомляє, що:

10 липня, понеділок   

Закінчується строк подання:

     1. звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за червень (форма №1-РС);

     2. звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за червень (форма №2-РС);

     3. звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за червень (форма №3-РС);

     4.звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за червень (форма №1-ОА);

     5. звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за червень (форма №1-ОТ).

 

17 липня, понеділок 

Закінчується строк подання:

     1. звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за червень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за червень.

 

19 липня, середа  

Закінчується строк сплати:

      1. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за ІІ квартал;

      2. авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб, що здійснюються фізичними особами-підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування.

 

20 липня, четвер 

Закінчується строк подання:

     1. декларації акцизного податку за червень;

     2. податкової декларації з ПДВ за червень платниками,в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

     3. звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за червень;

     4.одаткової декларації  з рентної плати за червень з розрахунком:

       - рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

       - рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

 

Закінчується строк сплати:

     1. авансового внеску з єдиного податку на липень платниками І та ІІ груп;

     2. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за червень (крім гірничих підприємств).

 

28 липня, п’ятниця 

Закінчується строк сплати:

     1. акцизного податку за червень;

     2. податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень;

     3. податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за червень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

     4. військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень;

     5. авансового внеску податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІ квартал;

     6. авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІ квартал;

     7. рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за червень;

     8. рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за червень;

     9. плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за червень;

    10. єдиного податку платниками IV групи за ІІ квартал;

    11. ПДВ за червень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

 

31 липня, понеділок 

Закінчується строк сплати:

     1. податкових зобов’язань, визначених в податковій декларації про майновий стан і доходи, фізичними особами та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами 2016 року.

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Відділ організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


Понад 46 млн. гривень військового збору – від Білоцерківського регіону

 

Військовий збір – це внесок кожного працюючого українця на підтримку та реформу збройних сил нашої держави, для поліпшення фінансування армії. В Україні військовий збір справляється із доходів, які відповідно до податкового законодавства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зокрема, до таких доходів належать заробітна плата, подарунки, спадщина (крім об’єктів спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення), виграші в лотерею, плата за надання майна в оренду та інші.

 

В кінці 2014 року Верховна Рада України  вирішила зробити цей податок фактично безстроковим, продовживши його дію до кінця реформування збройних сил України. Зрозуміло, ніхто не знає, наскільки довгою може бути ця реформа.

 

За січень - травень 2017 року завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати надходження до  державного бюджету з військового збору склали 46,3 млн. гривень, які у порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшились на 9,2 млн. гривень або 25% (у 2016 році надійшло  37,1 млн. гривень).

Білоцерківська ОДПІ


Учасники АТО звільняються від сплати земельного податку

Незважаючи на існуючі пільги та гарантії для учасників АТО, найбільшою популярністю користується право на виділення земельної ділянки у власність. Це й не дивно, враховуючи те, що з усіх варіантів отримання такою собою «компенсації» за витрачені час та здоров’я під час захисту Батьківщини, цей варіант можна розглядати як найбільш вартісний.

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

 

Водночас згідно з п.п. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Кодексу від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями (далі – Закон 3551-ХІІ).

 

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону 3551-ХІІ).

 

При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 Кодексу).

 

До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

 

Для звільнення від сплати земельного податку, особа яка   має  підстави для отримання пільг, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій». І,  безумовно, першочергове завдання контролюючого органу -  забезпечити усіляку підтримку і допомогу учасникам АТО та членам їх сімей, які звертаються за допомогою. 

Білоцерківська ОДПІ


Майже 149 тисяч громадян звернулися до Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ з початку року

Про це повідомили в управлінні обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. Платникам податків надано понад 19 тисяч адміністративних послуг.

 

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За січень-травень надано понад 8 тисяч таких послуг. Другими за популярністю є послуги з перереєстрації установи (організації) в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. У 2017 році таких послуг надано 1,7 тисяч. Не втрачають актуальності надання витягу з реєстру платників єдиного податку (1,5 тисячі), реєстрація платника єдиного податку (1,4 тисячі), реєстрація книг обліку розрахункових операцій (понад 1,3 тисячі), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку (понад 1,2 тисяч) та інші.

