Зміни в субсидіях з травня 2018 года

14 травня 2018 року, 0:00
Поділитися

З 1 травня постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та передбачено призначення субсидії на наступний неопалювальний сезон лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям осіб.


Призначення житлової субсидії здійснюєтьсялише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

-  у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домо-господарства є особи, що досягли 18-річного віку,і у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ;

-  внутрішньо переміщені особи;

-  особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

-  особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

-  особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;

-  особи, в складі сім’ї яких відбулися зміни протягом останнього року;

-  особи, які оформлюють житлову субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.


Також пунктом 6 Положення визначені умови, за яких житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

 

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 м2 для квартири і 200 м2 для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

 

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда).

 

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді: у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

 

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

 

5) отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує
20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

 

6) отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

 

За таких умов субсидія може бути призначена за рішенням комісії, крім випадку, коли  загальна площа житлового приміщення перевищує 120 м2 для квартири і 200 м2 для індивідуального будинку.

 

Звертаємо увагу, що змінені  терміни, на які призначається субсидія. Так, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (по вересень включно) або опалювальний (по квітень включно), а на наступний період – без звернення громадян, за виключенням окремих категорій отримувачів.

 

Таким чином, призначення субсидії здійснюється двічі на рік. З 1 травня 2018 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначаються до вересня 2018 року включно. Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

 

Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III-IV квартали попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.

     


Важливим є те, що враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою. Поняття сім’ї розтлумачує Сімейний кодекс, стаття 3.

 

Переглянуто розмір доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:

- однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;

- двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи;

- трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.

 

Постаново введено обов’язок громадян, яким призначено субсидії, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

 

Розширено повноваження комісії та визначено випадки, за якими може бути призначено (відмовлено) в субсидії.  Рішення комісії приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та інших документів.

 

Припинення надання раніше призначеної житлової субсидії здійснюється за рішенням комісії за поданням управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг.

 

Внесеними змінами скасовано норму площі житла у розмірі 75 м2 для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

 

Зокрема, переглянуто соціальні нормативи використання:

- електричної енергії для індивідуального опалення: з 51 кВтг до 30 кВтг на 1м2опалювальної площі на місяць в опалювальний період;

- природного газу для індивідуального опалення: з 5,0 м3 до 4,5 м3 на 1м2 опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

 

Також нагадуємо, що отримати консультацію та відповіді на Ваші запитання Ви можете в місцях прийому документів для призначення субсидій , а саме:

- в «єдиній приймальні громадян» управління соціального  захисту населення Білоцерківської міської ради за адресою: м. Біла Церква, пров. Ковальський, буд.14 (дні та години прийому: понеділок-п’ятниця з 8.30 год.до 17.00 год.);

- в приймально-консультаційних пунктах, розташованих в житлово-експлуатаційних конторах міста Біла Церква за адресами:

- вул. Підвальна, 28 (приміщення КПБМР «Житлово-експлуатаційна контора № 1», дні та години прийому: понеділок, середа, п’ятниця з 8.00 год. до 17.00 год.);

- вул. Леваневського, 34 (приміщення КПБМР «Житлово-експлуатаційна контора № 7» дні та години прийому: понеділок, середа, п’ятниця з 8.00 год.до 17.00 год.).

або за телефонами 5-33-25, 5-85-34.