Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі очікуваної вартості предмета закупівлі

Головний розпорядник коштів: Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради

Предмет закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії для освітлення вулиць м. Біла Церква Київської області (ДК 021:2015 CPV : 65310000-9 Розподіл електричної енергії)

Код CPV: 65310000-9 Розподіл електричної енергії

Ідентифікатор закупівлі: UA-12-15-008893-b

Обґрунтування доцільності закупівлі: для забезпечення розподілу електричної енергії для освітлення вулиць м. Біла Церква Київської області.

Обґрунтування обсягів закупівлі: Термін постачання — до 31.12.2022 р.

Обсяг послуги з розподілу електричної енергії для забезпечення роботи світлофорних об’єктів враховуючи обсяги споживання електричної енергії попереднього календарного періоду, становить 3 300 000 кВт. Год.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі:

Згідно норм Закону України «Про ринок електричної енергії» розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії.

Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб'єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП. Ціна за одиницю послуги може змінюватися у зв'язку із змінами складових витрат, які впливають на її формування.

Згідно Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП від 27.12.2017 № 1470) місце провадження господарської діяльності - територія (або частина території) адміністративно-територіальної одиниці, де розташована система розподілу електричної енергії, що перебуває у власності ліцензіата та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мереж ліцензіата.

Постановою НКРЕКП № 1749 від 23 вересня 2020 року, якою внесено зміни до постанови НКРЕКП № 1382 від 07 листопада 2018 року ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі»  видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Київської області області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні (щодо державного або комунального майна) ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата (з якими укладені відповідні договори згідно із законодавством).

Також, на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України (посилання - https://amcu.gov.ua/napryami/konkurenciya/arhiv-zvedenogo-pereliku-prirodnih-monopolij) зазначено зведений перелік суб’єктів природних монополій України, яким визначено ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі (Київська область, Києво-святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, буд. 2, ЄДРПОУ – 23243188), що займає монопольне (домінуюче) становище по наданню послуг з розподілу електроенергії в межах Київської області, а також частково території м. Києва, Черкаської, Чернігівської та Житомирської областей.

Отже, дані послуги з розподілу електричної енергії за місцезнаходженням Замовника (територія м. Біла Церква Київської області та населених пунктів Білоцерківської міської територіальної громади) можуть бути надані лише певним виконавцем, а саме ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі. Інша альтернатива відсутня. Тому, договір про закупівлю послуги з розподілу електроенергії, може бути укладений лише з одним виконавцем, а саме з ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Обґрунтування очікуваної вартості закупівлі: 2 963 822 грн. з ПДВ.

Очікувана вартість предмета закупівлі визначалася на підставі Постанови НКРЕКП від 06.08.2021 року № 1246 "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 09 грудня 2020 року № 2370). Тариф на послуги з розподілу електричної енергії для 2 класу напруги - 748,44 грн/МВт-год (без ПДВ).

Розрахунок:

Ов= Тпр*1,2*V, де

Ов - очікуваної вартості, грн.;

Тпр - Тариф на послуги з розподілу електричної енергії для користувачів системи – 0,74844 грн/ кВт.год.;

V – осяг, який планується до споживання у 2022 році.

Опубліковано: 20 грудня 2021 року