 

Як відзначають фахівці Білоцерківської ОДПІ, створення сприятливого клімату для розвитку підприємництва, надання кваліфікованої консультативної допомоги, налагодження партнерських відносин між фіскальними органами та платниками є одним з пріоритетних завдань в діяльності інспекції та Центрів обслуговування платників, зокрема. В свою чергу, покращення якості надання послуг платникам є однією із запорук ефективного наповнення бюджетів усіх рівнів.

 

Нагадаємо, що Центри обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ працюють з понеділка по четвер з 09-00 до 18-00 години, у п’ятницю з 09-00 до 16-45 години, у суботу – з 09-00 до 13-00 години, неділя – вихідний.

 

Білоцерківська ОДПІ


Сервіси ДФС України – це зручно:  Електронний кабінет платника податків

 

Найчастіше при проведенні сеансів телефонного зв’язку „гаряча лінія” та практикумів-тренінгів платники податків порушують питання щодо використання в своїй роботі електронних сервісів ДФС України.

 

З метою популяризації спілкування з органами ДФС в режимі он-лайн, Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області розпочинає серію публікацій „Сервіси ДФС України – це зручно”. Розпочнемо із доступу до одного із найпопулярніших електронних сервісів ДФС - Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», яка розміщена на веб-порталі Державної фіскальної служби  http://sfs.gov.ua.

 

Для забезпечення подання звітності в електронному вигляді, крім комп’ютера з відповідною операційною системою Windows та доступу до мережі Інтернет, слід отримати електронні ключі цифрових підписів для фізичної особи – підприємця або посадових осіб юридичної особи.

 

На інформаційному ресурсі www.acskidd.gov.ua Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС України) в розділі «Реєстрація користувачів» вказано пакет документів та зразки для заповнення, які необхідно підготувати та особисто надати до АЦСК ІДД ДФС України з метою отримання послуг електронного цифрового підпису( далі ЕЦП).

 

Після отримання послуг ЕЦП здійснити вхід до «Електронного кабінету платника податків», задавши в адресне поле обраного браузера (можна використовувати web-браузери Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera i Google Chrome) URL-адресу http://kpp.sfs.gov.ua, або по гіперпосиланню «Електронний кабінет платника податків» на офіційному веб-порталі  http://sfs.gov.ua. Після цього на екрані з’явиться головна сторінка сервісу.

 

Для подальшої роботи в «Електронному кабінеті платника податків» користувачу необхідно ознайомитись з Інструкцією по роботі з системою, натиснувши відповідне гіперпосилання на головній сторінці сервісу. Після цього потрібно натиснути на вкладку «Вхід у кабінет платника».

 

Для формування та подання платниками податкової звітності в електронному вигляді в «Електронному кабінеті платника податків» необхідно в лівому верхньому куті головної сторінки натиснути режим «Звітність».

 

Для створення нового звіту потрібно натиснути вкладку «Створити», обрати необхідний звітний період і шаблон документа з його додатками (будь-який додаток можна додати або видалити під час редагування документа) та натиснути «Створити». Після цього відкриваються обрані форми звітності для введення даних. Звертаємо вашу увагу, що в першу чергу заповнюються додатки документа. Поля декларації, значення яких мають переноситися з додатків, заповняться автоматично, після заповнення відповідних показників додатків. Для виявлення можливих помилок у повністю заповненій декларації потрібно у верхньому меню натиснути кнопку «Перевірити».

 

У верхньому меню в полі «ДПІ» необхідно обрати потрібний орган ДПІ, натиснути на кнопку «Надіслати до ДПІ» та ввести в діалогове вікно особистий ключ та пароль однієї з посадових осіб платника податків та печатки (за наявності). Після підписання документа на екрані з’явиться повідомлення про отримання документа, а в режимі перегляду звітів – поданий звіт з квитанцією №2. Проте, використання даного режиму можливе після укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі.

