16.12'20 | Протокол засідання «круглого столу» з обговорення проєкту рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на ритуальні послуги»

Регуляторна діяльність
№ --
Від: 16 грудня 2020 року
герб

БІЛОЦЕРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Протокол

 

засідання «круглого столу» з обговорення проєкту рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на ритуальні послуги»

м. Біла Церква                             14.12.2020 року

Білоцерківська міська рада

Мала зала 11:00

Присутні:


1. Новогребельська Інна Володимирівна – заступник міського голови.

2. Кравець Анатолій Васильович –заступник міського голови.

3. Земецька Юлія Юріївна – начальник управління економіки Білоцерківської міської ради.

4. Шаповал Олена Миколаївна – начальник відділу з питань розвитку підприємництва та інвестицій.

5. Романчук Вікторія Михайлівна – головний спеціаліст відділу з питань розвитку підприємництва та інвестицій.

6. Височанська Тетяна Володимирівна – спеціаліст відділу інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю Білоцерківської міської ради.

7. Савченко Олег Іванович – директор департаменту житлово-комунального господарства  Білоцерківської міської ради.

8. Мельник Людмила Володимирівна – заступник начальника управління житлово-комунального господарства з економічних питань Білоцерківської міської ради.

9. Король Андрій Петрович - член постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, транспорту і зв’язку, торгівлі, туризму, послуг і розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації, розвитку агропромислового комплексу.

10. Ореховський Олександр Петрович – голова міської організації профспілки працівників житлово-комунального господарства

11. Велігорська Тетяна Олександрівна – начальник  управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради.

12. Хміль Олександр Миколайович - представник громадської організації «Всеукраїнського об’єднання захисту Конституційних прав і свобод громадян України «ПРАВОЗАХИСТ».

13. Гутівська Лариса Вікторівна – заступник начальника по фінансах КП БМР «Спецкомбінат».

14. Бринюк Геннадій Володимирович – голова профкому КП БМР «Спецкомбінат».

15. Данюк Лідія Валентинівна –  бухгалтер  КП БМР «Спецкомбінат».


Головуючий на засіданні «круглого столу» - Новогребельська І.В.

Секретар – Данюк Л.В.

Порядок денний:

1. Обговорення проєкту рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на ритуальні послуги».


Слухали:

Новогребельську І.В., яка довела до відома присутнім, що підготовлений проєкт рішення «Про тарифи на ритуальні послуги» пройшов усі процедури відповідно до діючого законодавства, а саме:

- включення до плану діяльності виконавчого комітету Білоцерківської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік, згідно рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 8 вересня 2020 р. №535 «Про внесення змін в додаток до рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 26 листопада 2019 року №829 «Про план діяльності виконавчого комітету Білоцерківської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік». Дане рішення опубліковано на офіційному вебсайті міської ради;

- повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на ритуальні послуги» опубліковано в газеті «Замкова гора» від 13 листопада 2020 року №87-88;

- проєкт  рішення та аналіз регуляторного впливу до проєкту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на ритуальні послуги» опубліковано на офіційному вебсайті міської ради www.bc-rada.gov.ua 13.11.2020 року в розділі «Актуально»;

Вона повідомила, що засідання «круглого столу» відбувається на виконання ст. 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11 вересня 2003 р. №1160-IV зі змінами, а саме щодо проведення відкритих обговорень за участю представників громадськості питань, пов’язаних з регуляторною діяльністю.

Оголосила основні тезиси аналізу регуляторного впливу до проєкту регуляторного акта рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на ритуальні послуги», а саме, що КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» на даний час користується тарифами на надання ритуальних послуг, що складають мінімальний перелік послуг необхідних для поховання померлого, які затверджені рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №810 від 18.12.2018 р.

Головним чинником перегляду тарифів на ритуальні послуги є підвищення мінімальної заробітної плати з 4 173 грн., яка діяла з січня 2019 року згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» до 6 000 грн. згідно Проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», збільшення становить 43,8 %.

В тарифах на ритуальні послуги, що надані в проєкті рішення на 2021 рік, збільшились витрати на енергоносії та матеріали у порівнянні з витратами в діючих тарифах, а саме:

- електроенергія на 31,8 %;

- вода на 43,7 %;

- дрова на 62,5 %;

- охорона на 54,2 %;

 а також збільшення сум податків.

Існуюча вартість послуг не буде відшкодовувати реальних витрат підприємства. Збитки підприємства від надання ритуальних послуг, що підпадають під регулювання складуть 800 тис. грн.

Необхідністю прийняття даного рішення є приведення тарифів на ритуальні послуги до економічно обґрунтованого рівня, затвердження яких вплине на забезпечення своєчасного, у повному обсязі і якісного надання послуг. Крім того, приведення даних тарифів до економічно обґрунтованих витрат приведе до повної їх окупності, адже відшкодування їх збитковості не передбачено чинним законодавством України.

Інна Володимирівна запропонувала присутнім виступити із зауваженнями та пропозиціями до проєкту регуляторного акта «Про тарифи на ритуальні послуги», які будуть враховані при наданні експертного висновку та при прийнятті рішення на засіданні виконавчого комітету Білоцерківської міської ради.


Виступили:

Гутівська Л.В., яка надала інформацію про збільшення тарифів на «Копку могил» з січня 2021року в середньому на 25%,  у порівнянні з діючими тарифами  з 1січня 2019року та запропонувала схвалити проєкт рішення «Про тарифи на ритуальні послуги», оскільки підприємству для своєчасного і якісного надання ритуальних послуг, вчасної виплати заробітної плати та розрахунків за енергоносії необхідне затвердження тарифів приведених до економічно обґрунтованого рівня. Даний регуляторний акт не може бути вирішений за допомогою ринкових механізмів, оскільки виключно до компетенції органів місцевого самоврядування належать повноваження щодо затвердження тарифів для комунального підприємства, згідно абзацу 1,  ст. 10. Закону України «Про поховання та похоронну справу» від 10.07.2003 р. із змінами та доповненнями.

Ореховський О.П. запитав чи передбачено в тарифах витрати на придбання засобів індивідуального захисту для працівників, у звʼязку з пандемією коронавірусу COVID-19.

Гутівська Л.В. відповіла, що  при розрахунку тарифів на «Копку могил» засоби індивідуального захисту для працівників, в звʼязку з пандемією коронавірусу COVID-19 закладено в статтю « Загальновиробничі витрати».

Новогребельська І.В. запропонувала  винести  проєкт  рішення  на  погодження постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, транспорту і зв’язку, торгівлі, туризму, послуг і розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації, розвитку агропромислового комплексу  та на розгляд виконавчого комітету  Білоцерківської міської ради.


Вирішили:

1. Схвалити проєкт рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на ритуальні послуги» і винести на погодження постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, транспорту і зв’язку, торгівлі, туризму, послуг і розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації, розвитку агропромислового комплексу  та на розгляд виконавчого комітету Білоцерківської міської ради – «одноголосно».

Головуючий                                                           Інна НОВОГРЕБЕЛЬСЬКА

 

Секретар                                                                 Лідія ДАНЮК