 

Якщо звітний документ формується в бухгалтерській програмі, для направлення його до ДПІ засобами «Електронного кабінету платника податків» потрібно в режимі «Звітність» натиснути вкладку «Імпорт». Якщо потрібно імпортувати пакет документа або частину пакета, потрібно обрати головний документ (декларацію, звіт) та здійснити імпорт, натиснувши кнопку «ОК». Зімпортований документ (пакет документів) відкривається на екрані.

 

Зокрема, в режимі перегляду звітів подані документи відображаються зеленим кольором, створені і не відправлені до ДПІ, тобто чернетки, - чорним. Створені і не відправлені звіти доступні для редагування. Для перегляду поданої звітності, необхідно курсором виділити окрему форму звіту та натиснути копку «Відкрити». Для перегляду квитанції про прийняття документа потрібно натиснути кнопку «Перегляд квитанції».

 

Наголошуємо, що переваги подання звітності саме в такий спосіб очевидні – економія часу при складанні (адже файл формується автоматично в спеціальній програмі) і при поданні (не потрібно вистоювати чергу і відволікатися на поїздки до органу ДФС). Тим більше ДФС України створені всі умови для платників, значно розширено перелік електронних сервісів.

 

Про додаткові можливості сервісу “Електронний кабінет платника податків» ми розповімо наступного разу.

Білоцерківська ОДПІ


Податковий календар на червень 2017 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ   ДФС у Київській області повідомляє, що:

9 червня, п’ятниця   

Закінчується строк подання:

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за травень (форма №1-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за травень (форма №2-РС);
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за травень (форма №3-РС);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за травень (форма №1-ОА);
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за травень (форма №1-ОТ).

 

15 червня, четвер 

Закінчується строк подання:

  • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за травень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за травень;
  • заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

 

20 червня, вівторок  

Закінчується строк подання:

  • декларації акцизного податку за травень;
  • заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІІ кварталу;
  •  податкової декларації з ПДВ за травень платниками,  в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за травень;
  • податкової декларації  з рентної плати за травень з розрахунком:
    • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
    • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

 

Закінчується строк сплати:

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за травень (крім гірничих підприємств);
  • авансового внеску з єдиного податку на червень платниками І та ІІ груп.

 

30 червня, п’ятниця 

Закінчується строк сплати:

  • акцизного податку за травень;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень;
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за травень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень;
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за травень;
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за травень;
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень;
  • ПДВ за травень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

 

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Відділ організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


Лише місяць залишився до закінчення формування нового реєстру неприбуткових організацій

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 1 липня 2017 року закінчується термін формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З метою включення до нового Реєстру неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими п. 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та надати копії документів контролюючому органу за місцем основної реєстрації .

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року № 195 встановлено, що неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після 1 липня 2017 року, а релігійні організації – після 1 січня 2018 року.

Білоцерківська ОДПІ


Зарплата в «конвертах»- актуальна тема сьогодення

 

Питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня були і залишаються найважливішими напрямами роботи фіскальної служби, адже, працюючи легально, працівники отримують не тільки заробітну плату, а й соціальні гарантії.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок (ЄВ).

Як свідчить практика, багато роботодавців малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Якщо працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує із його зарплати ЄВ, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника.

Білоцерківська ОДПІ наголошує, що кожен працюючий громадянин має стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин, інакше це сприятиме розвиткові тіньових схем ухилення від сплати роботодавцями податків, і в результаті – відсутність  стабільних надходжень до бюджету та соціальна незахищеність  працівників.

Білоцерківська ОДПІ


 

Порядок оподаткування спадщини змінено

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 25 березня 2017 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини ”.

Так, спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування, а саме: встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба, дід та онуки).

Спадкоємці першого і другого ступенів також звільняються від необхідності проведення оцінки успадкованих об’єктів спадщини для цілей оподаткування. При цьому для всіх інших спадкоємців податок залишається у розмірі 5 відсотків.

Доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18 відсотків.

З оновленим текстом Кодексу можна ознайомитись, скориставшись розділом “Нормативні та інформаційні документи” Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу за посиланням http://zir.sfs.gov.ua.

Білоцерківська ОДПІ


596 млн. гривень надходжень до місцевих скарбниць засвідчує прагнення краян розвивати власну справу

 

За чотири місяці поточного року платниками Білоцерківського регіону – юридичними та фізичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, сплачено до місцевих бюджетів відповідних територій 109,3 млн. гривень єдиного податку. У порівнянні з минулим роком надходження цього податку збільшились на 48 млн. гривень. Зокрема, фізичними особами сплачено 67,9 млн. гривень, юридичними особами – 11,8 млн. гривень.

На сьогодні на спрощеній системі оподаткування перебуває 18187 суб’єктів господарювання, а це  51% загальної кількості платників, які знаходяться на обліку в інспекції (із них юридичних осіб - 1687,  фізичних осіб – 16500) . Так, з 16500 фізичних осіб – підприємців –«спрощенців» І групу використовують 4059 платників, ІІ групу – 7959, ІІІ групу – 4482 платників.

Позитивна динаміка сплати єдиного податку до місцевих скарбниць засвідчує прагнення краян розвивати власну справу і сумлінно платити податки.

Білоцерківська ОДПІ


Затверджено нову форму податкової декларації з плати за землю

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області інформує, що завдяки ефективним заходам з детінізації економіки фіксується стабільна тенденція зростання сплати податків і зборів до бюджетів всіх рівнів. Зокрема, протягом першого кварталу 2017 року в регіоні зібрано 46 млн. гривень плати за землю, що на 9 відсотків більше проти аналогічного показника минулого року.

Додатково повідомляємо, що 21 березня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23 січня 2017 року № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)»( опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21 березня 2017 року № 23), який вніс зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Зокрема, наказом передбачено відображення в декларації:

- не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;

- площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;

- нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.

Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.

Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), які діяли до такого визначення.

Білоцерківська ОДПІ

 


На Білоцерківщині  зібрано майже 209 млн. гривень  ПДВ

 

Упродовж трьох місяців цього року платники податків, які перебувають на обліку в Білоцерківській ОДПІ, сплатили майже 209 млн. гривень податку на додану вартість, що на 101 млн. гривень, або на 93 відсотка більше, ніж торік.

 Позитивна динаміка безпосередньо пов'язана із запровадженням електронної системи адміністрування ПДВ, яка дала можливість відповідальному бізнесу подавати звіти до ДФС у режимі on-line,  а податківцям – своєчасно виявляти  потенційні ризики та протидіяти спробам  мінімізації податкових зобов’язань якомога швидше. Як наслідок, шляхом підвищення ефективності контролю за операціями з ПДВ з боку фахівців ДФС конкурентні умови для сумлінного бізнесу стають більш сприятливими. Тим часом, держбюджет отримує суттєво більше надходжень.  Електронна система адміністрування ПДВ дає можливість  розгорнутого аналізу діяльності платників податків у розрізі їх взаємовідносин з контрагентами. Це  сучасний сервіс, який допомагає забезпечити якісний податковий супровід сумлінного бізнесу та завжди мати аргументи для спілкування з тими, хто формує сумнівний податковий кредит.

Білоцерківська ОДПІ


    У новій формі Заяви виключено відомості щодо:

- найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;

- місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання);

- контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб);

- кількості працюючих тощо.

 

    Новою формою Заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність управителів майна. Додаток до Заяви до контролюючих органів не подається.

Білоцерківська ОДПІ


Надаєте репетиторські послуги – задекларуйте  доходи!

 

    Піклуючись про майбутнє своєї дитини, батьки, безсумнівно, хочуть для неї найкращого. А тому, щоб гідно підготуватися до ЗНО, звертаються за послугами до репетиторів.

 

    На сьогодні репетиторство – це та сфера, яку досить важко контролювати і ні для кого не секрет, що для вчителів надання репетиторських послуг є додатковим джерелом доходу. А тому залишається лише сподіватися на порядність таких громадян.

 

    Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу). 

 

    Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області запрошує громадян зазначеної категорії задекларувати свої доходи до 3 травня 2017 року.  Відтепер це можна зробити і в електронному вигляді. Достатньо лише отримати електронний ключ та мати та відповідне програмне забезпечення.

 

     Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в річній податковій декларації, такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2017 року. Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

 

    Тож чекаємо на декларантів у Центрі обслуговування платників податків. за місцем свого проживання, де можна отримати безкоштовну консультацію щодо порядку заповнення декларацій та практичну допомогу при її заповненні.

Білоцерківська ОДПІ


Надаєте репетиторські послуги – задекларуйте  доходи!

 

    Піклуючись про майбутнє своєї дитини, батьки, безсумнівно, хочуть для неї найкращого. А тому, щоб гідно підготуватися до ЗНО, звертаються за послугами до репетиторів.

 

    На сьогодні репетиторство – це та сфера, яку досить важко контролювати і ні для кого не секрет, що для вчителів надання репетиторських послуг є додатковим джерелом доходу. А тому залишається лише сподіватися на порядність таких громадян.

 

    Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу). 

 

    Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області запрошує громадян зазначеної категорії задекларувати свої доходи до 3 травня 2017 року.  Відтепер це можна зробити і в електронному вигляді. Достатньо лише отримати електронний ключ та мати та відповідне програмне забезпечення.

 

     Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в річній податковій декларації, такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2017 року. Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

 

    Тож чекаємо на декларантів у Центрі обслуговування платників податків. за місцем свого проживання, де можна отримати безкоштовну консультацію щодо порядку заповнення декларацій та практичну допомогу при її заповненні.

Білоцерківська ОДПІ


Платниками Білоцерківського регіону сплачено понад 16 мільйонів гривень військового збору

 

    Упродовж січня-лютого 2017 року платники податків, які перебувають на обліку у Білоцерківській ОДПІ, (це платники Білої Церкви, Богуслава, Володарки, Кагарлика, Миронівки, Рокитного, Сквири, Ставища, Таращі та Тетієва) перерахували для підтримки української армії 16,75 млн. гривень військового збору. Це на 2,65 млн. гривень більше, ніж було сплачено за аналогічний період минулого року. Зокрема, суб’єкти господарювання Білоцерківщини сплатили 8,5 млн. гривень, Кагарлика, Миронівки, Сквири, Рокитного –понад 1 млн. гривень з кожного регіону, Тетієва – 836 тис. гривень.

 

    Нагадуємо, що військовий збір сплачують податкові агенти - юридичні та фізичні особи за ставкою 1,5% із всіх доходів фізичних осіб, які оподатковуються податком на доходи, та підприємці (за винятком тих, що обрали спрощену систему оподаткування).

Білоцерківська ОДПІ


Понад 148 млн. гривень єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів платники Білоцерківського регіону

 

    За І півріччя  2017 року від платників Білоцерківської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, надійшло 148,4 млн. гривень єдиного податку. Це майже на 50 млн. гривень більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

 

   Аналізуючи перерахування, слід відмітити, що суттєві надходження отримані від фізичних осіб – підприємців, а саме – 96,3 млн. гривень. Решта сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками – 35,2 млн. гривень та  юридичними особами – спрощенцями  - 16,9 млн. гривень.

 

   Єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарювання безпосередньо до місцевих бюджетів. Відповідно, своєчасна сплата у повному обсязі платниками податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, – це стале забезпечення потреб у функціонуванні та розвитку місцевих громад.

Білоцерківська ОДПІ


Що нового у податковому  законодавстві?

 

    Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області доводить до відома платників, що з 1 липня 2017 року вступили в дію такі норми Податкового кодексу (далі – ПК):

 

    1. реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, РК, ЄРПН) може бути зупинена у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для її зупинення (далі – критерії) (п. 201.16 ПК). Критерії та вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття такого рішення, затверджено наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 567. Підстави для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації визначено постановою КМУ від 29.03.17 р. № 190, а порядок роботи цієї комісії – наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 566. Крім того, на сайті ДФС (http://sfs.gov.ua) оприлюднено для обговорення до 21 липня проект постанови КМУ про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН;

 

    2. ПН та/або РК, складені та зареєстровані в ЄРПН після 1 липня 2017 року платником податку, який постачає товари/послуги, є для покупця достатньою підставою для включення сум ПДВ до складу податкового кредиту без будь-якого додаткового підтвердження (абзац третій п. 201.10 ПК);

 

    3. виключено абзац двадцять п’ятий п. 201.10 ПК, згідно з яким ПН з помилками в реквізитах, визначених п. 201.1 (крім коду товару за УКТЗЕД), що не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту. Зауважимо, що з огляду на зміст абзаців третього та одинадцятого п. 201.10 ПК таке виключення не вплине негативно на платників ПДВ;

 

    4. неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність з нормами п. 133.4 ПК, після 1 липня виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій (пп. 35 підрозд. 4 розд. ХХ ПК).

Білоцерківська ОДПІ


Фізична особа, яка переобладнала автомобіль на газ, має право на податкову знижку

 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області нагадує, що  фізичним особам, які переобладнали транспортний засіб та використовують біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) та хочуть скористатися правом на податкову знижку, слід подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

 

Звертаємо увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ).

 

Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік – 29 грудня 2017 року. Декларацію про майновий стан і доходи платники податку подають до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації). Право на отримання податкової знижки у 2017 році щодо витрат, понесених у 2016 році, на наступний рік не переноситься.

 

Довідкову інформацію можна отримати за телефоном 39-11-71 або  в Центрах обслуговування платників за місцем проживання. Адреси Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області: м. Біла Церква,  бул. Олександрійський, 12; м. Богуслав, вул. Будівельна, 1 смт. Володарка, вул. Кооперативна, 13, м. Кагарлик, пл. Незалежності, 1 м. Миронівка,  вул. Соборності, 52 смт. Рокитне,  вул. Радянська,2 м. Сквира,  вул. Богачевського, 20 смт. Ставище,  вул. Генерала Кравченка,1 м. Тараща,  вул. Шевченка, 28 м. Тетіїв,  вул. Цвіткова, 22. Графік роботи Центрів обслуговування платників: понеділок – четвер: з 9 год.00 хв. до 18 год. 00 хв., п’ятниця: з 9 год.00 хв. до 16 год. 45 хв., перерва: з 13 год.00 хв. до 13 год. 45 хв., субота: з 9 год.00 хв. до 13 год. 00 хв., неділя – вихідний.

Білоцерківська ОДПІ


Податок на прибуток: за перше півріччя 2017 року звітуємо по-новому

 

За підсумками першого півріччя 2017 року подавати декларацію з податку на прибуток повинні платники, які:

 

- за минулий, 2016 рік, мали дохід понад 20 млн. гривень;

 

- ліквідуються в ІІ кварталі 2017 року;

 

- з ІІІ кварталу перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;

 

- є платниками єдиного податку 3 групи — юридичними особами та виплачують дивіденди засновникам — юридичним особам і сплачують авансові внески з податку на прибуток.

 

Подати декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2017 року необхідно не пізніше 9 серпня 2017 року, а сплатити податок на прибуток за перше півріччя — не пізніше 18 серпня 2017 року. Так, станом на 01.07.2017 року від платників Білоцерківської ОДПІ надійшло 103,6 млн. гривень податку на прибуток. Це  на 7 млн. гривень більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

 

Окрім цього, 9 червня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 28.04.2017 р. № 467, яким було внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток. Платникам податку на прибуток, які звітують щокварталу за звітний (податковий) період - півріччя поточного року, ДФСУ в листі від 30.06.2017 р. № 16989/7/99-99-15-02-01-17 рекомендовано подавати податкову декларацію за оновленою формою.

Білоцерківська ОДПІ


Податковий календар на серпень 2017 року

Білоцерківська ОДПІ ГУ   ДФС у Київській області повідомляє, що:

 

9 серпня, середа   

Закінчується строк подання:

звіту про суми податкових пільг за ІІ квартал;

податкової декларації з податку на прибуток підприємств за півріччя платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за ІІ квартал;

розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності за ІІ квартал платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які перейшли з ІІ кварталу зі спрощеної системи оподаткування на загальну або вперше зареєстровані у ІІ кварталі;

податкової декларації з ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за ІІ квартал;

звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за липень (форма №1-РС);

звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за липень (форма №2-РС);

звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за липень (форма №3-РС);

звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за липень (форма №1-ОА);

звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за липень (форма №1-ОТ);

податкової декларації платника єдиного податку – юридичної та фізичної особи – підприємця платниками ІІІ групи за півріччя;

податкової декларації  рентної плати з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за ІІ квартал;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІ квартал;

- рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал;

- податкової декларації екологічного податку за ІІ квартал;

- податкової декларації туристичного збору за півріччя;

- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за півріччя;

- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб,і сум утриманого з них податку за ІІ квартал (форма № 1ДФ).

 

15 серпня, вівторок 

Закінчується строк подання:

звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за липень (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за липень.

 

18 серпня, п’ятниця  

Закінчується строк сплати:

податку на прибуток підприємств за ІІ квартал;

частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за ІІ квартал;

ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за ІІ квартал;

авансового внеску з єдиного податку на серпень платниками І та ІІ групи;

єдиного податку платниками третьої групи за ІІ квартал;

рентної плати за спеціальне використаннялісових ресурсів за ІІ квартал;

рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал;

рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за ІІ квартал;

екологічного податку за ІІ квартал;

туристичного збору за ІІ квартал;

збору за місця для паркування транспортних засобівза ІІ квартал;

єдиного податку платниками юридичними особами та фізичними особами-підприємцями третьої групи за ІІ квартал.

 

21 серпня, понеділок 

Закінчується строк подання:

декларації акцизного податку за липень;

звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за липень;

податкової декларації  з рентної плати з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за липень;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за липень;

- податкової декларації з ПДВ за липень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

 

Закінчується строк сплати:

єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за липень (крім гірничих підприємств).

 

29 серпня, вівторок 

Закінчується строк подання:

податкової декларації з податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2016 р. по 30.06.2017 р.

 

Закінчується строк сплати:

плати за землю фізичними особами за липень;

податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними особами.

 

30 серпня, середа 

Закінчується строк сплати:

акцизного податку за липень;

податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень;

податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за липень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень;

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за липень;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за липень;

плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за липень;

ПДВ за липень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

 

За довідками звертатись в Центр обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ (бульвар  Олександрійський, 12) або за телефоном 39-11-71

Відділ організації роботи

Білоцерківської ОДПІ


Переваги запровадження електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ  – тема прес-конференції у Білоцерківській ОДПІ

 

На прес-конференції, що відбулась нещодавно в Білоцерківській ОДПІ, в.о. начальника Ігор Орленко розповів про запровадження системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

Зокрема, він звернув увагу платників ПДВ на те, що перехідний період, протягом якого процедура, визначена п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, здійснювалася без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, закінчився 01.07.2017 року. На сьогодні автоматизована система моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків працює в повноцінному режимі. Тобто, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена при відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, встановлених відповідно до п.74.2 ст.74 ПКУ.

 

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та вичерпний перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до яких здійснюється можливе зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. 

 

Ігор Орленко відзначив, що функціонування системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ сприятиме детінізації економіки, створенню рівних конкурентних умов діяльності для суб’єктів господарювання, збільшенню надходжень до бюджету.

Білоцерківська ОДПІ

 


Опубліковано: 24 вересня 2018 року
Поділитися